KTM 1290 Super Adventure (2018)

Vlastník MA-FO
Vloženo 4.9.2019
Aktualizováno 4.9.2019

Silná bestie. Všestranná. vhodná na cestovaní i na odreagovaní se po práci.

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky)

KTM 1090 Adventure: Jiz byla vyprodaná.

První dojmy - Kupoval jsem v lednu a nemohl se dočkat příznivého počasí. První jízda překonala očekávání. Po zimní přestávce jsem na ní usedal s velikým respektem, ale po chvili mi padla do ruky. Po pár kilometrech bylo jasné, že jsem zvolil dobře. Při příjezdu domů, jsem jen přibrzdil u domu, pak otočil plynem a jel si dát nášup.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho kdo chce motorku na cestování i na vyblbnutí - oboje tenhle vetřelec splňuje.

Doplňky na motorce - Padací rám, kufr Givi Trekker Outback 58, quickshifter+, HHC, MSR

Už když jsem prodával svého VStroma měl jsem vcelku jasno, že nástupce bude KTM. Po kratším rozmýšlení a také díky cenově zajímavé výprodejové akci jsem se rozhoupal pořídit Adventure 1090 a však záhy jsem zjistil, že to nebude tak jednoduché. Všichni prodejci již hlásili vyprodáno a další již nebudou. OK . Níž už jsem jít nechtěl. Takže jasná volba 1290. Převoz domů v lenu na káře a pak dlouhé čekání. Stalo to za to. Z první vyjíždky jsem přijel nadšenej a ani se mi nechtělo z ní slést. Neskutečně hravá motorka, super motor, super brzdy, semiaktivní podvozek funguje parádně a navíc eliminuje potápění přední vidlice při brždění. Zatím ježděny rezimy Street, Sport a Rain. Co se týká nastavení podvozku, nejvíce mi vyhovuje street. Zatáčkové ABS jsem zatím nastěstí nebyl nucen vyzkoušet, ale prý tam je .
Příjemné je již v základu KTM MY RIDE pri připojení telefonu, navigace a headsetu. Mám headset od SENA a vše plně funkční. Při delších cestách využiji i ovládání přehravače ze řidítek. Quickshifter super jen to chce asi trochu praxe, jelikož se mi ze začátku podařilo zařadit falešnej neutral mezi 5 a 6 . Podřazování s QS v kombinaci s MSR prostě super.
Koupě tohoto mimozemšťana vůbec nelituji a doporučuji každému, kdo se mě na ni zeptá.

Adarek
Adarek napsal 31.01.20 v 14:08 10b.

Dobrá volba

abbany
abbany napsal 11.09.19 v 06:41 10b.

hezkej divočák

jiřus69
jiřus69 napsal 10.09.19 v 14:45 10b.

mekky32
mekky32 napsal 08.09.19 v 20:56 10b.

jo jo, plnokrevník at slouží a baví

raser
raser napsal 05.09.19 v 20:09 10b.

Co říct