Yamaha Majesty 400 (2012)

Vlastník dafikk
Vloženo 4.10.2019
Aktualizováno 10.7.2023

Pohodlný skutr do města i mimo něj

První dojmy - Pohodlný stroj nejen do věčně ucpaného města,ale i na menší výlet mimo něj. Oproti motorce je to trochu nestabilní v rychlostech nad 100km/hod,asi kvůli menším kolům. Jednoválec je sice trochu línější,než dvouválec,ale určitě nikomu na silnici nezavazím,ani nikoho nezdržuji. A to ani když jedem ve dvou.

Chtěl jsem větší skutr na dojíždění do práce 40km tam a 40km zpět. Nejsem žádný závodník,ale nechtěl jsem to řešit nějakou 125cbm na "galuzkách". Burgman mě připadal zas už moc velký. Jezdím přes celé Brno 2x denně + kus cesty do práce.
Takže ráno a odpoledne se proplítám mezi auty a to i s manželkou jako spolujezdcem a do práce,jak vyjedu z města tak i rychlostní silnice (to už jezdím sám). Pohodlná cestovní rychlost je asi těch 120km/hod. Docela jsou znát vyjeté koleje. Díky malým kolům a delšímu rozvoru je to víc,či méně nepříjemné v závislosti na hloubce vyjeté koleje. Také turbulence od náklaďáků a boční vítr je znát. Holt je to skutr a plocha kapotáží v kombinaci s malými koly dělá svoje. Ale nic co by se nedalo zvládnout. Nejhorší kombinace je zatáčka,rychlost nad 100km/hod,vyjeté koleje a do toho vítr. Vlní se to a nezkušeného jezdce to může dost potrápit. To je asi všechno k negativům. Jinak to má samé pozitiva. Spotřeba do 5l/100km. A to jezdím trošku ostřeji a hodně ve dvou. Velkorysý úložný prostor v kombinaci s 42l topcasem dělá z Majesty malý náklaďák
Byť vypadá Majesty 400 mohutně,úplně v pohodě ji může vlastnit ženská. Není až tak velká jak se zdá. Je jen dobře řešená. A malé postavy se schovají za plexi. Já se svými 185cm vyčuhuji lehce nad plexi,takže nějaký průvan je cítit. Ale ještě se vejdu do vzduchového pytle,který se tvoří nad plexi a neháže mě to nijak hlavou.
Onehdá jsem jel do práce na Stromovi a musel jsem uznat hned v první zácpe že "zlatý skutr"!! Žádné spojkování,žádné řazení a odpich z křižovatky díky automatické převodovce je opravdu dostačující,abych ostatní nechal daleko za sebou. Nízké těžiště v zácpách a pomalé jízdě ve městě je znát a proto i když to bude řídit ženská,nebude mít problémy.
Skutr pro mě splnil plně očekávání stroje,který je jako ryba ve vodě v městských zácpách a svižně mě doveze i kus za město,včetně tašek s nákupem. Za celou sezonu 2019 jsem akorát jednou dolil cca 3dcl oleje. Jinak liju jen benzín a jezdím.
Za mě palec nahoru a velká spokojenost.

Milan1963
Milan1963 napsal 31.10.22 v 22:24 10b.

dedek7610
dedek7610 napsal 08.10.19 v 18:00 9b.

SUPER STROJ MEL JSEM STARSI MODEL A KDYBYCH MEL GARAZ ASI BYCH JI Z DOMU NEDAL.ZA ME SUPER KUP