Yamaha YZF-R1 (2003)

Vlastník malicky
Vloženo 4.11.2019
Aktualizováno 15.6.2023

Po třinácti letech na šestistovce jsem si už fakt zasloužil se posunout dál a R1 byla pro mě logická volba

Motorka koupena od Soukromej prodejce a moc fér kluk :-)

Honda CBR 954RR Fireblade: Zůstal jsem nakonec věrný značce Yamaha :-)

První dojmy - Myslím, že ten výkon mi bude stačit! Ovladatelnost jako šestka, stopu to drží skvěle, brzdí to taky parádně a zatáčky má nejraději :-)

Motorku bych doporučil pro - Každému, komu se líbí a láká ho sportovní motorka, má trošku nějaký pud sebezáchovy v sobě a nechce za motorku utratit moc peněz :-)

Doplňky na motorce - Homologovaný výfuk IXIL i s tlumivkou, pancéřové brzdové hadičky, sportovní páčky, ukazatel zařazené rychlosti, padáky a vyšší plexi. V plánu možná tlumič řízení Ale uvidíme...

Skvělých 13 let jsem vlastnil šestikilčo a po té době jsem došel k názoru, že fakt mám nárok se posunout o level výš a tak jsem si pořídil konečně litrovou motorku Ze starým strojem jsem pravidelně jezdil na dovolené ve dvou i sám, taky na okruh a samozřejmě lítání okolo komína, takže s touto kráskou to je a bude scénář stejný Vím, že už to není zdaleka nejnovější a nejrychlejší model, ale těch 150 koníků mi bude bohatě stačit Po zkušenostech s ježděním okolo komína jsem došel k názoru, že je to naprosto super motorka! To co jsem od ní čekal se děje a je to boží! Další test byl víkend ve dvou. No to už tak super nebylo a to hlavně pro mou manželku, takže na cestování ve dvou s bagáží je to pro spolujezdce docela utrpení (co si budeme povídat, jsou na to určené jiné motorky). Další očekávaný test byl tradiční výlet na okruh do Brna! Tak jako to jo!! Tam je ta motorka doma, ale... Bohužel jsem přecenil své schopnosti a po pár kolech v jedné pravotočivé zatáčce jsem chytil ukázkového "highsidera" a bylo vymalováno (viz foto). Motorka pobitá nebyla tak moc, ale já ano a tak jsem měl sezonu na sedm týdnů přerušenou. Na konci srpna už jsme ale oba zase ve formě, takže jsem zachránil ještě závěr sezony. Poslední test bylo cestovní v jednom a to se dá. Tedy není úplně nejpohodlnější, ale nic strašného. Prostě tanvak na nádrž,spacák s karimatkou připevnit na zadní sedačku a hurá po republice. To je asi tak vše, tak čus a rozhodně kolama dolů!!!

Po několika sezonách motocykl stále mám, ale už jen na polet okolo komína a občasné svezení na okruhu (Brno,Most). Na cestování jsem si pořídil jinou motorku, tedy motorku tomu určenou
Ale R1 si rozhodně ještě nějaký ten pátek ponechám

context
context napsal 04.11.19 v 19:56 10b.

Krásná R1 taky mám pro ně slabost Ale moc mi nesedla shrbena jezdecká pozice, tak jsem si pořídil fazera… přeji hodně najetých km bez nehod a krátkou zimu