Kawasaki Versys 650 (2019)

Vlastník OndraBa
Vloženo 14.10.2019
Aktualizováno 5.2.2024

Skvělá motorka na středně dlouhé cesty a příležitostné blbnutí.

Motorka koupena od FIRMA:Moto Modřice (Modřice)

Yamaha Tracer 700: Lepší poměr cena výkon u kawasaki
Yamaha XSR 700: Moc pěkná ale nevhodná na dlouhé cesty.
Honda CB 500X: nižší výkon, permanentní nedostupnost

První dojmy - Od prvního nasednutí je motorka velmi intuitivní a jednoduchá, snadno se ovládá, vše je pěkně po ruce. Motor má projev typický pro dvouválec. Kladně hodnotím komfortní posez pro spolujezdce. Nevýhodou pro mne (mám výšku cca 195cm) je nízký větrný štítek (plexi), který je pro mne i na nejvyšší nastavení nízký, potřeboval by jsem ho zhruba o 10cm vyšší.

Při výběru této motorky jsem nejprve zvažoval jestli se poohlédnout po stylovém stroji ala scrambler nebo caffe racer avšak u Versyse zvítězila jeho universálnost a pohodlnost. Jsem spíše vyklidněná povaha a nehledám extrémní vzrušení spojené s rychlou jízdou nad 140 a odřenými stupačkami, což byl v kombinaci s rozpočtem (cca 215 000) důvod, proč jsem kandidáta hledal v kubaturách 500 až 700 ccm.

Versys zvítězil díky své universálnosti, vzhledu a pohodlí. Na silnici, i hrbatější, funguje motorka skvěle, v terénu jsem se s ní ještě pořádně neprojel, nicméně tuším, že to nebude silná stránka tohoto stroje. Ve městě se navzdory širším řidítkům protáhnu kolonami velmi obratně. Podvozek lze jednoduchým otočením kolečka přitvrdit, což je skvělé když si přisedne spolujezdec. Přední brzdy jsou jako kotvy, a s váhou motorky si skvěle poradí, ABS se do řízení vesměs nemontuje, ale jak už jsem říkal, nejsem žádný divočák. Motor si i při jízdě ve dvou v klidu poradí s předjížděním i s prudkými kopci.

Celkově bych řekl že je Versys výborný pracant, co se týče pravidelné jízdy (má i super spotřebu, jezdím za 4,5) a rovněž je i zábavný. Majitel tohoto modelu se nemusí bát cestování ani nedostatku zábavy.

vopák
vopák napsal 26.01.20 v 21:30 10b.

Parádní bajk s výbornym podvozkem.. užívej..

Keshi
Keshi napsal 15.10.19 v 21:02 9b.

Krásná, užívej

Milan1963
Milan1963 napsal 14.10.19 v 18:36 10b.

OndraBa
OndraBa napsal 14.10.19 v 13:53

Díky za korekturu :D

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.10.19 v 13:47 10b.