SYM Fiddle III (2018)

Vlastník Scheal
Vloženo 5.11.2019
Aktualizováno 17.6.2020

Môj prvý skúter :) Vždy sa mi páčil retro vzhľad.

Motorka koupena od https://www.motolm.sk/

SYM Symphony 125: Vyššia cena oproti Fiddle, ten istý výkon. Rozhodoval som sa hlavne medzi týmto a Fiddle
Honda SH 125: Vysoká cena
Honda Vision 110: Cena a objem
Piaggio Liberty 125: Cena
Piaggio Medley 125: Vysoká cena

První dojmy - Prvý dojem bol o v zhľade, ktorý mi príde vyvážený a nie gíčový. Na moje prekvapenie jazda na 12" kolesách je komfortná, čakal som vyšie rázy pri prejazde nerovností. Nemal som ešte iný skúter, tak sa mi ťažko porovnáva ale jazda ma príjemne prekvapila.

Motorku bych doporučil pro - Milovníkom retro vzhľadu.

Doplňky na motorce - Montované na jar 3.4.2020:
Originál plexi 35cm SY530-FI3-00M
Zadný sklopný nosič (chróm) SY810-ALA-KLP
Opierka k nošicu SY412-KLP-BLKsym
6.5.2020 kožená brašna.
Zakúpene cez www.chopperstyle.sk. Ide o typ K36A s dodatočnými uprávami.
Dorobené je zamykanie a 2 úchyty na spodnej strane chrbta pod 4 hlavnými.
Vnútro je vystlané plastom, zvonku je hrubá koža.

Obzeranie po skútri začalo zmenou vyhlášky v 2013, keď skupina B dostala oprávnenie pre jazdu na skútri do 125cc.
50cc kategória ma nikdy neoslovila, vzhľadom na výkon a maximálnu rýchlosť, mi to prišiel dosť drahý moto bicykel :)
Záujem smeroval k skútrom na veľkých 14-16" kolesách a pri čítaní článkov som natrafil na začínajúcu značku SYM na našom trhu. Porovnával som HD2 s Hondou SH, Liberty a popri tom sa zamiešali aj retro skútre a medzi ne cenovo dostupný SYM Fiddle II.
V tom čase (EURO3) SYM bol vybavený karburátorom a Honda už niekoľko rokov vstrekovaním no Honda bola cenovo inde. S príchodom EURO4 vstrekovanie sa stalo nevyhnutnosťou aj pre SYM. Fiddle III dostal LED denné svietenie, kotúčovú brzdu aj vzdadu. Finálne rozhodnutie prišlo koncom októbra 2019 keď modrý Fiddle III, výstavný kus z 2018 zlacnel o päť stoviek EUR a to už je ponuka, ktorá sa vyskytne iba "raz za život".
Postrehy a skúsenosti prídu až v počas sezóny 2020 a postupne ich doplním.

Sedadlo je široké a dostatočne dlhé, ľahko sa dá nájsť vhodný posed počas jazdy.
Plexi som namontoval ešte pred uvedením do prevádzky, Prvé km boli za jasného ale chladného počasia. Plexi čiastočne chráni aj prsty. Jeho výška je pri mojej výške taká, že koniec plexiskla je v zornom poli, takže musím pri jazde sedieť poriadne v zpriamene ale sa jemne prikrčiť.
Prístrojovka je prehľadná, jednoduchá, páčia sa mi že má aj keď digitálne hodiny.
Skúter plní EURO4, takže karburátor nahradilo vstrekovanie. Pred štartovaním je dobré nechať palivové čerpadlo natlačiť benzín a až potom štartovať, nie hneď po otočení kľúčom.
Brzdy sú kombinované, tzv. CBS systém, v predu aj v zadu sú kotúče. Obutie je na taiwanských pneu značky DURO HF296A. Jazdím opatrne, neviem posúdiť či sú kvalitné a aké majú jazdné vlastnosti.
Čo mi vadí je, že sa svetlo automaticky zapne po otočení kľúčom a nedá sa vypnúť.
SYM je taiwanská značka, ale tento konkrétny je vyrobený v číne, vo fabrike XIAMEN XIASHING MOTORCYCLE CO., LTD.
Čo ma prekvapil je malý detail, fólia nalepená v mieste kde sa môže dotýkať karosérie, kľúce pripevnené ku kľúču zapaľovania.
Neviem ako ostatné skútre, ale keď otvorím podsedadlový priestor a následne ho zatvorím, nezamkne sa hneď, až kým nebuchnem pesťou po sedadle.
Späatné zrkadlá sú guľaté, v ľavé sa mi nepodarilo poriadne nastaviť, keď chcem v ňom vidieť dianie za sebou, musím sa nahnúť viac do zadu.

vladokolnik
vladokolnik napsal 04.10.22 v 20:33 10b.

Perfekt! Gratulujem ku krásnemu skútriku. Tiež som začal pred 5timi rokmi so SYM Fiddle III, ešte s krburátorom. Jediná výtka: nekonečne dlhé čakanie na každý náhradný diel. Nie že by sa často kazil. Ale keď Ti v lete stojí mesiac mimo prevádzky tak Ťa ide roztrhať…. motorky ma potom vtiahli úplne a prešiel som najskôr na Yamaha Virago 535 a teraz už druhý rok Kawasaki Vulcan 650. To už je iná káva…. Kawa

WobRetnuh
WobRetnuh napsal 17.06.20 v 08:16 10b.

Připomíná mi to můj příběh. Také jsem už od počátku možnosti řídit skútr na B koukal po nějakém stroji. Nakonec jsem se odhodlal loni a také si vybral SYM (já mám Symphony 125 AC). A také měli zrovna slevu
Zatím mám najeto přes 5tis a naprostá spokojenost. Gumy drží i v dešti a brzdy jsou opravdu super.
Takže přeji mnoho šťastných kilometrů!

Scheal
Scheal napsal 07.05.20 v 16:03

6.5.2020
Domontovaný zadný kufor.

Scheal
Scheal napsal 03.04.20 v 12:36

Namontované doplnky - plexi, zadný sklopný nosič s opierkou.
SYM je pôvodom taiwanská značka, ale tento skúter je vyrobený v Čine.
Xiamen Xiashing Motorcycle Co., Ltd.