Jawa 350 OHC Scrambler (2019)

Vlastník Speedluk
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 16.10.2019

Vloženo: 28.09.2019, Uskutečněno: 28.09.2019, Stav tachometru: 1500 km, Zhlédnuto: 68x

Tak jsem nafotil doplňky, které jsem zatím nainstaloval na motorku. Chápu, že z motorky dělám něco jiného, než holého Scramblera na blbnutí. Já ale na každé motorce chci cestovat a potřebuju ji upravit ke svým potřebám. Zatím jsem tedy motorku doplnil o následující:

VĚTRNÝ ŠÍTEK
Jedná o přímo typ GIVI A600,stál cca 2600Kč. Nechtěl jsem ten úplně malinký, protože ten jen spíše jen na parádu. Jsem zvyklý na plexi, které mám na Jawě 640 sport a tam plní i praktickou funkci. Na druhou stranu jsem nechtěl nějaké "cruiser" veliké plexi. Musím říct, že jsem naprosto spokojen. Plexi je tak akorát a přitom při jízdě funguje bezvadně a dá jednoduše přimontovat, nastavit pozice ap.Pozici se mi povedlo nastavit napodruhé, dal jsem ho trochu kolměji (již tak foceno). Při jízdě funguje parádně, dobře drží. Jsem s ním opravdu spokojen.

PADACÍ RÁMY S CESTOVNÍ ÚPRAVOU
Minule jsem psal, jak jsem bohužel trefil srnku. Padací rám jsem musel stejně vymontovat a opravit. Rozhodl jsem se, že na něm realizuji cestovní úpravu, abych na něm mohl vozit dva kanistříky. Na rám jsem přivařil tři úchyty a doprostřed jsem umístil výplň ze 4mm AL plechu. Vše jsem následně dal do komaxitu. Rám jsem udělal klasicky černý, výplně stříbrné, jako boky nádrže. Design mi asi zkritizujete, nicméně funkci to plní k mé plné spokojenosti.

KANISTŘÍK NA VODU
Kanistřík na vodu jsem si upravit z 2L kanistříku na benzín, který prodává marselus.com a doplnil jsem ho o výpustný kohout. Bez něho si už ani nedovedu představit jakoukoli cestu. Tekuté mýdlo vozím v kufru a můžu si tak kdykoli umýt ruce, opláchnout se, umýt hledí na helmě, omýt si natrhané ovoce ap. Dokonalý pomocník na cestách.

ZPĚTNÁ ZRCÁTKA Z NOVÉ JAWY 640
Mám rád, když na motorce vidím a sám jsem viděn. Vyhodil jsem tedy ty chromované srágorky, které se na Scramblera montují z výroby a nahradil jsem zrcátky, které mám na Jawě 640, jsem na ně zvyklý a ve kterých je vidět bezvadně. Navíc si myslím, že tyto černé sluší Scrambleru více.

DRŽÁK TELEFONU
Nainstaloval jsem držák prodávaný asi za 390Kč na Alze. Funguje velmi dobře. Nemám rád ty zavřené typy, které sice můžete použít v dešti, ale... S nimi může být spokojen jen ten, kdo jezdí výlety do 100km. V létě, při slunci, se totiž v těchto držácích všechny telefony přehřívají a vypnou se.

HODINKY/TEPLOMĚR OXFORD
Praktický, byť ne moc levný doplněk (cca 700Kč). Myslel jsem, že budou trošku větší. Nicméně jsem si na zvykl a vidět je na ně dobře. Instaloval jsem si přímo na středovou matku krku řízení. Původně jsem je tam dal provizorně, ale asi je tam nechám.

DRŽÁK PITÍ A ZÁSUVKA 2x USB
Opět jsem vše nainstaloval na padací rámy a obojí funguje tak, jak jsem si představoval. Spokojenost.

PŘEDNÍ PNEU MITAS H14
Původní enduro China pneu mne nenadchla. Jezdím převážně po silnici a chtěl jsem tam mít cestovní pneu. Zvolil jsem Mitas H14 90/90 R19 a jsem spokojen. Sedí hezky.

Tondast (1) napsal 02.11.2019 v 22:06

Zírám a chválím
Perfektní inspirace.

• Závada 01

Tak jsem měl konečně první závadu. Tuhle jsem vyjížděl z parkoviště a škrtnul jsem si bočním stojánkem o vozovku. To by se stát nemělo, Scrambler má na bočním stojánku snímač a pokud zařadíte se stojánkem, tak motorka zh

Typ: Oprava
    Vloženo: 10.05.2020
    Uskutečněno: 10.05.2020
  • Výměna blinkrů za verzi z Jawy OHC

Konečně mi přišly objednané blinkry z klasické Jawy OHC. Na motorce mám krom všeho ostatního rád hlavně bezpečnost a ty malinké, původně instalované blinkry mi bezpečné vůbec nepřijdou. Z OHC jsou větší a jsou lépe vidět

Vloženo: 05.11.2019
    Uskutečněno: 05.11.2019
  • Montáž doplňků II

Bylo ošklivo, tak jsem nainstaloval tři doplňky na Srnku (Scramblera): Zadní přídavné světlo Na motorce chci být viděn a taky se nechci spoléhat na jednu žárovku v zadním světle. Ideální to bylo na Jawě 640, ta má v

Vloženo: 05.10.2019
    Uskutečněno: 05.10.2019