Suzuki AN 400 Burgman (2016)

Vlastník ixoixo
Vloženo 19.10.2019
Aktualizováno 23.9.2023

Pohodlný, obrovský skúter s výkonovou rezervou, ideálny do mesta i na diaľnicu, pre jedného i dvoch.

První dojmy - Jazda parádna. Veľmi pohodlný posed, stabilná jazda a výkonu až-až. Prvý dojem je teda super!

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná aj pre jazdenie po meste, len si treba zvyknúť na jej vyššiu váhu. Každý, kto sa chce pohodlne previezť bez ofukovania, radenia rýchlostí a s veľa batožinou pod sedadlom, mal by to skúsiť.

Doplňky na motorce - Vyhrievané gripy Oxford
Kufor GIVI 47 l
Alarm
Bočné Givi tašky
Nosiče bočných kufrov
Opierka spolujazdca
TPMS M3 - monitoring tlaku a teploty pneumatík

Príbeh na úvod:
Jazdím cca od roku 2008 denno-denne, pokiaľ je sucho a nemrzne.
Predtým som mal Burgmana 200 a toho som pôvodne plánoval ojazdiť až na jeho maximum (pri predaji mal cca 65000 km a mal by toho ešte veľa vydržať, pretože som sa oň staral a nemal chybu). Následne som chcel ísť určite do Burgmana 400, ale ešte to malo pôvodne čas.
Koncom roka 2019 som však zistil, že Burgmany 400 sú od r. 2017 zmenené tak, že sa mi už vôbec nepáčia - sú zúžené, odľahčené, prišli o jeho typické burgmanové prémiové vlastnosti a tiež aj o výbavu. Takže som musel kúpiť pekného masívneho a vybaveného Burgmana 400 z roku 2016 čím skôr, nech nestarne u niekoho iného, ale u mňa. :)

Pozitíva:
- veľmi pohodlný;
- manévrovanie na mieste mi nepríde problémom - človek si kľudne cúvne, keď treba. Len nezaparkovať tak, aby bolo treba cúvať do kopca, samozrejme;
- ručná brzda je praktická vec - človek ju nevyužije často, ale keď ju treba, tak je na nezaplatenie;
- jazda malými rýchlosťami v kolóne medzi stojacimi autami je príjemnejšia ako na Burgmane 200 - tým, že má 400-ka ťažiško nižšie, pomalá jazda je stabilnejšia;
- rýchlejšia jazda v zákrutách je príjemnejšia než na Burgmane 200 - skúter sa ochotne a plynule skláňa do zákruty, bez hojdania;
- oproti Burgmanu 200 úžasný výkon, pre prudké zrýchlenie spraví valec párkrát buch-buch a už to ide tak rýchlo, ako treba;
- zdá sa, že palubný počítač ukazuje spotrebu úplne presne, meral som to;
- čo sa týka váhy a veľkosti, je to impozantný stroj. Skútroví "posmievači" si už neprídu na svoje, Burgman 400 je mohutnejší a ťažší, než väčšina ostatných motoriek v meste.

Negatíva:
Pri jazde s origo plexi fúka pri mojej výške (172 cm) prúd vzduchu akurát do tváre / priezoru prilby. Deflektor na skúšku nepriniesol efekt bezvetria, na ktoré som zvyknutý z Burgmana 200. Update: doplnil som turistické Givi plexi a to to vyriešilo dokonale - v prilbe nastalo ticho a už počujem najmä motor - paráda.

Zhrnutie:
Výborný stroj. Na denné dochádzanie do práce, i hoci do Chorvátska.

Servisná história:
2019-10, 11 800 km:
- Vymenené: Motorový olej, náplň pevného rozvodu, sviečka, brzdová kvapalina, zadná guma
- Upravené: zmäkčené pruženie, dorobené automatické vypínanie vyhrievania gripov pri vypnutí zapaľovania

2019-11:
- Doplnené turistické plexi Givi
- Odstránené plastové kryty rúk (kolidovali s turistickým plexi)
- Doplnená zatepľovacia plachta Termoscud

- Doplnené 433 MHz diaľkové ovládanie brány, napojené na diaľkové svetlo
- Odstránené rezonancie v prístrojovke a v ŠPZ
- Zalepenie fučiacich vankúšov v TermoScud plachte

2022-03:
- Výmena večne fučiacich vankúšov v TermoSchud plachte za penové plávacie slíže do bazéna - presne tam pasujú - konečné riešenie problému :)

2022-05, 24 142 km:
- Vymenené: olej, sviečka, brzdovka, chladiaca, remeň variátora, valčeky, vzduchový filter
- Kontrola ventilov + drobná korekcia jedného výfukového

2022-09, 27 100 km:
- Doplnené TPMS M3 - monitoring tlaku a teploty pneumatík

2022-11, 28 800 km:
- Vymenené: obe pneumatiky, zadné doštičky

2023-05, 30780 km:
- Vymenené: olej
- Kontrola kvapalín

2023-07:
- Vymenené: vzduchový filter

2023-09, 34 474 km:
- Vymenené: pletenec výfuku

Tik
Tik napsal 01.06.23 v 14:20 10b.

Jasná desítka za krásný Buráček! Koukám stejný výkonnostní postup jako já.

tomcruise77
tomcruise77 napsal 21.03.21 v 08:45 10b.

ajaj, spomínám na ty staré časy

Tondast
Tondast napsal 13.02.20 v 13:03 10b.

KennyL
KennyL napsal 24.10.19 v 17:57 10b.

Skvělá volba. Je to fešák. Já jezdím na B400 třetí sezónu včetně dlouhých cest do zahraničí a jsem maximálně spokojený. Ten palivoměr je fakt hroznej, ale zvykl jsem si, že rucicka se při plné nádrží pohne až po ujetí cca 130km.