Yamaha Tracer 9 / 900 (2019)

Vlastník VlČek67
Vloženo 29.10.2019
Aktualizováno 4.4.2020

Yamaha Tracer 900 GT = rychlá a pohodlná motorka s kufry pro dlouhé cesty, tempomat jsem nepotřeboval, ale rád ho používám a funguje super.

První dojmy - Motor mě dostal, ale na poprvé mě trochu vystrašila taková "neohrabanost", ale nevím jak to přesně popsat, prostě měl jsem pocit, že je to větší a delší motka, než je ve skutečnosti, ale už během zajíždění se "neohrabanost" vytratila.

Motorku bych doporučil pro - Motor rozhodně není slabý, takže asi někdo zkušenější anebo jezdec schopný otáčet pravou rukou s rozumem.

Doplňky na motorce - originál Yamaha díly: větší plexi, zadní nosič a top case 50l, soft sedlo jezdce, tank pad. Padací rám SW Motech a deflector MRA X-creen Sport.

Motor byl nejspíš rozhodující a proč GT verze, protože Quick Shift ! Já i Tracer 900 se cítíme nejlépe v táhlých rychlých zatáčkách, na utažené překlápěčky jsem už asi starý a těžší (myšleno tlustý) anebo Tracer je trochu těžší a delší ... ?

Doplnění 30 a 31/3/2020 byly naše poslední společné dny (já s TRACERem), po zimě a za současného šíleného COVID stavu jsem dal krátkou projížďku a celou dobu jsem si říkal, že nejsem normální, že prodávám novou motorku s najetýmí 9K km, která šlape jako hodinky.
V prosinci 2019 jsem udělal již druhou po sezónní / před zimní údržbu, první byla na konci října, protože se stále dalo jezdit.
Přišponoval jsem řetěz a quickshift fungoval na 1*, super motorka bez vady, tak proč jsem jí prodal, protože jsem nejspíš vůl ... 1/4/2020 odjel Tracer do Klatov, s kupujícím jsme si "padli do noty" a máme domluvenou společnou vyjížďku, slíbil že mi ukáže Klatovsko a Šumavu.
Tak na viděnou TRACERe v Klatovech a hodně šťastných km s novým jezdcem.

Závěr a zhodnocení:
Pokud se podívám za sebe, tak jsem byl aktivní motorkář do konce roku 2010 (kdy se mi narodil syn, tedy manželka ho porodila, ale jste tady všichni velcí kluci a velké holky, tak určitě víte jak to chodí ...)
Období 2011-06/2019 pasivní roky, malý roční nájezd cca 2,5 ročně = celkem tedy 20K km, žádné výlety jen popjížďky kolem komína anebo rychle někam něco koupit.
Potom jsem šel okolo Yamahy ve Štěrboholech, přestože jsem už byl rozhodnutý koupit Hondu X-ADV (chtěl jsem tu khaki anebo se mi líbila i červená, ale byla volná jen bílá ), je to takový hybrid z 1/3 skútr, 1/3 motka a navrch všeho z 1/3 "soft" cestovní enduro, takový mish-mash všeho, ale líbí se mi. Zpátky k Yamaze, vlezl jsem do showroomu a tam stál můj budoucí TRACER, testovací jízda, motor mě dostal, následovalo složení zálohy a za 2 nebo 3 dny jsem si šedivého TRACERa vezl domů. Potom jsme spolu udělali okruh Pobaltím a výlet okolo Balatonu.
V období od 15/7 do cca 15/10/2019 najel cca 9K km a každý kilometr na TRACERu jsem si opravdu užil a za to mohu jen říct "díky TRACERe".

VlČek67
VlČek67 napsal 13.05.20 v 13:10

Ahoj, důvod prodeje nebyl žádný, protože s Tracerem jsem NEbyl NEspokojený ba naopak byl jsem spokojený, ale vyzkoušel jsem si kamarádovu KTMku na několik stovek kilometrů a po přesednutí zpět na Tracera jsem zjistil, že toto a tánhleto je na KTMce lepší anebo, že mi to lépe vyhovuje atd. Můj kamarád to popsal přesně, je největší hloupost zkoušet cizí motorku a hlavně pokud člověk neví co vlastně chce (myslel mě). Svoje pocity bych popsal následně, ještě před prodejem Tracera jsem se byl projet a nenašel jsem na Tracerovi jedinou chybu a litoval jsem celého toho kolotoče s prodejem ani né rok starého Tracera a koupi dražší motorky bez kufrů atd. Potom jsem přesedl a můj osobní pocit je následující, Tracer je velmi dobrá motorka, která se mi líbí, ale osobně mi sedne KTM 1290 SAS lépe, můj osobní názor je, že nynější KTM je lepší kus motorky, ale nevím zda je lepší při porovnání 300K vs 450K, je sice lepší, ale nedovolil bych si tvrdit, že je lepší o 50%, což určitě není. Do 350K bych znovu vybral Yamahu Tracer 900 GT a nad 400K vím jedno, že si nebudu zkoušet kamarádovu Multistradu anebo BMW 1250 GS druhého kamaráda, takže mi Super Adventure snad vydrží. Možná byl důležité důvody plány budoucích cest na 2020 a 2021, což bylo Turecko a Maroko a výhledově na 2022 přejet Rusko anebo Kavkaz. O Traceru rozhodně nemohu říct nic špatného, nebyla to moje první nová Yamaha, ale teď mám první NE-Japonku, tak uvidím ...

docent
docent napsal 10.05.20 v 11:10 5b.

Mohu se zeptat, jaký byl tedy vlastně důvod prodeje?

dekel
dekel napsal 30.10.19 v 15:22 10b.

veľa šťastných km, nech ti dlho robí radosť

Ales600
Ales600 napsal 30.10.19 v 07:07 10b.

Pěkný Tracer přeji spoustu pohodových km

Petr163
Petr163 napsal 29.10.19 v 21:49 10b.

Krasna masina.Kamarad ji ma a projeli jsme spolu Slovensko a byl spokojeny.