Piaggio MP3 350 LT (2019)

Vlastník azrof
Vloženo 5.10.2019
Aktualizováno 26.5.2023

Model MP3 350 Sport LT
...říkám jí "blondýna" (vzhledem k bílé barvě, nad kterou jsem hodně přemýšlel a nakonec zvítězila nad šedou), je docela centrem pozornosti a jízdními vlastnostmi i vzhledem mě přesvědčila

Motorka koupena od FIRMA:MOTOBOOM (České Budějovice 3) - spokojenost, chtěl jsem vyjednat jinou konfiguraci dodatečné výbavy zdarma, vyřešili

Quadro 350S: recenze - piaggio hodnoceno lépe než Quadro v ochotě jít do zatáček a celkově komfortem jízdy, aretace předních kol řešena lépe - elektronicky tlačítkem z řidítek a s automatickým uvolněním při přidání plynu, zkušební jízda na Piaggiu mě přesvědčila
Piaggio MP3 500 LT: v inzerci mě nic nezaujalo, myšleno něco téměř nového, za dobrou cenu, aby se tomu dalo věřit...třistapadesátka byla v cenové akci + v akci na dodatečnou výbavu, tak jsem dal zkušební jízdu ve dvou a zjistil, že 350 mi stačí a že půjdu do nové

První dojmy - přechod z Honda Forza 125 (ročník 2016) … už zkušební jízda ve dvou byla super, překvapilo mě, jak jde lehce do zatáček, jako kdyby tam bylo jen jedno kolo, 22KW oproti předchozím 11KW je znát i když je tento stroj výrazně těžší než Forza … za řídítky je to oproti Forze (paní "motorka" v dané kategorii) cestovní koráb, mohutnější příď, komfortněji naladěný podvozek a pocitově jistější předek v zatáčkách … trochu jsem se bál předních 13tek, při normální jízdě i na horší silnici to není vůbec znát (oproti předchozí 14ce na Forze), samozřejmě velká díra by byl větší problém, ale s tím se dá počítat a jezdit opatrně … nenapadlo mě, jak komfortní a fajn je rychlá aretace přední nápravy, např. pro focení z motorky a stání bez stojanu … podsedlový prostor dostatečný, příjemné je jeho osvětlení, komfortní je USB výstup v praktické schránce pod plexi nad budíky … posez pohodlný, fajn jsou bederní opěrky, lze mít nohy dozadu (moje oblíbená poloha více motorkářsky) … ABS, vypínatelné ASR, brzdy s malinko tupějším nástupem, ale plně dostačující, nožní brzdu nepoužívám, pneu Michelin … pěkné "budíky" a přehledný multifunkční displej, mimo jiné ukazuje i okolní teplotu … prvních 100 km jízdně paráda, design a bílá barva zaujme … jediné drobné minus oproti Forze je trochu větší vůle na plynu a vibrace motoru na volnoběhu

Motorku bych doporučil pro - kdo má jen "B", nechce rozšiřovat a chce jezdit i za hranice … kdo hledá cestovatelský komfort v této kategorii do města i na delší trasy ... kdo preferuje skútr a bezpečí a tříkolka mu sedne

Doplňky na motorce - - originál velký zadní kufr v barvě a s opěrkou spolujezdce
- držák na mobil Belta UX, vlastní montáž na víko palubní schránky (foto v deníku)
- zásuvka pro dobíjení baterie, vlastní montáž do těla krytu baterie (foto v deníku)
- deflektor Loster na plexi štít (foto v deníku)
- boční soft kufry Givi na nosnících Fehling

2019 - co jsem stihnul do konce sezóny - hodnocení prvních jízd, úpravy, servis

- vyzdvihnul bych stabilitu v zatáčkách, komfortní podvozek a pocit cesťáku za řídítky
- prostor pod sedlem
- pod sedlo se mi v pohodě vejde airbagová vesta (pro mě důležité při zastávkách) + bunda + další drobnější věcí, velký zadní kufr to jistí na vše i v případě spolujezdce
- větrný štít tak akorát a drží na něm navigace, nakonec přeci jen montáž deflektoru viz deník
- oproti Forze 125 vibrace motoru na volnoběhu a nižších otáčkách, ale nic hrozného
- zrcátka - velmi dobrá viditelnost (velké plus oproti Forze)
- elektronická aretace přední nápravy - rychlá, možnost deblokace rozjezdem nebo tlačítkem
- super věc je ruční brzda, zejména při focení na silnici z motorky, není třeba slézat tam, kde bych standardní motorku neudržel na místě nohama (např. v kopci)
- brzdy - je třeba si zvyknout na mírně tupější nástup, vzhledem k hmotnosti si dovedu představit celkově ostřejší naladění, ABS standard, u ASR je příjemná možnost vypínání
- celkově velká spokojenost , DOPORUČUJI, pokud o podobné tříkolce uvažujete
- a kde zastavím, tam jsem často (tedy blondýna) centrem pozornosti

listopad 2019
- najeto necelých 1100 km včetně výletu do Rakouska (viz deník), zatím naprostá spokojenost
Garančka v 1000 km: motorka bez závad, standardní úkony, cena 2800 CZK
Vlastní úpravy:
- montáž držáku na mobil (Belta UX - viz deník), montáž zásuvky na dobíjení baterie (viz deník), montáž deflektoru na plexi (viz deník)
prosinec 2019
- motorka zazimována, od koupě v říjnu najeto 1168 km, bez závad, stihnul jsem první garančku

Sezóna 2020
- Zahájení - 22.2.2020 - sezóna zahájena nezvykle brzy a v magickém datu výletem k Podolskému mostu (Orlická přehrada), mašina OK, namontovaný držák telefonu přežil i sedmipalcový tablet, parádně funguje deflektor na plexi
březen - najeto cca 300 km koronaviru navzdory ... převážně na Třeboňsku a v Novohradských horách, zvažuji pořízení držáků na boční tašky od Fehlingu + boční tašky pro vícedenní ježdění
duben - najeto celkem cca 2800 km, z toho v dubnu 1600, výlety po Jižních Čechách a na Šumavě, celkově naprostá spokojenost, dvakrát jednodenní výlet přes 200 km na den také k naprosté spokojenosti, oceňuji úložný prostor, v kombinaci prostor pod sedlem + velký originální top case se i ve dvou v pohodě odstrojíte na pěší výlet a vše (bundy, helmy, rukavice, mikiny, airbagovou vestu) schováte do motorky ... stále přemýšlím o pořízení podpěr držáků na boční brašny (Fehling) potřeboval bych je vidět namontované a to se mi ještě nepodařilo
... zaregistrován první drobný problém, občas mi při nastartování a okamžitém přidání plynu motorka chcípne, mám podezření na špatný signál z čidla v sedle, hodlám řešit až na konci sezóny v rámci garančky
...celkově stále plná spokojenost s koupí tohoto typu stroje a i s kubaturou, pokud je většina jízd sólo a občas výlet ve dvou
Zhodnocení sezóny 2020
...najeto cca 4300 km, výhradně výlety, největší výlet 3 denní a 600 km ve dvou
...motorka bez závad, naprostá spokojenost i pro cestování ve dvou, ještě 15.11. najeto cca 100 km
...na jaro chystám servis 5tis+ km, předepsaný je až v 10 tis, preventivně to nechám prohlédnout s výměnou oleje
...rozhoupal jsem se k zakoupení výbavy na delší cestování, plánované do roku 2021, objednal jsem nosič kufrů Fehling a kufry Givi WL 900 ve slevě, stále dost peněz, ale cca o polovinu méně než originály od Piaggia, montáž během dlouhých zimních večů, dále ještě přes zimu chystám montáž vyhřívaných gripů
...takže Covid-sezóna byla docela dobrá a začínám se těšit na tu další
Sezóny 2021 - 2022
…nájezd 7200 km (celkový)
…jezdím výhradně výlety, tak z poloviny ve dvou, po montáži bočních kufrů je v pohodě i vícedenní cestování ve dvou, jezdíme hodně do Rakouska, nájezd trochu menší, protože jsem ještě pořídil obytnou dodávku a ta má teď časovou prioritu
…jednoznačně mohu pro cestování doporučit montáž bočních kufrů, mám nosníky od německé firmy Fehling a soft kufry Givi, vyšlo to na polovinu oproti originálům a kapacita je větší, na vícedenní cesty ve dvou bomba
…motorka bez závad doposud jen s výměnami oleje a povinným servisem

biosák
biosák napsal 29.03.20 v 19:09 10b.

Oblíbené místa

KAREL_PLAY3
KAREL_PLAY3 napsal 03.01.20 v 08:11 10b.

To jsou mi novinky, to jsou mi novinky. Jelikož jsem měl v minulým roce trochu jiný zájmy i záliby a navíc mýmu italovi "vybouchl" v dubnu motor, tak moje moto sezóna 2019 skončila opravdu hodně rychle a na web motorkáři.cz jsem lehce pozapomněl. A teď tady koukám na tu hromadu novinek a zajímavostí, který mi během předchozího třičtvrtě roku unikly. No, mám zase co číst...

Takže předně gratuluju chlape k pěkný a originální mašince. Musím uznat, že si umíš opravdu udělat radost a to je jen a jen dobře. Je bezva, že jsi z toho stoje od společnosti Piaggio nadšený a přeju Ti, ať Tvoje radost a spokojenost nepolevuje ani v budoucnu, ať už vyrazíš kamkoliv...na sever, na jih, na východ nebo na západ...hlavně se vždycky vrátit v pořádku domů

Ještě si na "empéčko" sežeň boční kufry a máš mašinu na cestování jako vyšitou. V nový sezóně, která je tady za pár měsíců, se určitě na cestách uvidíme. Můj "ital" už bude mít tou dobou téměř nový motor, tak se rád projede s tou Tvojí vyfintěnou a voňavou "blondýnkou". Tak mě tak napadá, když už máš silnější a pohodlnějsí stroj, objet po pobřeží celou Itálii, zemi původu našich strojů, by se Ti se ženou nechtělo? Tuhle cestu jsem chtěl podniknout už v minulosti, ale zatím to nevyšlo...

Ať se Tobě i nejbližším daří a užívejte rok 2020 ve zdraví a s úsměvem na tváři

vetinari
vetinari napsal 12.11.19 v 13:00 8b.

vyborne napisany report.
dakujem za info a napad kam umiestnit navigaciu.
zelam este vela vela kilometrov.

speroure
speroure napsal 25.10.19 v 21:18 10b.

Skutečně skvělý trike, skůtr! Měl jsem tu možnost si také vyzkoušet od MotoBOOM! Nadmíru překvapila, hezký design, dobrý výkon a ty dvě kola vpředu pracují skvěle!

Majjan
Majjan napsal 08.10.19 v 02:30 10b.

Pěkná recenze, závidím aspoň ty třináctky, na Peugeotu mám 12tky??. Jinak, co jsem zjišťoval, tak za hranice Polsko, nebo Slovensko, jinak to na Béčko nestačí. Přeji mnoho šťastných kilometrů.