Honda CRF 450X (2009)

Vlastník Tača
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 31.1.2021

Vloženo: 09.12.2020, Uskutečněno: 09.12.2020, Zhlédnuto: 19x

Fascinující jakou dobu ty součástky vydrží, ač u ostrého motoru. Samozřejmě vše jsem průběžně a pravidelně kontroloval což ale neodvrátilo konec životnosti.
V cca 10 000 km došlo na první výměnu rozvoďáku, a první výměnu podložek pro vymezení ventilových vůlí.
3/4 ventilů potřebovaly úpravu, jeden držel. Součástí byl test těsnosti ventilů, který prošel na výbornou.
Bohužel mi upadla svíčka(NGK), která při kontrole, ačkoliv po celkovém nájezdu 5000km, nejevila známky opotřebení. Rozhodl jsem se ji raději preventivně vyměnit, aby nezpůsobila havárii motoru.
Český Brisk určitě odvede skvělou práci.
Nový olej v motoru i převodovce, domazání půlky motorky a jde se na to.
Brzy dojde ještě na řetězovku, a dvě ložiska v prepákování.
To už ale bude pro tuto zimu vše, a věřím, že v cestě nebude stát žádný technický problém a budu se moci věnovat systematickému tréninku. Z toho důvodu přecházím z km na mh, protože veškerý čas v sedle už trávím pouze na tratích.

Hříbek (59) napsal 10.12.2020 v 11:02

Říkám to taky, všichni straší co všechno se má měnit a po kolika hodinách a když jsem si nedávno rozebral Gase po 300mth / 10.000km, vše bylo bez známek opotřebení ... když už jsem to ale měl rozhozené, pístní sadu a řetízek jsem udělal, ale i tak si myslím že zbytečně ať to skáče

1 reakce

Tača
Tača 10.12.2020 v 17:07

Nebere kapku oleje, chytá jak mladá, olejovej filtr čistej... jediný co nechávám být je píst a pístní čep. Ten by se měl měnit po 15ti mth.
Ale co se s ním stane? Rozletí se napůl...? To se snad dřív projeví klepáním, třískami nebo spotřebou oleje.

dejw (1) napsal 10.12.2020 v 08:51

• Poslední servis

Tak jsem se rozhodl, že Xko půjde z domu. Letos se zase nesvezu. Rekonstrukce... Repas vidlice-olej+těsnění, motorový olej, převodový olej, ventilové vůle... rutina. A děsně jsem si to užil. I když je to takové smu

Vloženo: 17.05.2023
    Uskutečněno: 17.05.2023
  • Výměna ventilů, oprava závitu

Znáte ten pocit, když se blíží závod, a moto potřebuje rutinní servis? Pohoda, v podstatě radost. Za ten super pocit, že je stroj pripravenej, a že si ho udělaly vlastní ruce... Takže: výměna oleje, filtru, vyčištění

Typ: Oprava
    Vloženo: 20.09.2021
    Uskutečněno: 20.09.2021
  • Trénink Říkov

Vyrazili jsme s kamaráde na celý víkend do Říkova. Super trať, automatické kropení, pravidelně rovnaná... Je tam spousta skoků, některé jsou nad moje možnosti. Holt jsem jen endurák, a desetimetrová lavice mě trošku d

Vloženo: 12.09.2021
    Uskutečněno: 04.09.2021