Yamaha XJ 600 (1996)

Vlastník Javim
Vloženo 17.11.2019
Aktualizováno 30.11.2019

Zelená dáma v nejlepších letech. Jednoduchá technika, nemám z ní strach.

Motorka koupena od luda2019 (Valašské Meziříčí) - Férové jednání, narovinu mi řekl co motorku trápí, vše ukázal a vysvětlil, nechal mě si vše vyzkoušet.

Kawasaki ER 5: Líbila se mi, ale zvítězil 4válec, který byl navíc jen 8km daleko

První dojmy - První dojmy byly trochu rozpačité, protože karburátory nejsou zcela fit a navíc jsem již trochu odvykl chování karburátorového osmiventilového čtyřválce. Ale postupně se hrany obrušují, učím se s ní zacházet a hlavně se učím řadit správným směrem (inu, jawa musela mít něco extra a tak teď trpím - reflexy jsou reflexy :)

Doplňky na motorce - Kufr Givi

Vizuálně mám radši naháče, ale kapotáž má jisté výhody. A o XJčku jsem se navíc dočetl, že je to velice hodná a spolehlivá motorka. Toto se zatím i potvrzuje, i když dneska se mnou pěkně vyběhla na mokrém štěrku a jehličí. Nicméně neublížila ani ona mně, ani já jí. Bylo to takové seznamovací laškování.
Přední brzda mi přijde vlažnější než by mohla být, ale ve srovnání se zpomalovačí na panelce ... paráda. Navíc když je potřeba brzdit, tak to umí, jen se musí trochu víc "požádat". Zadní mi vyhovuje bez připomínek. Na motor musím trochu jemněji než jsem zvyklý třeba z auta, ale to se možná ještě zlepší po servisu karburátorů (plán na zimu).
Aktuálně řeším asi nejpalčivější problém s unikajícím vzduchem a předního kola kolem ráfků - bude to chtít vyzout a přeleštit.
Zatím máme najeto nějakých 120km, ale i tak lze vcelku prohlásit, že nejlepší je to na silnici. Ale i po polní cestě se dá zajet třeba na vyhlídku. Nějakou vetší cestu si už letos asi nedám ... snad příští sezónu.

milec
milec napsal 08.12.19 v 15:18 10b.

Suprovej stroj