Triumph Thruxton 900 (2015)

Vlastník john-mcclane
Vloženo 6.12.2019
Aktualizováno 17.10.2020

Cafe racer ze země, kde cafe racery vznikly. Barva britská zeleň.
Když tuto motorku postavíte vedle Simony Krainové a dáte kterémukoliv muži na výběr na čem se chce projet, tak jediné na co se zeptá je „Jednička je nahoru nebo dolů?"

Triumph Thruxton 900: Nebylo jiné volby. Jen Thruxton 900 v tmavě zelené barvě.

První dojmy - Motorku jsem koupil chvíli po prodeji mé Moto Guzzi a tak jak jsem po 10 km na Guzzi byl jejím pánem a přesně věděl co motorka udělá a co po mě chce, tak u Thruxtonu to takto nebylo. Musel jsem najet cca 1000 km, abych se s ní perfektně sžil.

Motorku bych doporučil pro - Pro milovníky klasiky, kteří nepotřebují honit desetinky na okruhu, rádi si užívají pohodovou jízdu 90 - 100, ale zároveň za to jednou za čas rádi zatáhnou.

Doplňky na motorce - Zatím nic a aktuálně asi ani žádné doplňky neplánuji. Snad jen padací rám v chromu.

6.12.2019
Na motorce jsem zatím ujel jen 150 km od prodejce do garáže, kde jsem hned zazimoval. Po prvních kilometrech se mi však zdá, že motorka by mohla být pro mou výšku lepší volbou než Moto Guzzi. Výkon se zatím zdá být dostatečný. V nízkých otáčkách motorka jede hezky na pohodu, neškube a ani si nijak neříká, že by jí klidná jízda nesvědčila. O žádnou ostřejší jízdu jsem se zatím nepokoušel. Jen na dálnici jsem jel něco mezi 140 - 150 a nepřišlo mi, že bych motor nějak nepřirozeně vytáčel. Vypadá to tedy, že by motorka mohla být vhodná i na dálniční přesuny.

28.4.2020
Motorka přinesla přesně to co jsem od ní očekával a to pohodlí i na delších cestách. Za jeden den jsem najel 400 km a žádná část těla si ani z daleka neříkala o okamžitou transplantaci. K dnešnímu dni jsem na ni najel 2 500 km, což je víc než předchozí majitel za 4 roky. Nadšení z motoru, vzhledu a pohodlí tedy stále trvá.

17.10.2020
Sezóna 2020 ukončena a byla to nejlepší sezóna od roku 2008, kdy jsem poprvé usedl na motorku. Na tachometru svítí 14 500 km. Za tuto sezónu tedy najeto 12 500 km. Z této porce bylo prvních 3 000 km na cestu do Chorvatska až do Černé Hory a druhých 3 000 km do Francie, do Saint Tropez přes Benátky, Monaco, Canes, po azurovém pobřeží a zpět přes průsmyk Stelvio. Jediné co zatím motorka chtěla bylo mazat řetěz a měnit olej, takže doufám, že i v příští sezóně bude podobně náročná.
Na cestování používám dvě brašny od firmy SW Motech, každá o velikosti 13,5 l.

Hříbek
Hříbek napsal 18.10.20 v 07:04 10b.

Pěkná a takove dálky na cafíčku,super

Dan66
Dan66 napsal 10.12.19 v 22:40

Určitě dobrá volba. Mám T100, motor je skvělý a jsou to nádherné motocykly. Pohodlí teda trochu horší, ale pokud nejedeš 300 km a více tak se to neprojevuje. Přeji krátkou zimu a pěknou příští sezónu.
Kdyby jsi ji někdy prodával tak se ozvi.

JohnCoat
JohnCoat napsal 06.12.19 v 13:51 10b.

Máš dobrej vkus