Triumph Thruxton 900 (2015)

Vlastník john-mcclane
Vloženo 6.12.2019
Aktualizováno 3.8.2023

Cafe racer ze země, kde cafe racery vznikly. Barva britská zeleň.
Když tuto motorku postavíte vedle Simony Krainové a dáte kterémukoliv muži na výběr na čem se chce projet, tak jediné na co se zeptá je „Jednička je nahoru nebo dolů?"

Triumph Thruxton 900: Nebylo jiné volby. Jen Thruxton 900 v tmavě zelené barvě.

První dojmy - Motorku jsem koupil chvíli po prodeji mé Moto Guzzi a tak jak jsem po 10 km na Guzzi byl jejím pánem a přesně věděl co motorka udělá a co po mě chce, tak u Thruxtonu to takto nebylo. Musel jsem najet cca 1000 km, abych se s ní perfektně sžil.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasiky, kteří nepotřebují honit desetinky na okruhu, rádi si užívají pohodovou jízdu 90 - 100, ale zároveň za to jednou za čas rádi zatáhnou.

Doplňky na motorce - - Padací rám od značky SW-Motech
- Čirá sklíčka blinkrů
- USB nabíječka M-style
- Přední pružina a zadní odpružení od Hagon

6.12.2019
Na motorce jsem zatím ujel jen 150 km od prodejce do garáže, kde jsem hned zazimoval. Po prvních kilometrech se mi však zdá, že motorka by mohla být pro mou výšku lepší volbou než Moto Guzzi. Výkon se zatím zdá být dostatečný. V nízkých otáčkách motorka jede hezky na pohodu, neškube a ani si nijak neříká, že by jí klidná jízda nesvědčila. O žádnou ostřejší jízdu jsem se zatím nepokoušel. Jen na dálnici jsem jel něco mezi 140 - 150 a nepřišlo mi, že bych motor nějak nepřirozeně vytáčel. Vypadá to tedy, že by motorka mohla být vhodná i na dálniční přesuny.

28.4.2020
Motorka přinesla přesně to co jsem od ní očekával a to pohodlí i na delších cestách. Za jeden den jsem najel 400 km a žádná část těla si ani z daleka neříkala o okamžitou transplantaci. K dnešnímu dni jsem na ni najel 2 500 km, což je víc než předchozí majitel za 4 roky. Nadšení z motoru, vzhledu a pohodlí tedy stále trvá.

17.10.2020
Sezóna 2020 ukončena a byla to nejlepší sezóna od roku 2008, kdy jsem poprvé usedl na motorku. Na tachometru svítí 14 500 km. Za tuto sezónu tedy najeto 12 500 km. Z této porce bylo prvních 3 000 km na cestu do Chorvatska až do Černé Hory a druhých 3 000 km do Francie, do Saint Tropez přes Benátky, Monaco, Canes, po azurovém pobřeží a zpět přes průsmyk Stelvio. Jediné co zatím motorka chtěla bylo mazat řetěz a měnit olej, takže doufám, že i v příští sezóně bude podobně náročná.
Na cestování používám dvě brašny od firmy SW Motech, každá o velikosti 13,5 l.

31.12.2021
Co říct k sezóně 2021? Snad jen že byla opět dokonalá. Motorka bez poruchy, jen dolívat benzín a měnit olej. Plus si taky řekla o novou baterii (po 6 letech), novou řetězovku, bylo potřeba seřídit podtlaky a nové zadní brzdové pakny. Víceméně tedy jen údržba. V létě absolvovala dovolenou na Sardínii - 4000 km v 40° vedrech bez náznaku únavy.

3.8.2023
Hodně vody a hodně kilometrů uplynulo od poslední aktualizace. Motorka má na tachometru 45 000 km. Jediným servisem je stále jen údržba - filtry, oleje, řetězovka, pneu, brzdovka a sem tam nějaký malý doplněk jako USB nabíječka, měrka tlaku oleje, přední a zadní odpružení. V plánu je aktuálně upgrade brzd, které jsou v sérii a opravdu slabé.
Letošní cesty Slovensko, Švýcarsko, Rumunsko.

Kali88
Kali88 napsal 12.03.23 v 16:30 10b.

Parádní kousek, taky bych rád takhle cestoval. Ale takovou nádheru jsem v okolí ještě neviděl

Petanoid
Petanoid napsal 08.08.21 v 16:05 10b.

Nádherný kousek, ta zelená mu sluší asi nejvíc.

Bowler
Bowler napsal 16.01.21 v 12:18 10b.

Nádherná motorka a podle mně v té nejvhodnější barvě. Taky jsem o ní dlouho uvažoval, ale nakonec zvítězil Thunderbird Sport.
Tak přeji spoustu šťastných kilometrů v její sedle!

_Tomo_
_Tomo_ napsal 24.11.20 v 23:09 10b.

Nádherná Gratuluju.

Hříbek
Hříbek napsal 18.10.20 v 07:04 10b.

Pěkná a takove dálky na cafíčku,super