Yamaha XV 1100 Virago (1995)

Vlastník chumleek
Vloženo 8.9.2019
Aktualizováno 12.10.2019

Protože to měla být moje první velká motorka, volil jsem dlouho a pečlivě. Čím víc info, tím větší zmatek v hlavě, ale člověk se nějak rozhodnout musí.

První dojmy - První dojmy jsou veskrze pozitivní, ale protože ji máme teprve týden, tak jsem určitě ovlivněný. Je to jako když se člověk zamiluje. Najeto prvních pár set km a zatím bez problémů, sedla mi hned, ale pořád si v hlavě opakuju, že musím opatrně, protože zkušeností je málo a dojem, že už moto ovládám, může být cestou do pekel.

Průměrná spotřeba - 8.28471 l/100km

Při výběru bylo jasno jen v tom, že to bude chopper. Virago byla první volba, která se osvědčila, takže závěrečné rozhodování bylo jen mezi verzí 750 a 1100. Po poslední zkušební jízdě, kdy jsme se ženou jeli na obou verzích těsně po sobě, padla volba na 1100. Zatím nelitujeme, chtěli jsme něco najet ještě letos, abychom na jaře vyrazili hned, jak to bude možné.
Najeto málo, zkušenosti minimální, teprve se seznamuju, takže se neodvažuju hodnotit, ale zatím spokojenost. Překvapením byla hlavně slušná ovladatelnost a oproti informacím, co jsme měli, spotřeba po prvních 500km pod 5l/100.
Jediná výtka spolujezdkyně směřovala k sedlu, ze kterého sklouzává.
Já jsem si všiml jen občasných váhavých startů, což je, jak jsem tady zjistil, celkem častý problém.

1scooter
1scooter napsal 28.09.19 v 13:09 10b.

Pěkná mašina, také se mi moc líbí. Nicméně, kvůli subtilní postavě jsem raději zvolil lehký jednobuch, Suzuki LS 650 Savage.

chumleek
chumleek napsal 22.09.19 v 18:40

Ogaři, díky za počáteční podporu, zatím u nás panuje nadšení a nechuť vracet se z vyjížděk domů. Tak ať nám to jezdí a platí pravidlo šťastného návratu.

Bágio1969
Bágio1969 napsal 11.09.19 v 11:18 10b.

Blahopřeju k rozhodnutí a hodně štěstí.

NETOPÝR-67
NETOPÝR-67 napsal 08.09.19 v 20:51 10b.

ok nakonec jste zvolili dobře. Tak ať vám i nám ostatním ještě vyjde počasí a povozíme se ještě trošku. Jinak zima snad bude krátká a vyjedeme všichni znova (i když já jezdím i v zimě). Tak zatím čus a pohodu v sedle tobě i tvé ženě .

žižala.
žižala. napsal 08.09.19 v 17:12 10b.

Dobrá volba.