Honda NC 750X (2016)

Vlastník brok69
Vloženo 22.10.2019
Aktualizováno 20.11.2021

Pro ještě pohodovější cestování jsem si nadělil k 50-tinám novou motku. Bude snad ještě pohodlnější, ovladatelnější, úspornější, nenáročnější, prostě o level lepší než stávající báwo. Ale hned musím dodat, bude to mít sakra těžké. B

První dojmy - pozor! Moje srovnání je veskrze subjektivní a porovnávané s dosavadní motkou BMW F650CS!! Velmi lehce ovladatelná. Potože jsem lemra líná ocenil jsem i automat, který pracuje sakra dobře! Mám na ní šité sedlo a je opravdu pohodlné. Na Báwu bylo také dobré, dal jsem na něm víc jak 700 za den, ale tohle je zase o něco (o dost) lepší. Motor oproti Báwu je v???razně tižší, tlumiče a vůbec jízda příjemnější - měkčí. Posez vyšší, při jízdě je to lepší, při zastavení horší, nic zásadního. Výkonově to není takový rozdíl. Alespoň zatím rozdíl nevnímám. Negativa - ovladač blinkrů je trochu jinak umístěný a pro mě na horším místě jak na Báwu. Informace budících jsou super, mám tam spoustu informací. trasa A, trasa B, spotřeby, průměry, kvalt, km super ale přehlednost je horší. Klasické kulaté budíky jsou mi příjemnější.

Motorku bych doporučil pro - jó, hoši to musíte vědět sami, co chcete...Já ji beru jako universál - do práce, okolo komína, i na delší cestování. Tedy silnice, na terén asi nee. Ale nějakou polňačku by asi dala.

Doplňky na motorce - vyšší plexi, šité sedlo, navigace, nosič

Mám na ní šité sedlo a je opravdu pohodlné. Na Báwu bylo také dobré, dal jsem na něm víc jak 700 za den, ale tohle je zase o něco (o dost) lepší. Motor oproti Báwu je výrazně tižší, tlumiče a vůbec jízda příjemnější - měkčí. Posez vyšší, při jízdě je to lepší, při zastavení horší, nic zásadního. Výkonově to není takový rozdíl. Alespoň zatím rozdíl nevnímám. Pružnost motoru jsem zatím nijak netestoval, hodně to omezuje automat, ale dá se řadit i manuálně, ale to jsem ještě nezkoušel. brzdy přiměřené váze a výkonu motoru. Zvuk se zdá přiměřený, já osobně nemám rád příliš hlučné motorky, tak mi její zvuk celkem vhovuje. Ovladač blinkrů je trochu jinak umístěný a pro mě na horším místě jak na Báwu. Informace na budících jsou super, mám tam spoustu informací. dokonce 2 trasy: trasa A a trasa B, km, spotřeby, průměry, kvalt, super ale přehlednost je horší - pro mě malá čísílka, přečtu to ale uvítal bych větší. Málo platné - klasické kulaté budíky jsou mi příjemnější. Na Báwu jsem měl místo nádrže "bazének", tady je taková"falešná" nádrž objem 22l, slušné, ale moje helma s vyčnívajícím intercomem se tam nevejde, škoda. Ale jinak je to bezva vymyšlené a je to zamykatelné. Spotřeba se prozatím pohybuje okolo 3,5l oproti Báwu je trochu spořivější. Snad si s ní užiju cestovatelské zážitky aspoň tak dobré jako s Báwem. Bude to pro tebe "Japonko" přetěžký úkol!

BIG-daddy
BIG-daddy napsal 07.06.21 v 16:31

Pěkný stroj,good barva,za 10 .

miguelitto
miguelitto napsal 09.11.19 v 22:54 10b.

Zdravím z Běchovic. Skvělý bajk, dle prvních 200 km, mě na míru. Helmu mám nexx sx100 - XL, s dírou na intercom, naštěstí a když ji dám malinko na bok, a vercajk a lékárnu nacpu dovnitř helmy, tak víko v pohodě zavřu. Ještě jsem nestudoval to nastavení barev na displeji, ale info o všem je dobře vyřešeno. Měl jsem před lety Yamahu XJR1300 a teď mi dochází, že někdy jsem se s ní v zatáčkách pral, oproti tomu, jak do nich jde NC. Pecka. Držím palce, ať dlouho slouží.

Hunyady
Hunyady napsal 03.11.19 v 18:26

Ahoj, je moc hezká. Koukám, že máš lepší sedlo, stejné plexi o Puigu jako teď já. Kufry jsem kupoval od Kappy, protože ze skůtru mi zůstal velký topcase, tak jsem dokoupil držák a později boční kufry. Je to super, sbalím se tam i se stanem, spacákem, karimatkou, vařičem, jídlem... Jsem s ní moc spokojený. Jinak náklady na kufry byly cca 2500 Kappa K46NT topcase, 1500 držák, 1000 plotna a pak 3500 Kč držáky bočních a cca 5000 boční kufry K33N. Dohromady to radši nepočítám, páč by mi stály vlasy na hlavě
Tak ať Ti Honda dělá radost.

brok69
brok69 napsal 29.10.19 v 15:44

S tím sedlem jsem ji už koupil, nebyla úplně nová, asi jsem se v popisu špatně vyjádřil, je 2 roky stará (nová) Ještě chci dokoupit padáky a kufry. Mám na to celou zimu...budu pomalu vybírat. Budu rád za nějaké tipy. Jo a díky všem za komentáře.

LuckyD
LuckyD napsal 29.10.19 v 13:25 10b.

Ať slouží
Kde si nechával dělat sedlo, u Marotzkeho?