Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno Dnes v 17:37

Vloženo: 24.03.2022, Uskutečněno: 24.03.2022, Zhlédnuto: 78x

S nájezdem 25ti tisíc kilometrů, je zapotřebí udělat pořádný servis.
Na nadcházející letní sezónu jsem vyměnil olej a filtr, OE vzduchový filtr jsem nahradil za filtr molitanový, měnil jsem přední brzdové destičky, řetězovou sadu a po dvou letech i chladící kapalinu. Nakonec proběhla výměna ložisek v kolech.
Vzduchový filtr jsem kupoval na off-the-road.de, o zbytek už se postaral Tomáš.
Poštou mi dorazil kryt vodní pumpy, tak jsme ho rovnou namontovali. Kryt je zakoupený na off-the-road.de. Sice jsem o vodní pumpu zatím neměl strach, ale tento kryt tam patří. Je vyroben z velmi nárazuvzdorného plastového sklolaminátového kompozitu. Největší slabinou vodní pumpy je nožní brzda. Při pádu na pravou stranu se muže nožní brzda ohnout a udělat šrám nebo díru do originálního krytu.
Poznámka: Vzhledem k tomu, že jezdím i přes zimu a většinou v offroadu, tak olej měním vždy na jaře a na podzim. Přeci jenom motor dostává zabrat, tak mu dopřávám jen to nejlepší.

Aktualizace 17.9.2022
Molitanový vzduchový filtr jsem opět vyměnil za originální papírový. Originál má větší základnu a sedí lépe se základnou předfiltru. Molitanový filtr je vhodný pro montáž s originální nasávací trubicí nebo originálním vrškem bez hubice. Musel jsem to přehlédnout, ale na stránkách prodejce to píšou. Usoudil jsem, že když dám dohromady mojí kombinaci (molitanový filtr spodní a předfiltr vrchní), tak to není tak těsné a existuje pravděpodobnost, že se trochu prachu dostane do airboxu. A to nikdo nechce.

JiriBN (3) napsal 24.03.2022 v 20:37

Díky za info, ozvu se minimálně hodit řeč o těch úpravách

JiriBN (3) napsal 24.03.2022 v 20:20

Takže žádné nebo téměř žádné střílení do výfuku po uprání plyny a žádná prodleva po prudkém přidání? Starty studené i teplé v pohodě? Jak (barva) vypadají svíčky?

1 reakce

Fasces
Fasces 24.03.2022 v 20:29

Ne ne, nic takového. Střílení do výfuku žádné. Studené starty na pohodu a žádné chcípání nebo něco takového. Svíčky ti nepovím, na ty jsem já osobně nekoukal. Svíčky jsem měnil ještě před úpravou. Jestli chceš, tak se zastav a omrkneš to.

JiriBN (3) napsal 24.03.2022 v 19:34

Propustnější vzduchový filtr, svody bez katu...jak to jede? Máš v plánu nějakou úpravu řídící jednotky?

1 reakce

Fasces
Fasces 24.03.2022 v 19:54

Ahoj, musím říct, že po úpravách je motorka svižnější a reaguje na každý přidání plynu. Teď si to doopravdy užívám a zvuk z výfuku je parádní i přes namontovanou tlumivku. Ve svodech stále mám lmbda sondu. Řídící jednotku nechám, tak jak je. Nezpozoroval jsem žádný problém, abych upravoval.

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023