Moto Guzzi V85 TT (2019)

Vlastník loza
Vloženo 27.10.2019
Aktualizováno 20.8.2020

Po pěti letech s Bonnevillem přišel asi čas na změnu. Začali jsme více cestovat a Bonny přeci jen není motorka na dlouhé cesty ve dvou. Velké enduro jsem nechtěl a TT byla od první chvíle velký favorit.

Motorka koupena od FIRMA:Pavel Říha - MotoRi (Písek) - V prodejně perfektní přístup. Naprostá spokojenost.

BMW F 850 GS Adventure: Vyšší cena, řetěz..
Triumph Tiger 800 XC: Menší dojezd, pohon řetězem. Chtěl jsem zůstat u Triumphu, ale nakonec je vše jinak.

První dojmy - Motorku mám týden, najeto 900km. Před koupí jsem si jí byl projet u prodejce - hodinová projížďka i s batůžkem ukázala, že pohodlí, výkon i celkové chování motorky nám vyhovuje. O koupi na podzim rozhodla aktuální akce s poukazem na doplňky :-).

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo extra nechvátá, ale chce se příjemně a pohodlně projet s motorkou, která má svojí duši :-)

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, MIA, padáky, držáky kufrů, vyhřívané hefty, komfortní vyšší sedlo.

Guzzi se mi líbila už od jejího představení. Po letošních dovolené v Itálii přišel asi čas na změnu a po 2 měsících čtení, hledání a zkoušení to vzalo rychlý spád.

Jízda: Jízdní vlastnosti jsou pro mě perfektní - motorce nemám co vytknout a musím říct, že mě dost baví. Motor funguje už z hodně nízkých otáček.

Pohodlí: jízdní pozice je super - nakonec jsem si vzal i vyšší sedlo, o kterém jsem původně neuvažoval, ale při posazu na motorce jsem se na něm cítil líp. Spolujezdec je s pohodlím naprosto spokojen. Podvozek ustojí spoustu nerovností a na cestování ve dvou je motorka perfektní

Výhody: Dojezd - 500km na nádrž je fakt luxus. Kardan - v kategorii endur do litru je asi jediná. LED světla - konečně něco vidím i za tmy :)

Nevýhody - zatím jsem si úplně nezvykl na páčku světel - stává se mi, že při vypínání blinkrů blikám dálkovými. Jinak zatím nic.

Na závěr: Zatím jsem nadšenej. Jediné, co mi vadí je, že přichází zima a nebude tolik příležitostí si zajezdit...

Sir_CHerokee
Sir_CHerokee napsal 30.03.21 v 22:20 10b.

Pěkná barva, moc jich takto nejezdí. A jak hodnotíš s delším časovým odstupem?

trafika
trafika napsal 11.07.20 v 17:18 9b.

pěkná,jen ta kombinace plast a AL kufrů

kuzmič
kuzmič napsal 11.04.20 v 20:36 10b.

Krasavice...!!!

Bebel17
Bebel17 napsal 07.04.20 v 22:43 10b.

nádhera! Uži si ju ...keby som nemal afriku, idem do nej...

MotoRelax
MotoRelax napsal 12.01.20 v 20:35

Ahoj,
Před koncem roku jsem si koupil V85TT !!! Dlouho msem o ní uvažoval a pak konečně padlo rozhodnutí ? Pořídil jsem si ji taky v červené - vulcano rosso.
Chci si koupit to lepší komfortní sedlo ale uvažuji kterou výšku?!
Ty jsis koupil to vyšší. Jak jsi vysoký a jak jsi s ním spokojen ?