Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Sports (2018)

Vlastník Míra
Vloženo 3.11.2019
Aktualizováno 29.8.2021

Z nabídky Afrik pro mě nejlepší volba. Jak vyrobená na míru. Byl jsem se podívat i na předvedení nové 2020 CRF 1100 L a za novější model bych neměnil.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Před delší dobou jsem tam kupoval Transalpa

Honda CRF1000L Africa Twin: Chtěl jsem koupit jeden z prvních modelů bez ABS. Zájem byl moc velký a už žádná nezbyla.
BMW F 800 GS Adventure: Zájem byl moc velký a žádná nezbyla.
BMW R 1200 GS Adventure: Cenový rozdíl ve prospěch Hondy.

První dojmy - Byl jsem nadšený a zároveň si říkal, že za stejné peníze se dá pořídit Hyundai i30. Honda dokáže vyrobit motorku tak, jako by byla přesně pro vás. Budí mohutný dojem, příjemná jezdecká pozice a ochrana proti větru. Spotřeba do 5 litrů a akční rádius okolo 500 Km je super. U Fireblade jsem tankoval většinou po ujetí 180 Km. U Afriky nemusím hlídat kolik je v nádrži a to je příjemné.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji pro lidi co už mají naježděné nějaké kilometry, chtějí pohodlí, všestrannost a spolehlivost.

Doplňky na motorce - Hlavní stojan a vrchní kufr. Ostatní už bylo v základní výbavě.

Afriku jsem vybral pro univerzální použití. Taky je všude plno radarů a motorka nenutí k rychlé jízdě. Tím myslím poskládání převodových stupňů a při popojíždění v koloně přehřátí motoru oproti supersportu.

Krásně žehlí nerovnosti a mám na ní příjemný pocit i ve větším náklonu na silnici.
Motor by mohl mít pár koní navíc. Po přesedlání ze 172 koní je to velký rozdíl.
Dokoupil jsem hliníkový kufr od Givi 58 litrů a jsem spokojený. Vejdou se do něj dvě helmy a ještě zbyde trochu místa. Pro spolujezdce je místa a pohodlí dost.
Spotřeba se pohybuje okolo 4,7 litru.

Jediná závada za cca 12.000 Km segrova podložka u hlavního stojanu praskla.
Zašel jsem do železářství a za cca 5 Kč koupil jinou. V rámci svolávací akce Honda ještě prověřila u pravidelné servisní prohlídky.

Motorka se cítí dobře jak na silnici, tak i v lehkém terénu. Do těžšího bych ji nebral. Tam patří lehčí stroje.

Je vhodná na cestování. Vyšší plexi, vyhřívané rukojeti, pohodlí a servisní interval 12.000 Km.

Pet1970
Pet1970 napsal 21.01.20 v 13:46 10b.

Dobrá volba

Boro78
Boro78 napsal 10.11.19 v 10:20 10b.

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 06.11.19 v 07:26 10b.

Moc pěkná

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 04.11.19 v 10:29 10b.

vasa1975
vasa1975 napsal 03.11.19 v 14:24 10b.