Kawasaki Versys 650 (2019)

Vlastník Kanada21
Vloženo 14.10.2019
Aktualizováno 16.10.2019

Bylo to rozhodnutí na první pohled - kouzelná zelená. Motorka - dvě kola mezi nima sedadlo, vlevo nahoře spojka, vlevo dole rychlosti 1-N-2-3-4-5-6, vpravo nahoře přední brzda, vpravo dole zadní brzda.

Motorka koupena od FIRMA:Rimoto (Třebíč) - Naprostá spokojenost. Pan Rigo se nezalekl zodpovědnosti a sám mi ji naložil na přívěsný vozík. Dostal jsem plnou na počáteční seznámení se strojem.

První dojmy - Naposledy jsem jezdil před 30-ti lety na Simsonu. Kawa je těžká jak sto bestyjí - pro manipulaci na místě, třeba v garáži. Pořád zkouší jestli ji udržím, pořád. Pak ale první rozjezd a ... jsem o třicet let zpět !

Motorku bych doporučil pro - Netroufám si komukoliv, cokoliv doporučovat.

Doplňky na motorce - V kološopu jsem koupil silikonový nosič mobilního telefonu - navigace.(199 Kč). Mám koupené boční origo kufry, ze strachu o poškození s nima ještě nejezdím bo byly dost drahé (cca 25 000 Kč).

Ujeto cca 200 km. Na motorce je najeto 3600 km, koupil jsem předváděčku. Pečlivě udržuji sjetou plošku na pneumatice, co kdyby to v zatáče podklouzlo, že. 6-tku jsem zařadil asi 3x, max jsem jel 110 km/h tacho. Většinou jedu 4000 - 5000 ot/min. Jede to fajně, moc fajně. Pročetl jsem hodně recenzí a v každé druhé je popsáno jak ochotně, krásně, sama PADÁ do zatáček. Mě naštěstí ještě nespadla. Zatáčet ale umí, doleva i doprava. Intenzivně zpomaluje motorem a ostře brzdí brzdami, asi víc přední. Taky se hodně píše o otáčkách kde se motor nelíp cítí. Ptal jsem se a motor říkal že se nejlíp cítí v garáži pěkně vypnutý s převodovkou v neutrálu, jinak při jízdě ho to moc nebaví, naopak prý ho to úplně vytáčí. Tak tolik k otáčkám a teď oblíbená disciplína - krouťák. Průběh koruťáku mi je úplně egál, bo jak už jsem psal, jede to tak fajně, že případné odchylky od křivky jsou odpuštěny. Převodovka, šestistupňová,ty vo.e víc než mám v autě. Kvaltování doprovází silná zvuková signalizace změny rychlostního stupně, no aspoň vím, že ke změně došlo ... ale když tam dnes je v serii grafický indikátor zařazené rychlosti tak ten zvukový mohli z konfigurace odstanit, ne? Při pomalé jízdě po horším povrchu při sledování bezprostředního okolí před kolem se mi zdá, že plexi štít trochu zkresluje. Podvozek nijak neladím, prý je nastaven na průměrného japonce, což výškou a váhou zhruba splňuji, IQ nezohledňuji. Dost se trápím s přepínačem blinkrů, myslím, že Simson mi nedělal takové problémy, ale to se asi poddá až mě popustí ta úvodní nervóza (nebo že by přece jen vliv nejaponského IQ ?). Měřím 172 cm a výška sedadla je docela vysoko - ano pouze špičkami - ale mám silné lýta. Posez je pohodlný a musím říct, že cítím jak jsou pěkně kolena v zákrytu - ani nefoukne. Mám je pevně přitisknuté k nádrži a ani v klopených zatáčkách tomu není jinak. Možná, že je i trošku cítit teplý vzduch od výfuku ... aspoň si to myslím.
Naplňuje mě blahem startování startérem ... 21.století, zřejmě slušnej oddíl, no.
Zkušenosti s přilbou - Pokud se zdá, že je otevřená přilba ve vyšších rychlostech příliš hlučná, není to důvod ke koupi integrálky či výklopky ale je to indikace ke snížení rychlosti.
Zkušenosti s oblečením - Pokud při dešti zatéká do bundy, není do důvod ke koupi bundy s vyšším vodním sloupcem, ale je to indikátor k tomu nejezdit v dešti - bo to beztak klouže a je to celé nějaké divné motorka a déšť.
V registraci je označená jako ukradená, bo moji manželce opravdu je.

oorriimm
oorriimm napsal 13.07.23 v 13:51 10b.

Masožravec
Masožravec napsal 26.05.22 v 22:35 10b.

Tak pane, krasne, pohodove a predevsim zabavne napsana uvodni recenze. Krasna kombinace barev masiny
Manzelka muze byt rada, ze mas masinu. V nasem veku porad rikam, ze si chlap poridi mladou milenku nebo motorku. I ta moje manzelka je nakonec rada a jezdi casto vzadu

matii
matii napsal 05.01.22 v 12:43 10b.

Paráda, super stroj.

Animals21
Animals21 napsal 16.10.20 v 06:56 10b.

Moc pěkně napsané Krásná motorka

sobolnamasine
sobolnamasine napsal 26.09.20 v 21:54 10b.

Krásný stroj, ať ti to peláší