renocar_unor

Honda CRF450L (2018)

Vlastník Peza54
Vloženo 22.11.2019
Aktualizováno 22.11.2019

Nádherná na pohled, lehoučká do ruky, na mých 173 cm krapet vyšší, ale jak jsem se na ni na salonu vyškrábal, tak bylo rozhodnuto.

Yamaha Tenere 700: Zdá se mi hodně dlouhá i těžká
Honda CRF1000L Africa Twin: Velká a těžká
Honda CRF 250L: Už jsem jednu měl r.v.2015, malý výkon, jinak velmi příjemná motorka
Husqvarna 701 Enduro: Huska byla nejžhavější favoritka, Honda byla po slevě dostupnější.

První dojmy - Hondička svůj původ nezapře, motor je velmi živý, od spodu jde velmi pěkně, šestka je tam raz dva a ve stovce to končí. Jízdní posez je vzpřímený s maximálním přehledem, sedlo sparťansky tvrdé, je nutno jít občas do stupaček a odlehčit namáhanému pozadí. Jinak je nádherně ovladatelná, lehoučká a na originál špuntech se na suchém asfaltu nechá pěkně pokládat do zatáček.

Motorku bych doporučil pro - Hondu CRF 450 L bych doporučil těm, co mají rádi tento typ motorek, na polítání po okreskách i polňačkách.

Doplňky na motorce - Honda je pro moje potřeby dostatečně vybavena a hodnotím nízkou provozní hmotnost, kterou nemám potřebu zvyšovat. Kromě již zmíněného většího řetězového kolečka bych uvažoval o mírném snížení podvozku (na snížení sedla není prostor), buď delší kosti v přepákování nebo snížit předpětí pružiny.

Hondičku jsem koupil 25.10. 2019 ve Fomi ve Frýdku-Místku, využil jsem významnou slevu z nadhodnocené zaváděcí ceny (279 tis. za jednosedadláka se mi zdálo moc), pan Foldyna mi ještě něco popustil a tak jsem se rozhodl a jedno místo na salonu uvolnil. Vždycky se mi tento typ motorek líbil, prolétnout se po lesní nebo po polní cestě, odskočit nějakou mezičku a nebo jen pojezdit po okreskách. Naopak vůči supersportům mám dodnes respekt.
Zatím jsem jezdil převážně po okreskách, je mi líto novou mašinku protahovat blátem, využíval jsem příjemného podzimního počasí a nabíhal kilometry do 1. garančky. Tu jsem absolvoval 11.11. na Martina v Moravamotors ve Valmezu s 947 najetými kilometry. Výměna oleje Motul 300V 15W50 + olejový filtr, kontrola spojů, vše drží a v pohodě.
Motor jde již hladčeji, už jsem jel i 120, ale přes stovku je ten motor silně sešněrovaný. Podvozek je tvrdší, trochu jsem povolil předek a kola foukám na 1,2, je to příjemnější. Samostatná kapitola je sedlo. Na motocrossu nebo enduru se toho moc nenasedí, ale pokud se chce člověk kochat po asfaltu tak je to cítit.Stačí si na chvilku stoupnout do stupaček a pár km je zase v pohodě.
Úložný prostor žádný, lékárničku vozím v zadní kapse bundy.
Spotřeba je něco přes 4 litry, nádrž na 7,6 l je malá. Tankuju raději krátce poté co se rozsvítí hladové oko a to mám najeto 130-140 km, doplňuji do 6 l.
Hondička je vhodná na ježdění jak po městě, po okreskách, tak v terénu ( možnosti jsou bohužel čím dál více omezené). Jízdu po dálnici nedoporučuji pro velmi lehké převody a malou maximálku. Tady vážně uvažuji o výměně předního řetězového kolečka z 13 na 14 zubů. Slibuji si od toho mírné uhlazení zátahu a zvýšení max. rychlosti.
Nyní mám najeto cca 1200 km, špunty vzadu jsou na 1/3 výšky, takže ještě cca 500 km a budu přezouvat.
Ve zpětných zrcátkách je dobře vidět.
Se zhasínáním motoru jsem problém neměl.
Zatím ještě stále využívám slušného počasí a na každou projížďku se těším.

Barney
Barney napsal 13.05.20 v 21:58

Krásný stroj, třeba jednou svou DR350 vyměním.

bruttopyr
bruttopyr napsal 03.01.20 v 00:43 10b.

Pěkná strojovna, kdyby si kluci v Hondě více pohráli s tou cenou, určitě by jich jezdilo víc.

venda07
venda07 napsal 01.12.19 v 09:46 10b.

Pěkná, klidně bych měnil za 250 L?

Rischwon
Rischwon napsal 27.11.19 v 11:11 10b.

Pěkná hondička

DejvGSR
DejvGSR napsal 26.11.19 v 19:00 10b.

Krásný stroj, přeju dlouhodobý a pevný vztah.