Kawasaki VN 800 (1995)

Vlastník Troňa
Vloženo 17.9.2019
Aktualizováno 22.10.2020

Pěkná motorka po trošce péče vypadá zase uplně super, nestárnoucí tvary, dostatečný výkon, pohodlná velká (pro mě, jinak spíš větší) motorka. Krásný zvuk decentní bublání je slyšet ale žádnej kravál..
nedalo mi to a musel jsem vyzkoušet vyndat vyjímatel

Motorka koupena od FIRMA:MTT - Brno (Brno-Židenice) - O prodeji nevím co si myslet... motka v dost žalostnym stavu strašně neudržovaná, což nemusí být samozřejmě vina motobazaru nicméně moto mělo mít technickou a ve skutečnosti němělo, měla mít náhradní klíče a klíč k motorce je jen 1 další dva k ničemu neslouží?? Po přepsání motocykl špatně napsaný malý TP - označen špatný typ motocyklu Classic místo Custom a špatný výkon - musím si nechat opět přepsat..

První dojmy - Motorka byla uplně zanedbaná, což mi ve finále hrálo jen do karet, cenovka motorky byla díky tomu dost nízko - asi nejníž co jsem viděl. První pocit z jízdy byl : ruce jak do praku roztažené že sotva dosáhnu, nohy roztáhnout a daleko před sebe, veliká nádrž. Z prvu respekt - je to nějakej pátek co jsem seděl na nějaký mašině pak jen samý slaboty.. nakonec cesta z Brna po ose cca 300Km - žádný problém řidítka která se mi zdála moc široká se nakonec stala velmi pohodlnými při jízdě. Ideální rychlost do 100Km/h pak to není takový požitek

Motorku bych doporučil pro - Moto ideální pro někoho kdo nepospíchá, chce si užít jízdu. Motorka dopřeje požitek z jízdy i při nižších rychlostech, když na to příjde umí jet i svižně

Doplňky na motorce - Na motorce jsou padáky, předkopy, jiná řidítka, zrcátka, sedačka, laděné výfuky Falcon double groove s homolagací, náporové sání, hefty, LED hlavní světlomet, rolka, alarm a dálkový start, ještě budou boční brašny - musím udělat držáky

Styl cruiser/chopper bylo vždycky něco pro mě, líbí se mi tento styl, projev motoru, posez, vše co k tomu patří, najeto zatím nic nemám na technický zjištěno, že za posledních 5 let najeto 700Km z toho jsem 300 najel já přejezdem z motobazaru :D. během chvíle najeto dalších 1000 a sezona ještě nekončí, i když jsem motku koupil před koncem sezony. Servis který jsem dělal je zatím jen výměna oleje a filtru., mazání řetězu, dál budu chtít vyměnit brzdovku a pak do zimy jezdit jak to pujde. Přes zimu budou chtít udělat ventily, tak sem na to zvědavej.

Jízdní dojmy - výkon dostatečný, brzdy se zdají slabší ale motka jde lehce do smyku - dáno i staršíma gumama, podvozek pohodlný přední vidle myslím, že by mohly být tužší, dost se to potápí při dobrždování. Ovladatelnost skvělá - aspon pro mě jsem tak nějak zvyklej.. Uložný prostor díky zadnímu kufru je velice dostatečný, nicméně se mi kufr nelíbí takže do budoucna pujde pryč, nahradí ho pouze rolka za opěrku a chtěl bych ho nahradit bočníma brašnama. Spotřeba motorky se pohybuje kolem 5l což si myslím že je pěkné.
S motorkou není problém jet delší trasu, dokonce 300Km z Brna a po D1 uplně v pohodě, motka se však cítí nejlépe na okreskách

Do zimy za cca 2 měsíce najeto necelé 4 000km,
letošní zimu proběhlo několik úprav... viz foto před a po případně deník motorky, nebo video níže

JohnDeer
JohnDeer napsal 02.09.23 v 12:02 10b.

Ahoj, PARÁDA Mám dotaz na to "náporové sání" Kde jsi sehnal a co to asi stálo ?? Zatím dík Honza.

Heavyrider
Heavyrider napsal 14.10.19 v 22:35 10b.

myslim moc dobra volba a s trochou pece z ni bude krasavice

fery251
fery251 napsal 18.09.19 v 17:41 10b.

Bude potřebovat trochu péče, ale myslím, že nebudeš litovat. Za mě 10b, aby se ti s ní líp pracovalo

žižala.
žižala. napsal 18.09.19 v 17:26 10b.

Supr strojovna.