Honda CBR 1100XX Blackbird (2002)

Vlastník Hajny259
Vloženo 16.11.2019
Aktualizováno 16.11.2019

Motorka z plakatu na zdi detskeho pokoje v dobe kdy jsem jezdil na Panelce. Dnes uz ji koupite levneji nez tu Jawku, ale porad zvladne dlouhe presuny levou zadni

První dojmy - Je to uz babicka, ocima dnesni doby uz velka, tezka a vykon uz taky nikoho neoslni. Ale porad nadchne pruznym motorem, originalnim vzhledem a budi emoce.

Doplňky na motorce - Vyfuky Delkevic, LED predni blinkry, Ciro drzak telefonu s USB zasuvkou, zadni LED svetlo, Titax packy, plexi Moto Windscreen cerne.

Mam ji protoze jsem ji vzdycky chtel. Od prvni chvile kdy jsem ji videl. Visela v pokoji na zdi jako nedostizny sen pro kluka ze stredni skoly. Mel jsem tenkrat Panelku a Blackbird byl z jineho sveta.

Pak jsem zacal chodit do prace, zavodit na motokros a silnicni motorky vymazal z hlavy. Jenze po ukonceni zavodeni jsem zjistil ze jako obchodak prosedim cele dny v aute, tak proc radeji nejezdit na motorce. A proc si nesplnit davny sen?

I kdyz novejsi modely se vstrikovanim maji mensi vykon, chtel jsem prave tento. Nemam rad karburatory. Cerveny Black prijel do staje a bylo jasne ze musi zmenit barvu. Neco se jmenem Blackbird musi byt cerne. Pri prilezitosti zmeny laku probehl vetsi servis, vymena pruzin a zadniho tlumice za Hyperpro, nejake LED svetla, klasicky Ciro drzak na mobil. Byly na tom nejake vybledle cinske packy, ktete k smrti nenavidim, vymenil jsem za cerne Titaxy.

Motorka je proti dnesnim sportum o par cisel vetsi, nejlip se citi na dalnici a tam, kde se da jet rychleji. Po meste z toho brzo boli ruce. Spotreba se dle odhadu pohybuje kolem 7l, ale nejak presne jsem se ji nezabyval. Motor snese i 50 km/h na posledni kvalt, stejne tak i vysoke tocky kdyz se mu povoli. Pruznost motoru je asi nejvetsim plusem, na cestovani prijemne. Nekdo tam dava top case, me se tam nelibi, jezdim na lehko.

Brzdy byly prumerne, nekdo tam nacpal nejake lacine desky, vymenil jsem za EBC, smes HH a je to jina kava.

Poruchy zatim zadne, melo to nejake mouchy v palubce, ale pri oprave se ukazalo ze to bylo pouze napadeno kutilem...

PSanec
PSanec napsal 16.11.19 v 08:08 10b.

Taky jsem ji měl v roce 1997.Dokonalá mašina,bohužel Honda ji opustila,následovnice žádná.Přeji jen super km.

DejvGSR
DejvGSR napsal 16.11.19 v 08:05 10b.

Věčná to mašina.

Hříbek
Hříbek napsal 16.11.19 v 07:56 10b.

Krasavec

Tom-P
Tom-P napsal 16.11.19 v 07:45 10b.

Povedená proměna. Změna barvy jí rozhodně prospěla.

Lubik2
Lubik2 napsal 16.11.19 v 06:01 10b.