Honda CRF1000L Africa Twin (2018)

Vlastník KlokanJack
Vloženo 7.11.2019
Aktualizováno 7.11.2019

Je to moje červená karkulka Musím říci že to byla láska na první pohled.

První dojmy - V tomto okamžiku jsem se právě vrátil z první projížďky a mé nadšení nebere konce. Je to verze s DCT a práve z převodovky jsem velice nadšen. Už jsem byl trochu znaven neustálým řazením ( nutno říci, že na to řazení moc nejsem, i auta mám automaty). Líbí se mi jak to elektronika vyhodnocuje při brždění v zatáčkách a pěkně podřazuje, tak že na výjezdu už jsou tam fajnové otáčky a zátah. Samozřejmě je to jen stroj a tak by se tomu nějaké to místo kdy by mohla podřadit vytknout dá. Například zatáčky do kopce. Pokud je nezačnete stylem brzda plyn, DCT si jede tu svou šudlu a zbytečně jede v nízkých otáčkách. Ale stačí jedno kliknutí ovladačem na S1 a vše je zalité sluncem. Je to jenom o tom si zvolit správné nastavení před daným úsekem. A ne že by z toho plynulo, že to člověk musí pořád přepínat. za 150 km jsem to přepnul 1 x. Jinak naprostá spokojenost. Řazení mi vůbec nechybí.

Motorku bych doporučil pro - Asi úplně všem kteří se chtějí podívat i mimo silnici

Doplňky na motorce - Vrchní padák, mlhovky, vyhřívané rukojeti, atd.

Průměrná spotřeba - 4.59 l/100km

Vzhledově se mi Afrika moc líbí, jízdní dojmy jsou vesměs pozitivní. Motorka okamžitě padla do ruky, výborná ovladatelnost a celkově působí lehkým dojmem. Pozitivní je nastavení výšky sedla, protože jsem mrňous se 175 cm a ve spodní pozici sedla krásně dosáhnu na zem. Motor táhne pěkně, DCT převodovka viz první dojmy, brzdy brzdí pěkně, úložný prostor je trochu mizerný, pod sedlo si toho moc nedáte, spotřeba 5 l/100km, což na to že jsem to různě zkoušel je akceptovatelné. A jestli se dá cestovat ještě nevím, každopádné se na to velice těším. Určitě bude lepší jak TA 700 co mám a na něm se jezdilo hezky.

Ivošoj
Ivošoj napsal 18.11.19 v 02:38 5b.

určitě dobrá volba

T_G
T_G napsal 10.11.19 v 21:36 10b.

KALUP
KALUP napsal 10.11.19 v 21:29

parádní !!!

vopák
vopák napsal 10.11.19 v 17:36 10b.

Současnej hondí majstrštyk..parádní

jiřus69
jiřus69 napsal 08.11.19 v 09:48 10b.

Je fakt krásná a v té červené ...hmmm
Tak bacha na vlka