BSA 500 SV (1932)

Vlastník divoch54
Vloženo 2.12.2019
Aktualizováno 2.12.2019

Stará dobrá Anglie, dostatečný objem a čtyři ručně řazené rychlosti.

První dojmy - BSA se nabízela nedaleko Drážďan jako slušný základ pro renovaci za přijatelnou cenu, tak jsem neváhal a jel jsem pro ní. Prodejce nemohl určit její typ, až na internetu jsem zjistil, že se jedná o model W6, vyráběný v letech 1932 až 1935.

Motorku bych doporučil pro - BSA je pro každého, který si chce zavzpomínat na staré časy...

Doplňky na motorce - Stroj je bez doplňků, naopak chybí nosič zavazadel.

Angličan mi v garáži již delší dobu chyběl a narazit dnes na předválečnou Anglii většího objemu za rozumnou cenu je téměř zázrak. Motorka původně pochází ze Švédska a někdo jí před mnoha lety odložil do kůlny, kde zůstala dodnes... Nedávno se asi začalo s její renovací, dostala nové pneu Metzeler, motor dostal nový píst a ložiska a tím započatá renovace i skončila...Na místě jsem zjistil, že chybí výfuk a řazení, díly které se patrně ztratily při chromování. Naopak potěšilo funkční magdynamo Lucas a čtyřrychlostní převodovka. Typ W6 se vyráběl jen ve velmi malém počtu kusů, byla krize a lépe se prodávaly vrchové modely. Motocykl má zajímavý rám, kdy k centrálnímu výkovku s krkem pro vidlici jsou přišroubovány další díly. To usnadnilo a zlevnilo případné opravy po haváriích. Motor má po výbrusu válce značnou kompresi (vrtání válce je téměř 90mm) a při startování je nutné používat mechanický dekompresor. Během zimy se pokusím sehnat chybějící díly a pak začne renovace, která by měla besárně vdechnout nový život.

divoch54
divoch54 napsal 09.12.19 v 18:28

Děkuji za projevený zájem o motocykl, fotky jsou mázlé, protože jsem je dělal večer a starý foťák to nějak nezvládl, časem, až motorku dodělám ,tak přidám lepší...Nyní řeším upevnění nádrže, která je z jiného typu a řazení s výfukem. Ten je jen zatím provizorní , na odzkoušení. Motorka se celá renovovat nebude, je ale nutné přebrousit blatníky, které jsou přestříkané na vykvetlý rez...

Targus
Targus napsal 09.12.19 v 17:08 10b.

Tak tady to je jasné.
Motorka se absolutně nehodí k ničemu, je nekompletní, v pneumatikách není dobový vzduch, a tak dále.
Takže tentokráte budu hodnotit čokly v profilu.
Jsou naprosto senza! Prostě k sežrání! Čokly já prostě můžu!

Jestli s nimi páníček nechrápe v jednom společném pelechu, má u mě černý puntík!!!

Kostelník
Kostelník napsal 09.12.19 v 15:31 10b.

Besárna pěkná, to se musí nechat Ale když jsi to fotil, tak to tipuju na 3,5 promile v krvi

chevyr
chevyr napsal 09.12.19 v 11:19 10b.

Petr1000RR
Petr1000RR napsal 09.12.19 v 02:20 10b.