Suzuki M 800 Intruder (2006)

Vlastník Johny714
Vloženo 2.10.2019
Aktualizováno 21.4.2020

Konečně ten pravý stroj pro mě. Bublající a práskající Introš, kterýho jsem vždycky chtěl.

Yamaha XVS 1100A Dragstar Classic: Moc chromů, moc čištění, moc šasu na to všechno.
Suzuki VZ 800 Marauder: Nepřišla mi tak pěkná jako M800, spíš taková usedlejší, mohutnější.

První dojmy - Už to startování připomíná raketoplán. Kontrolky, čerpadlo, vše svítí, je to ok. Start: bžiu bžiu hvrnnn vrn vrn vrn vrn vrn... Ten zvuk je umocněnej trubkama, prdí prďácky. Sednul jsem na ní a rozjel se do světa za zvuků tlumeného řvaní z výfuku. A když přišla rovnika, vyletí pěkně. Sílu má. V zatáčkách je cítit širší guma. S Kačenkou za sebou jsem už jel opatrněji. Je to pohoda. žádný stresy, do kopce nás uveze pěkně a ten pocit za řidítkama introše.. žrádlo.. Konečně.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě. Možná pro drsný holky, ale pro chlapa, co má 100kg a veze si bábovku s věcma je akorát.

Doplňky na motorce - Moto má akorát opěradlo, výfuky a kufry, jinak na ní není nic , co by nemělo. Vic bych ani nechtěl.

Tenhle stroj sem si vybral proto, že jsem nechtěl jít do nějakých starších strojů jako jsou VS 1400. Chtěl jsem něco novýho, moderního, ale zase nevypadajícíího jak z vesmíru. Tohle mi přišlo jako takovej zlatej střed, kde jsem se na tý motorce uplně viděl. Chtěl jsem i něco silnějšího. Po 23kW jsem chtěl víc. Jezdím už s batůžkem, takže minimálně něco do 40kW, což tenhle introš je. Cenově jsem se dostal taky na zajímavou částku. Po provedení potřebné údržby věřím, že mi vydrří dlouho.

Najel jsem na ní asi už cca 4 tisíce za tuhle sezonu a nemůžu si ji vynachválit. Byly nutné udržby , ale byly běžné a motorce to jen prospělo. V zatáčkách je potřeba dávat větší pozor, je těžší, lidi větší blázni než před 10 lety. Posed na motorce je fajn, sedlo ok, prdel nebolí ani po 50km. Po 70 už si ale přestávku dávám. Na rovinnkách jede sama, její ovladatelnost je k její váze akorátní ba i lepší než jsem čekal. Zrychlení zvládá exelentně. Na 130 je za chvilku. Cestovní rychlost ale volím raději do 110. Při předjíždění kamiona tam je 130 rychle a bez bolesti. Na státovce nejezdím sice podle předpisů, ale tak nějak co pocit bezpečné jízdy dovolí. Spotřeba je celkem malá, zatím jezdím pod 5. Nádrž má na 15, takže dojezd minimálně 200 + rezerva asi 20-30km.

Nejlépe se na ní cítím, když jedu v otevřené krajině, kde dobře vidímí cestu. Nicméně hezčí je jezdit krajinou kopců a lesů.. jinak jí je vcelku jedno kudy jede.

OndrovoMotoStory
OndrovoMotoStory napsal 26.10.20 v 23:56 10b.

Super stroj ?

Bloodhawk
Bloodhawk napsal 25.04.20 v 08:15 10b.

Parádní. Netřeba žádných komentářů.

Johny714
Johny714 napsal 09.10.19 v 19:57

Ahoj, s těmahle laufama jsem to už koupil a dělají fakt pěknej randál. JSem slyšet daleko Jestli bylo nutné doladění řídící jednotky nevím, ale díky za tip, až ji budu dávat na kontrolu rozvodů, řeknu jim o tom, aby to zkontrolovali.
Oleje jsem musel včetně filtru. Nechal jsem to všechno vykapat i narovnaný, totál vylití olejů a doplnění dle návodu a je to znát. Vzduchovej byl uplně černej, tak šel taky. Brzdovou kapalinu jsem musel udělat, protože zadrhávala páčka uplně. Málem jsem se zabil na zebře Když jsem to vypouštěl, tak jsem nevěděl, jestli je to černej čaj nebo laté. Byl to humáč, tak jsem to propláchnul DOT3, po ujetí asi 1000km jsem to vypláchnul a dal DOT4. Vyměňovalo se to samo Jen jsem dolejval
Brzdový destičky jsem vyměnil tak za půl hodiny dvanáct, ale dobrý. Ještě mě čeká chladič. O tom pak kdyžtak někde napíšu manuál, protože to nikde není řešený vůbec, je to jak tajemství thaiwanu

Ijon
Ijon napsal 09.10.19 v 09:45 10b.

Pěkné, jaké tam máš výfuky? Bylo nutné případně nějaké poladění řídicí jednotky? Origo laufy jsou opravdu vcelku tiché, za normální jízdy je vlastně vůbec neslyším.
Dělal jsi nějakou údržbu nad normál (oleje, brzdy...)? Ono k této motorce toho moc není...

Bágio1969
Bágio1969 napsal 09.10.19 v 06:50 10b.

Hezký stroj, ať slouží.