Yamaha Tracer 7 / 700 (2019)

Vlastník Kabčo
Vloženo 4.12.2019
Aktualizováno 13.4.2021

Tracer 700GT. Oproti základu má lepší sedlo, plexi a bočné kufry vo farbe motorky. Celkovo tretia motorka. Prvá úplne nová.

Motorka koupena od Motokomplex

Benelli Leoncino 500 Trail: Jednou bude :)

První dojmy - Úplne prvé dojmy, úzke říditka, celkem nízko, kopa plastu před sebou, lehkost jakmile se uvede do pohybu.

Motorku bych doporučil pro - Aj začiatočníkom, turistika po republike pre dvoch OK. Na Alpy, Chorvátsko atď bude pre dvoch lepší tracer 900 :) (když už yamaha). Skvele ovládateľná aj v meste, veľký rejd, nízke ťažisko.

Doplňky na motorce - Padací rám, páčky CNC, prúžky na kola, rolny. Dúfam že do leta našetrím na laďák :)

Měl jsem naspořené peníze a chtěl jsem je rozumně utratit na motorku, protože je to jediné co mě baví, relax, pročistím si hlavu a také u mě hrála velkou roli užitková hodnota, neboť jsem ,, spořilek''. Takže rozumá motorka, na cestu kolem komína ale vo by zvládla i cestu k moři, nebo do Alp.
Během 5ti dní jsem najel jenom1800km, (bylo by víc ale nemám papíry: D) 1600 byl záběh co se motoru týče, tak max do 5000 otáček. Oproti Aprilii Pegasu strada, co jsem měl dosud, opravdu úzké řídítka, a o něco nižší ale rychle jsem si zvykl. Motorka po usednutí působí jako velká motorka, kvůli širokým plastem a větším plexi které má GT ve výbavě. Největší rozdíl byl při ovládání motorky, už při rozjíždění mizí váha 196kg, nevím jaká je to magie ale pocitově je to jako na 125tce. Přední brzdy jsou super, nevadnou, účinek tak akorát, zadní je více tupá, brzy tam kecá ABS. Tlumení je dost tvrdé, není to žádné cenduro ale cesťák-turista. U mě je to spíše nástupce Fazera než TDM :) Po záběhu jsem to konečně vytočil, a ten výkon tam je , od 3000 otáček a jede stále nahoru. Delší kyvka jak na MT 07 o 5cm, takže se nezvedá na zadní ale akceleruje a to dost rychle. Ale upřímně, čekal jsem víc, když pololetí vybírám motorku a všude čtu jak se opěvuje MT07 a motor CP2 tak jsem prostě čekal víc.
Nic převratné, jen malinko vylepšené. Nebo lépe řečeno, oproti 14 leté Aprilii jsem čekal podstatně více. Jsem nadšen z nové mašiny ale i sklamán :P Nebo ti Italové vědí a věděli stavět motorky.
Negativa:
Celkom ma serie prístup k prednej rozete ak ju chcem prečistiť, treba dať dole kryt a ten zakrýva prepákovanie radičky, kryt reťaze spojený s blatníkom drží na plastových kolíkoch a aj k nim je naprd prístup. Ja čistím reťaz každý druhý deň, aj keď nejazdím, a toto celkom znepríjemňuje život. Zavrený-otvorený plyn-Aprilia 660cm jednoválec a ucukané tak isto. Tak asi všechno. Nejdem zbytočne frflať, mám čo som chcel a som rád.
Behom sezóny by som rád išiel na prvú motodovolenku k moru, alebo do Álp, malý Tracer je na to ako stavaný.
Edit: bohužel motorka prodána

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 05.12.19 v 09:59 10b.