BMW R 1100 GS (1996)

Vlastník Pafka.7
Vloženo 7.11.2019
Aktualizováno 14.4.2020

Zkusit se prý má všechno! No úplně všechno bych zkoušet určitě nemusel, ale tohohle Bawora vyzkouším rád.

Triumph Tiger 900/885i: nakonec mě zlákaly ty trčící válce
Honda XL 1000V Varadero: jednou už jsem ho měl a druhé takové bych už asi nenašel

První dojmy - Vzhledem k tomu, že při koupi nebyl úplně schopen jízdy a já vlastně před tím na žádném Bawu neseděl, tak hlavně obava zda nepořizuji něco, co by mi pak nevyhovovalo.

Motorku bych doporučil pro - Podle mého pro pohodáře, kteří nikam nespěchají a raději se kochají krásami krajiny kolem silniček nižších tříd.

Doplňky na motorce - zatím jen přibastlený nosič horního kufru, původem z VFR, ale snad se to zlepší

Doma jsem měl Hondu VFR 800 Fi, která byla super. Ale protože jsem se asi už narodil jako "cendurista ", pořád mě lákalo sjet ze silnice do polí, luk a lesů.
Proto jsem hledal nějaký stroj na kterém bych se mohl vrátit ke kořenům.
Musel být pohodlný a dostatečně silný pro jízdu ve dvou i s nějakou tou bagáží.

A jednoho dne, byl to pátek večer, se objevil inzerát na lehce položené GS za super cenu. Zbláznil jsem se a během sobotního dopoledne sehnal peníze, vozík, zavolal prodávajícímu a vyrazil na 200 km dlouhou cestu k Mladé Boleslavy.
Na první pohled to byla taková Popelka co stála rok ve stodole. Ale za pomoci kabelů, baterka byla KO, se podařilo celkem snadno nastartovat. Motor běžel překvapivě tiše a hladce. Krom ohnutých řídítek, promáčklé nádrže, odřeného ventilového víka a pár dalších škrábanců jsem nenašel žádnou vážnou vadu. Naložili jsme tedy Bawora na vozík a vyrazily k domovu.

Po opravě, pro provoz, zásadních nedostatků, jsme začali ukrajovat první společné kilometry. A i když jich zatím není mnoho, dovolil bych si shrnout své pocity.
Potom, co jsem si zde v recenzích některých majitelů přečetl o převodovce, mě mile překvapilo jak snadno tam ty kvalty padají. Motor táhne krásně od spodu a když se mu víc přiloží pod kotel je tam i dost šemíků. Ani dálniční tempo není problém, ale myslím že tam už to není úplně pro něj. Nemám sice valné mínění o stavu tlumičů, přesto běžné nerovnosti našich okresek filtruje stále dobře. I od manželky která je opravdu náročná, co se týká pohodlí, se mu dostalo jen samé chvály.
Přes zimu bych mu chtěl dopřát patřičnou péči aby se z něj stal zase krasavec.

4/2020
Přes zimu jsem si nenašel tolik času kolik bych chtěl. A tak došlo pouze na základní údržbu ( kapaliny, filtry, seřízení ventilů a klapek ). Bohužel ke zkrášlení zevnějšku prozatím nedošlo, ale alespoň jsem si trošku ujasnil jakým směrem se vydám - chtěl bych z Bawora vysochat takového modernějšího scramblera.

Něco ve stylu Urban G/S

nebo MG V85 TT.

Pokud možno s využitím většiny originálních dílů.Tak jsem sám zvědavý zda a za jak dlouho se mi to podaří. :)

Bityska
Bityska napsal 26.10.21 v 23:17 10b.

Krásná motorka, těším se až se zase ukážeš

Lukeeno
Lukeeno napsal 10.11.19 v 16:12

Taky máme doma 1996, ať slouží

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 07.11.19 v 19:53 10b.

Paráda...