Honda CB 500X (2019)

Vlastník Le_BigMac
Vloženo 27.11.2019
Aktualizováno 23.12.2019

Moje první motorka - učebnice. Štíhlá, hezká, prostě super.

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř - bohužel se na ni trochu čekalo, ale za to prodejce nemohl a stálo to za to. :-)

Aprilia SL 750 Shiver: vždycky se mi líbila, ale nakonec jsem hrál víc na jistotu

První dojmy - Oproti starší Suzuki GSX 750 Inazuma z motoškoly je to nebe a dudy. Je lehká, štíhlá, velice snadno ovladatelná. Tlumení komfortní, zatáčí výborně, řazení a brzdy OK. Jízdní pozice je i při výšce 181 pohodlná. Výkon - na mě to jede až až. :-)

Motorku bych doporučil pro - Pozor - není vhodná pro prcky, stavba je vyšší. Jinak doporučuju komukoli, kdo nechce na motorce vyloženě bláznit, ale chce si užít jízdu a naučit se jezdit. Pokud by si ji chtěl někdo příští sezónu omrknout a je z Berounska, klidně se ozvěte.

Doplňky na motorce - Originál hlavní stojan, ten vřele doporučuju. Padací rám Givi. Dál USB zásuvka kvůli mobilu na hrazdě. Tailpack je nutnost, protože pod sedlo nestrčíte ani zelenou kartu.

Vybíral jsem letos na jaře svoji první motorku po absolvování motoškoly. Původně jsem měl jiné favority, ale pak přišla na trh tahle Honda a fakt se mi libila, cena byla podle mě odpovídající. Cíleně jsem šel po nižším výkonu, abych mě nutila trochu si jízdu "odpracovat" a řadit a řadit.
Celou sezónou mě provezla perfektně, snad to nezakřiknu, ale motorka šlapala jako hodinky. Aktuálně mám najeto asi 3500 km a spokojenost je po sezóně veliká.
Spotřebu neřeším, průměr 3,1 l/100 km byl proto pro mě nečekaným příjemným překvapením - a to se to snažím spíš honit.
Pro single jízdu je výkon motoru v pohodě, motorka dokáže krásně pružně zrychlit a neztratí se ani na dálnici, i když se jim snažím spíš vyhýbat.
Podvozek je příjemně komfortní, výletoval jsem několikrát kolem Orlíku a nic se ze mě nevyklepalo. Na sedlo jsem musel pozadí trochu zvykat, nejdelší trasu jsem jel cca 300 km najednou a to už je znát. S přestávkama bych si ale troufnul i výrazně dál. Štítek funguje perfektně. Gumy Dunlop Mixtour taky - jezdil jsem převážně asfalt, ale zkusil jsem i polní cesty a štěrk a v pohodě.

Geodet
Geodet napsal 16.06.20 v 19:15 10b.

Dobrá volba.

Le_BigMac
Le_BigMac napsal 03.12.19 v 21:24

Díky kluci všem za komentáře!
Včera mi to nedalo a musel jsem se chvíli zlehka projet. Teda zima pořádná, ale bylo to prima.

hans1978
hans1978 napsal 02.12.19 v 15:50 10b.

Máš to v hlavě srovnaný, chválím výběr motorky
Takže mnoho šťastných km a taky nějaký ten výlet dál

Kratasek
Kratasek napsal 01.12.19 v 20:54 10b.

Hodně radosti a štastné kilometry.
Mám ročník 2018 a CB500X je vynikající volba. MInimální náklady na údržbu a na provoz.
Ono se to nezdá, ale dají se na ní udělat hezké kilometry za den, mám svůj rekord 1160 km za den a pohoda.

Zipák
Zipák napsal 01.12.19 v 19:40 10b.

Tak ať dělá jen radost. Honda porucha=sprosté slovo