renocar_unor

Triumph Tiger 800 XR (2015)

Vlastník duffmar
Vloženo 27.10.2019
Aktualizováno 22.2.2023

Hledal jsem po celé Evropě a ta vysněná byla v Belgii. Byl jsem rozhodnut, že si pojedu pro vysněnou motku do Belgie, ale pak se jedna objevila v Čechách a tak sem se jel podívat. Sympatický človíček co motorkami žije, já tu motku chtěl a tak nebylo co ře

První dojmy - Je to veliký V mládí jsem začínal na fichtlu, jako všichni ostatní mého věku, další level byl Jawa 175 s převařeným rámem ala kroska, poté origo Jawa 90 enduro... a pak dlouho nic. Auto , rodina, cyklistika po celé evropě, maratóny...a potom dovolená v Thajsku, kde jsem si půjčil skůtr a projezdil „půlku“ Thajska, to jsem byl načatej, že si doma pořídím skůtr a budu šťastný. Jenže 125 je málo, papíry jsem neměl. No a bylo to. Udělat papíry a koupit dospělou motorku. Jakou? Než jsem se rozmyslel, co si mám vlastně pořídit, jsem navštívil Asii znova. A znova skůtr a parádní ježdění, svoboda, vítr ve vlasech. No a tak začala moje oficiální „motorkářská kariéra“. Na podzim papíry a hledání zábavné motorky. Jako skoro krosař jsem měl v mysli jednobuch, ale na silnici. Výběr byl rychlý, Yamaha MT 03, skoromotard, divoch, jednohrnek, krásná stavba, pro začátečníka seniora ideální. Bydlím v podhůří Krušných hor a vlásenkových stoupáků je tu milion. Ideální volba, krásné poježdění , prostě správný odvaz, relax, prdel. To je motorka, která nemá chybu a vzbudila ve mně staré pudy: rychlost, risk a i terén. Polňačky dává s přehledem, nasranej jednohrnek jde po tobě pěkně od spoda a chová se úžasně neurvale. Prostě boží relax. Ale kde se vzala, tu se vzala manželka. „Svezeš mě?“, jasně, že jsem ji svezl, no a ono se jí to zalíbilo. Znáte to, ve dvou s 35kW do hor to už není ono. Ale ona chtěla dál...do Německa, do Rakouska, kolem celého světa...na Měsíc...to kecám. A tak jsem začal hledat něco, co by uspokojilo oba: blbnutí po cestách v horách a zároveň vyvézt manželku na Měsíc,...kecám jen na týden.

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře, kteří chtějí univerzální cestovní enduro. Ano je to střeďák pro pohodové cestování minimálně v rádiusu Evropy. Není to překoňované hovado, na kterém se dá sice objet zeměkoule ale když padne, tak se musí seběhnout celá vesnice

Doplňky na motorce - Je to XRT a tam, kromě navigace (hledám něco prímového) je vše, padáky, kufry, blástry vyhřívané gripy, vyhřívané sedadla, tempomat, kontrola trakce. prostě paráda.
16.7.2021 Pořídil jsem ZUMO XT. Dobrá navigace. Ale kdo jezdí s telefonem bude zklamán, přestože to umí sát data z informací o provozu, je telefon lepší.
22.2.2023 s navigací jsem si nakonec porozuměl. Zpočátku byla chytřejší než já ale po pochopení, pro mě, né zcela logického ovládání, jsme už v symbióze. Oceňuji displey, který je opravdu i za přímého oslunění prádně čitelný.

Výběr nové motorky byla těžká práce. Postavou spíše malý, váhou spíše lehký (ideální moto Honda Tricker), co s tím? Chtěl jsem „samozřejmě“ BMW GS ale vadilo mi, že ho má každý, je to velký, vysoký, je to douválec a je to strašně drahý. Anglána jen tak nepotkáš, je sametovej, pro mě dostatečně výkonej a hlavně nádhernej
Jízda:Prostě cestovní enduro, na českých cestách paráda, podvozek žehlí ať jedem v jednom nebo plný. I ve dvou koně stačí na velmi svižnou jízdu.
Motor: to nejlepší, co jsem zažil. Od 2 tis. do omezovače se to chová jako elektromotor (tak proč je vyrábět). Umí si nasraně zaprdlat do výfuku a umí v určitých otáčkách imitovat zvuk Watrburgu což mi padesátníci umíme ocenit. Do 6 tis. kliďas, od 6 tis. sportovec. Ale není to žádný magor, vždy se dá krásně korigovat.
brzdy: pro mě to bylo překvapení. Oproti MT 03 jsou znatelně slabší. Je to ale o pocitu, stylu jízdy. Přesto spolehlivě zakotví, jen jejich projev, hlavně v nástupu je měkčí.
Podvozek: krásně vyvážený stroj, jen je chyba, že ve výbavě RXT není štelovatelná přední vidle, v některých jízdních režimech by si zasloužila přitvrdit, při tvrdém brždění se hodně potápí.
Spolujezdec: oproti MT 03 si chrochtá. Nebuší mi přilbou do přilby, nevrtí se ,vlastně o něm oni nevím
Úložný prostor: super nářadí, opravný spray a další maličkosti se vejdou
Spotřeba: kochačka 4,5l/100km, průměr 5,8l/100km a umí i přes 7l/100km
Po dvou sezónách co vlastním něco, co váží 2,5x víc než já mohu konstatovat, že jsem si vybral dobře, ne, SKVĚLE. Je to fakt parádní stroj, na kterém vydržím i 8 hodin v sedle (bez tankování ), dokonce i s manželkou.
22.2.2023 jen krátce: závady 0, spotřeba oleje cca 0,1/1000km,

findejs1310
findejs1310 napsal 18.07.21 v 06:36 10b.

Peknej Tygrik

duffmar
duffmar napsal 15.08.20 v 00:07

Manželka se velký motky bojí, tak jsem jí pořídil Yamahu Xmax. No a zatím dobrý, jezdí jako ďábel. Uvidíme

matopp69
matopp69 napsal 01.04.20 v 22:57 10b.

Mam stejný model, jenom mladší. Máme to napodobně. Barvu máš nádhernou. Tak hodně šťastných km a vždy návrat domů kolama dolů.

nexus
nexus napsal 02.11.19 v 08:47 10b.

pěkná recenze

duffmar
duffmar napsal 31.10.19 v 22:09

protože bikeřina (strašněj výraz) , je nakažlivá, nakazil se i můj syn. Nejdřív trénoval Babettu a pak koupil ČZ 175 z Bulharska, kterou jsem pracně zrenovoval a dnes na ní s radostí jezdím . Potom synátor znejistěl, poruchovost, která je vlastností starých motorek ho vyvedla z míry natolik, že výlety s ČZ zavrhl a přijal superspolehlivou MT03 za vlastní. A já mu jí občas trochu ojedu.