Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 5.10.2023

Vloženo: 04.08.2020, Uskutečněno: 04.08.2020, Zhlédnuto: 71x

Protože celá stavba dává smysl zejména pro využití pro vytrvalostní rallye, neobejde se to bez tripmasteru a roadbooku.

Tripmastery běží na arduinu. návody jak si je sestavit, včetně seznamu součástek, se dají najít na netu. Stejně to je ale hromada ladění programu, i hardware.
Současná verze je částečně návod z fóra, částečně vlastní invence.
Většina součástek je bežně dostupná v GM/GES/Ebay. Ovladač je 3D tisk.
Funkce jsou nyní: nastavení obvodu kola, okamžitá rychlost nebo ujetá vzdálenost s přesností na 10m, nulování, korekce plus i mínus.
Do budoucna uvažuju o přidání funkce repeateru:zobrazování azimutu formou hodnoty ve stupních. To v našich podmínkách moc využití nemá, hodí se to spíše do pouště, ale proč to nemít, když to jde, že? :)

Roadbook má lehoučký uhlíkový skelet, bude LED podsvícení, dálkové ovládání z řidítka, chod vpřed i zpět jednou rychlostí a záložní ruční ovládání.
Pobere 40mm papíru, což je zhruba průměr mezi konkurencí.

• Přímaz řetězu

Když jezdíte s motorkou v bordelu, je řetěz mazanej a konzervovanej blátem, a čištěnej prachem. Podle toho taky vypadá. Orezlej, hnusnej, vrže a vydrží tak 10000km. Dát si tu práci s čištením po každém návratu má smy

Vloženo: 15.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Ohlý kotouč

Už druhý ohlý kotouč za půl roku. První umřel na prasklý šroub třmenu, a byl neopravitelný. Druhý má ještě naději. Jel jsem po staré dřevařské cestě, kde někdo ve stopě v trávě zapomněl špalek. Trefil jsem ho levou noh

Typ: Oprava
    Vloženo: 19.02.2024
    Uskutečněno: 19.02.2024
  • Snímač teploty oleje

Přesunul jsem snímač teploty oleje hned za výstup z motoru. Měl jsem obavu, že jeho umístění v hliníkovém bloku výměníku ovlivňuje snímanou teplotu. Ovlivňovalo. No je to neustálý vývoj...

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 16.01.2024