Yamaha Tenere 700 (2019)

Vlastník Fasces
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 23.4.2024

Vloženo: 10.08.2021, Uskutečněno: 10.08.2021, Zhlédnuto: 140x

Jsou dvě možnosti, které můžete udělat při úpravě spojky pro lehčí chod. První z možností je zakoupit sadu od Camel ADV Products a druhá možnost je pořídit si spojkovou sadu od MAGURA . Druhá možnost vyjde cenově dráž. Je na každém z nás, co si vybereme.
Já jsem si vybral spojku od Magura přímo na Yamaha Tenere 700. Tuto spojku používají všude ve světě a tudíž je prověřená i v nejtěžších závodech.
Spojku jsem v České Republice nesehnal a proto jsem se musel porozhlédnout jinde. Nabídku jsem našel až u sousedů v Německu. Doručení bylo bez problémů.
V sadě najdete vše potřebné k montáži. Spojka je natlakovaná a připravená k použití. Samotná montáž není zase tak obtížná, ale musíte počítat s nějakou tou hodinou a mít trpělivost. Délka páčky je srovnatelná s původní, tak jsem pořídil krátkou páčku RFX. Každý rok bude potřeba vyměnit olej, ale to je maličkost.
Musím říct, že spojka se ovládá velice hladce. Ovládat ji můžete snad i malíčkem.

Aktualizace 7.8.2023
Po dvou letech používání páčky do firmy RFX jsem se rozhodl, že páčku vyměním za originál od Magura. K této změně mne dovedly dva důvody. 1) Při celodenním používání jsem měl prst vcelku zničený. 2) Spojka nešla tak hladce jako s delší páčkou. Dlouho jsem používal při jízdě náplast, abych prst ochránil. Stále jsem hledal řešení a po dvou letech jsem se rozhodl, že koupím originální páčku od Magura. Originální páčka má trochu jiný tvar než RFX a snad se to nebude opakovat. Při jízdě v offroadu používám jeden prst.

Originální páčka Magura nabízí tři velikosti: extra dlouhé provedení 163mm (součást spojky Magura na Tenere 700), dlouhé provedení 146mm (originální díl k většině modelů), krátké provedení 123mm (stejná velikost jako páčka RFX). Já jsem koupil délku 146mm, takže zlatý střed. Páčku RFX jsem si ponechal a budu ji vozit jako náhradní.

Dr.fík (7) napsal 19.12.2021 v 17:34

Odkud jsi kupoval tu páčku RFX prosím?

1 reakce

Fasces
Fasces 29.12.2021 v 13:43

Páčku jsem kupoval v obchodě RAZZO

Slávek-TDM (129) napsal 12.08.2021 v 15:30

Asi jsem z BMW zvyklej, ale i původní spojka mi na Tenérce přišla jako krásně měkká

1 reakce

Fasces
Fasces 13.08.2021 v 15:45

Máš pravdu, ale hydraulická spojka má hladký chod. A musím říct že po pár jízdách jsem si zvykl a řadí se mi určitě lépe. Jak při jízdě na silnici, tak i terénu.

Pedl (178) napsal 10.08.2021 v 20:02+1

• Motorka na cestách

Přátelé a kamarádi. Pro ty z Vás, kteří rádi cestují, posílám odkaz na stránky, které se tímto tématem zabývají. Cesty budu na stránky průběžně doplňovat a najdete tam i zajímavá videa z YouTube. Některá souvisí s cestop

Typ: Reportáž
    Vloženo: 27.09.2020
    Uskutečněno: 12.03.2024
  • Nové plasty a náhrada za karbon

Pokud se Vám nechce utrácet velké peníze za karbon, našel jsem jedno povedené řešení. Firma Camel ADV Product začala vyrábět některé plasty na výměnu. Konkrétně vím o bočních plastech a plastových krytech vidlic. V nabí

Vloženo: 22.02.2024
    Uskutečněno: 22.02.2024
  • Kryty rámu Acerbis

Každý majitel Tenérky po čase zjistí, že má ošoupaný rám nad stupačkami, hlavně na pravé straně. Dosud jsem to řešil černou samolepkou, kterou jsem rámu přizpůsobil a do díry v rámu jsem dal plastové záslepky. Na interne

Vloženo: 31.12.2023
    Uskutečněno: 31.12.2023