BMW F 800 GS (2015)

Vlastník dragsterrr
Vloženo 21.11.2019
Aktualizováno 9.12.2021

Motorka skoro ako nova a s relativne malym najazdom. S elektronickou vybavou, ktoru ani vsetku nepotrebujem.

Kupe predchadzalo strastiplne zhananie motky, vela podvodnych inzeratov v zahranici a ked uz bola nejaka ns SK, alebo CZ, tak bola hned prec.

Motorka koupena od sukromny predajca

Triumph Tiger 800 XC: Bol som sa na nej previest a GSo ma nadchlo viac lepsou ovladatelnostou a zatahom od spodu. Naviac Tiger bol dost vysoky a z GSa dociahnem lepsie na zem. Oproti GSu sa mi zdal Tiger neohrabany.

První dojmy - Tenka, dobre ovladatelna, z komfortneho sedla dociahnem horsie na zem. Budem postupne doplnat.

Motorku bych doporučil pro - Svojim tenkym telom a celkom nizkym posedom asi pre kazdeho.

Doplňky na motorce - 25.11.2021
Nieco som prikupil:
Bmw plastove vario kufry
led svetlo
rozsirenie bocneho stojana
padaci ram - Kappa - katastrofa
rozsirenie brzdoveho pedala
pridavne svetla
reflexne pasiky na kolesach - strasna brblacka s tym bola
vyssie plexi Givi - spokojnost

Neviem este co napisat, absolvoval som na nej iba jazdu u predajcu.

Vela elektronickych ficur, ktore ani snad nie su potreba, pohodlne komfortne sedlo, atd.

Z komfortneho sedla dociahnem horsie na zem, ale to pohodlie za to fakt stoji.

Budu nasledovat nejake doplnky na dlhe cesty.

Tento rok uz toho moc nenajazdim, takze podrobnejsi popis bude na jaro.

18.03.2020
Po asi 500 km uz tiez viem preco je GS najpredvanajsia motorka na svete, aj ked teda ja mam iba 800ovku, ale u nej je zase velke plus o dost nizsia vaha.

Nakoniec som zistil, ze elektronicke ficury nie su az tak zle, napr. ked som tomu dal nechcene moc na blate, tak ASC pomohlo, ustrihlo vykon a ja som na uzkej polnej ceste neskoncil v priekope. To som este nemal padacie ramy, takze plasty by isli ako prve a pri cenach BMW by ma to asi moc nepotesilo. ABS pouzivam celkom pravidelne, ale to ked nastane necakana situacia, tak ho vyuzivam na kazdej motoke. Na sotoline som ho zatial iba skusal, je otazne ci nebude do brzdenia kecat moc, ale pri najhorsom sa da vypnut.

ESA - tlmenie zadneho kolesa - ja asi rozdiel v troch rezimoch nepoznam.

Jazdne rezimy ENDURO A ROAD - podla povrchu je upraveny zasah ABS a ASC, zatial som rozdiel poznal iba u zasahu ABS, u ASC na to este mozno pridem :).

Este doplnim.

25.11.2021
Tak po dvoch sezonach uz poznam aj rozdiel v modoch ESA, aj ked teda rozdiel je markantnejsi iba ked prechadzam z comfortu na sport.

Rozdiel v nastaveni ASC pri modoch Road a Enduro je dost velky, bolo to treba len poriadny vyskusat na sotoline.

Este k dokupenym doplnkom:
padaci ram Kappa - chapal by som keby sa zlomil pri pade, aby sa ale uklepal a praskol pri uchyte o blok motora, tak to mi hlava neberie. Samozrejme reklamacia bola mozna len demontazov, tak som si ho dal zavarit a bolo vybavene. Len som teda este zvedavy, kde inde zase praskne. Je nutne doplnit, ze 800 fakt vibruje a podla mna k tomu prislo na dialnici, kedy sa islo dlhsie vysokou rychlostou. Ale kazdpopadne by sa to stat nemalo.

Pridavne svetla - Cina, jedine ake som zohnal plastove v kovovom drziaku, aby pasovali k motorke, pripojil som ich na konektor navigacie nad baterkou, najprv super - su lahke, atd., len ako 800 vibruje, tak sa mi asi po 2 mesiacoch kovove drziaky uklepali a popraskali na totalku, takze este v Madarsku po ceste do Rumunska isli na odpocivadle svetla dole, ale s tym uz som dopredu ratal, tak to bola 5 minutova zaleziost :). Teraz som kupil ine - kovove telo, podstatne tazsie a vykonejsie, len mi vznikol problem s ich odpojenim po vypnuti zapalovania, co by sa malo stat asi po 1 minute. Je to asi sposobene vyssim vykonom a motorka si s nimi nevie rady. Skusim to poriesit cez rele, snad sa podari :).

sppa
sppa napsal 13.03.22 v 12:24 10b.

valekluk
valekluk napsal 18.01.22 v 13:56 10b.

Bomba stroj

blabolik
blabolik napsal 21.05.21 v 17:59 10b.

Kráska

fantomasbike
fantomasbike napsal 25.04.21 v 21:56 10b.

Co tam máš za pneu?_Nebo jaké chceš pořídit do budoucna? Tom

Jurik74
Jurik74 napsal 03.03.21 v 08:51 10b.

pěknej kousek