Kawasaki ER 5 (2000)

Vlastník Obo67
Vloženo 2.9.2019
Aktualizováno 28.12.2023

Je to moje první motorka vůbec. Sem tam se projeví nějaké stařecké neduhy, či zanedbání z let předchozích, ale Máňa je na údržbu i opravy suprově jednoduchá.

První dojmy - Technicky jednoduchá, dobře ovladatelná motorka. Pár znamínek krásy na nádrži a plastech - odpovídající věku a počtu nalítaných kilometrů.

Motorku bych doporučil pro - určitě pro zelenáče, jako jsem já a každého nenáročného uživatele.

Doplňky na motorce - Širší řídítka, CNC páčky, cestovní plexi, zásuvka, kufr kappa, tankvak GIVI, padací rámy fehling, LED mlhovky

Motor je na svůj věk ve slušné kondici. Je to velmi skromný každodenní dříč.

Motorka jako celek je velmi lehká, dobře ovladatelná, brzdit by to ale mohlo kapku lépe. Podvozek je na české silnice v pohodě.

Batůžek si za jízdy na nepohodlí nikdy nestěžoval :)

Servisní zásahy:

-Po delším stání v bazaru zlobily karburátory - nyní vyřešeno novými jehlami a aplikací sítka na hlavní přívod, seřízení směsi

-Výměna uhlíků ve startéru, a sletování řetězem uhryzaného dobíjení po pádu.
-Výměna chladící kapaliny a průplach chladícího systému

Konec sezony 2020 :) S Máňou jsem strávil svůj první roky, kdy mám oprávnění na velké "Áčko", dneškem 14.9. šla do světa a dělá radost novému majiteli. Já si dávám do začátku příští sezony pauzu a budu vyhlížet nový, rozměrově adekvátnější stroj.