Honda CRF 250L (2018)

Vlastník Kabčo
Vloženo 7.12.2019
Aktualizováno 13.4.2021

Blbuvzdorná univerzálna motorka na cesty necesty, do práce, na výlet aj okolo Európy...

Motorka koupena od soukromná osoba - Motorka jako nová, len reťaz úplne suchá, zadné koleso mierne vyfučané a zabudlo sa na náradie.

První dojmy - Je to hovadina :D,. Kamarát ju mal takmer dva roky, 17000km a bez problémov. Najprv som nechápal prečo ju vymenil za svoju fungel novú CBF 500 ale časom som jej podľahol.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, na denno denné jazdenie, na huby, k rybníku, do Rumunska na trip.Ako sekundárna motorka..

Doplňky na motorce - Kryty páček, zadný nosič, kryty na ráme, menšie experimenty s polepmi, ale dám to do originálu...

Ako som písal, mal ju kamarát, parťák na moto, a aj keď som mal silnejšiu Apriliu Pegaso Strada, vždy ma v zatáčkach vyškolil tak až som rozmýšľal načo vlastne jazdím keď nestíham ani CRF250L, což je motorka čo podľa každého vôbec nejde a nemá výkon.
Často sme si menili motorky, čím ďalej tým viac sa mi začala páčiť jednoduchosť a univerzálnosť tejto motorky, naviac tam bol ešte dominator laďák a bola to sranda. Ak bol nejaký bordel, štrk na ceste a podobne, vždy som išiel z rešpektom a kamoš na Honde išiel plný kotol.
Teraz ju mám aj ja a tá motorka je fakt boží. Je to teda len 250 jednobuch, ale je na tom naozaj sranda. Po teréne nejazdím moje skúsenosti teda len z asfaltu.
Ovladáteľnosť
Ako horské kolo, ani na SS by som si nedovolil klopiť tak ako na CRFke v zatáčkach. Je hodne meká, úzke kola na štuploch ale drží ako pribitá, na mokru, v zime proste furt mám istotu. V zatáčkach si to užívam.
Spojka
Dvoma prstami, hodne mäkká
Brzdy
Není problém dať moto na predné, v zadnu vypínateľné ABS. Za 1.
Výhody
Jednoduchá blbuvzdorná, odolná motorka na každý den. Spotreba okolo 3.5 litru, lehká moto vhodná do mesta i mimo silnice. Jednoduchá údržba(12 000 km na výmenu oleja)
Nevýhody
Malá nádrž -7 litrú je fakt málo. Úložný priestor a cena náhradných dielov. Napríklad stupačka drahšia ako na Africu Twin, smerovka 70 eur (1790Kč). Asi počítaju s tým že to bude každý ťahať po lese, smerovky a stupačky rozmrdá a môžu zarýžovať.
Edit: motorka prodána

jawatar
jawatar napsal 13.04.21 v 22:27 10b.

puffybodie
puffybodie napsal 23.07.20 v 07:52 10b.

O tehle jsem premyslel, spise tedy Rally verze na to moje pojezdeni a podle recenzi z Jednoustopou. Nakonec ale vse predcila Monkey v mem pripade. At to jezdi

Kabčo
Kabčo napsal 19.01.20 v 10:02

SV-DR, CRFka sa oplatí, jazdenky okolo 3500 euro, ale cenu si drží stále a údržba len olej, mazať reťaz a benzín Skrátka neprerobíš na nej nič

SV-DR
SV-DR napsal 10.12.19 v 10:48 10b.

Fakt pekná Ja mám DR125SE , je to všadechod a keby mala 250 kubíkov ako tvoja, tak by bola ideál