Yamaha XT1200Z Super Tenere (2017)

Vlastník Milošš
Vloženo 30.11.2019
Aktualizováno 30.11.2019

Lehce ovladatelné, spolehlivé, velké cestovní enduro se slušným dojezdem, se kterým se můžete vydat kamkoli.

Motorka koupena od FIRMA:Prestige moto (Praha 6 Břevnov) - Maximální spokojenost. Litrovej V Strom byl moc dobrý, Tenerka je ale opravdu lepší.

BMW R 1200 GS Adventure: Zahraniční internetové fora nepěly na nové GS jen chválu.

První dojmy - Moje první dojmy - hebounká kočička, ze které je výhled a pohodlí jak na velbloudu. Nelíbí se mi nízké plexisklo a spousta elektronických pí...n, které jsem ještě za 2 roky s 20.000 km věřte nebo ne nevyzkoušel. Přepínání palivových módů, protiskluzu a bůh ví čeho ještě. Ó mein Gott proč ?

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil samozřejmě cestovatelům, kdo chce jezdit kolem komína, ať si koupí skútra. Více na : https://www.youtube.com/user/miloss1000

Doplňky na motorce - Na Tenerku jsem dokoupil tyto doplňky:
Padací rám Givi (kupujte v Alze - nejlevnější)
Turistické plexi Puig s deflektorem.
Navigace Garmin
Madla spojujezdce ( za 5.000 Kč. Tady bych dal Yamaze velký mínus, že nejsou v základu)
Hliníkový kryt motoru Yamaha
Neoprénové kryty předních tlumičů Toutatech
Kufry a držáky SW Motech Trax ADV
LED homologovaná přídavná světla.
Krycí plexisklo před přední světlo
Tankvak SW Motech
Koženková ochrana nádrže Bagster.
Rozšíření zrcátek Marcelus
Držák navigace Marcelus
Prodloužení blatníku Pyramido
Plastový kryt pod sedlem Pyramido
Hlavní stojan
Nápisy yamaha na kyvce a kardanu
Jmenovka na kapotě
A co laďák ?, von nemá laďák ! Ne,nemá, myslím si, že je to dobře "naladěný z fabriky.

Chtěl jsem si koupit poslední velkou motorku v životě. Měl to být samozřejmě vrchol mé dlouhé motorkářské kariéry. Téměř pro každého enduráře je to BMW. I já byl pevně rozhodnut pro nové GS. Jasná volba. Prodal jsem V Stroma a začal číst recenze na GS. Postupně jsem začal zjišťovat, hlavně na zahraničních webech, že není všechno zlato co se třpytí. Co tedy dál ? Chtěl jsem dvouválec s kardanem a drátěnými koly. Jediná volba byla u nás opomíjená ,málo prodávaná Yamaha XT 1200Z. A dnes musím říct, byla to dobrá volba.
Nejsem žádnej střelec, tak nebudu psát o výkonech, rychlostech atd. Rádi cestujeme s manželkou po Evrpopě, každý na svojí motorce. Pro cestování je to perfektní stroj, pohodlný, na svoji velkou váhu výborně ovladatelný , se spotřebou od 4,9 do 5,1 litru. Jezdím pouze po silnicích v módu T. S jsem jěště nevyzkoušel.
Servis si dělám zásadně sám. Ve značkových servisech jsou, no slušně řečeno loupežníci. U všech nových motorek co jsem v životě měl, jsem nechal propadnout záruku a téměř vše si dělal sám. Nikdy nebyl ani ten sebemenší problém, když dáte motorce to co má v manuálu předepsáno.

delfuegos
delfuegos napsal 05.12.19 v 20:03 10b.

Vítej v klubu

marin35
marin35 napsal 05.12.19 v 17:29 10b.

Kukkan
Kukkan napsal 05.12.19 v 13:46 10b.

Hezké, ať žijí cestovatelé!

Píšeš "dvouválec s kardanem". Třeba třívál od Triumphu Explorer Xc ve výběru vůbec nebyl?

Tdicko
Tdicko napsal 03.12.19 v 07:30 10b.

Gratulujem. Tiez som mal Yamaha ST 1200, najazdil 45tis km za 1,5 roka a super. Teraz mam hadaj co...? BMW R 1200 GS, uz 1,5 roka, naj. 47tis km a... nuz mam po patdesiatke, bolavy chrbat a ono to fakt funguje. Ale na ST 1200 so zenou s laskou spominame, najpohodlnejsia motorka na svete a milacik. Len som chcel povedat, ze aj tak som skoncil pri GS... zelam vela vela stastnych kilometrov.

pimcek
pimcek napsal 03.12.19 v 04:35 10b.

Taky o ní uvažuji