Jawa 350 OHC Scrambler (2019)

Vlastník Speedluk
Vloženo 14.9.2019
Aktualizováno 16.10.2019

Krásná, jednoduchá motorka, která dělá radost.

První dojmy - Motorku jsem kupoval samozřejmě úplně novou. Prvních kilometry jsem myslel, že jedu s traktorem. Motor byl pořádně tuhý a bylo to znát. Po 100km už to začíná jet daleko lépe,skoro jak jsem to znal z půjčeného stroje.

Doplňky na motorce - - nakopávačka
- padací rám
- zadní a boční nosiče kufrů
- centrální stojan

Vždy jsem chtěl novou Jawu a 4T. Je jasné, že v tomto případě je trochu sporné, jestli je to opravdu Jawa. Pro mne to ale Jawa je. Cítím se v jejím sedle přesně jako na mojich 2T třisptapadesátkách, Rozdíl je jen v tom, že motor i podvozek je na daleko lepší úrovni a tím pádem i požitek z jízdy.
Vždy jsem měl trochu výhrady k jednoválcovým motorům a proto jsem byl původně docela pesimistický. Nedalo mi to ale a Jawu jsem si na celý den půjčil od dealera Jawy v Nové Pace (www.jawacz.cz). Tím pádem bylo rozhodnuto. Motor jde nádherně, jde krásně od spodu, má kouzelný zvuk a dostatek síly včetně rezervy pro pohodové předjížděni. Na motorce se mi jelo perfektně (mám 190cm). Jediné, co se při testování nelíbilo bylo, že přední vidlice se chovalo trochu nervózně, trochu poskakovala. Můj odhad byl, že je nevyvážené přední kolo. Byl to správný odhad, moje motorka již tento neduh nemá.
Motorka se skvěle cítí na silnici, na okreskách a v mírném terénu. Na nějaké enduro to ale není. Je to cestovní a pohodová motorka.
Koupil jsem ji v plné výbavě, tj. centrální stojan (doporučuji), padáky a nosiče bočních a zadních kufrů.

15.10.2019 Aktuálně najeto 2 500km
Na motorce už mám něco najeto, tak malé shrnutí.Musím říct, že mi motorka opravdu sedla. Pořád mne nepřestává překvapoval ten agilní motůrek. Papírově má výkon jako klasická 2T 350, ale reálně je to úplně jiné svezení. Oproti mojí 2T třiapůli mám reálný pocit, že sedlám dvojnásobně výkonnou motorku.
Líbí se, že motorka jede naprosto krásně kolem rychlosti 100km/h a má pořád dostatek sil na pohodlné předjetí. Na silnicích první třídy se s 2T 350 již trápím, ale se Scramblerem není žádný problém.
Počet závad a problémů: 0, prostě vůbec nic se zatím nevyskytlo
Co mne na motorce štve: Je to snad jediná věc, ale opravdu mne štve, že motorka nemá ze sériově varovná světla.Vůbec nechápu, jak je to dnes možné schválit do provozu. Naštěstí jsem se domluvil s p.Kraftem z Jawy a v Listopadu mi varovná světla na motorku dodělají.
Co se týče jízdních vlastností, tak nemám výhrad. Na motorce se mi sedí dobře, pozice za řidítky je ideální. Sedlo je pohodlné.Zatím jsem za jeden den najel nejvíce 510km a nebyl jsem nijak extra unaven.
Pro jízdu v terénu a ve stoje jsou nevhodně umístěné stupačky, jsou moc vpředu.
Žádný jiný problém jsem nezaznamenal.

speedwayHanzz
speedwayHanzz napsal 07.04.20 v 20:41 10b.

Jsem zvědavej co budeš říkat po ujetí 10 000 KM
. Tak pal píst

Speedluk
Speedluk napsal 13.01.20 v 13:44

Ahoj, díky. Padací rám je originální doplněk.

SV-DR
SV-DR napsal 10.01.20 v 22:49 10b.

Pekná Jawa Ten padací rám je originál doplnok ?

Speedluk
Speedluk napsal 11.11.19 v 12:52

Ahoj, díky. Výlet na příští rok chystám, ale opačným směrem, Rumunsko, Makedonie. Ale Španělsko mne láká taky. Francie je v pohodě, to není daleko.

Rajce2
Rajce2 napsal 11.11.19 v 12:46 10b.

Zdravim, pěknej stroj. Nechystáš nějakej delší výlet příští rok? Rád bych se někde potkal a udělal nějaký srovnání. Mám takřka indentickej stroj, ale od Italů (teda taky Číňanů,ale...no,víš,jak to myslim ). Momentálně žiju ve Španělsku a vypadá to,že tu budu i další sezónu, takže ideální bod potkání během výletu by bylo někam do Francie :) Letos jsem dal 2500 km výlet a parádně jsem si to užil, takže Francie by neměla bejt problém ani z ČR :D