BMW R 1250 GS (2019)

Vlastník APALUCHA
Vloženo 31.8.2019
Aktualizováno 31.8.2019

Cesťák jak blázen. Sny se mají plnit a toto je nakonec přímo ten nejlepší sen. Člověk si to nikdy neuvědomí před koupí.

Motorka koupena od FIRMA:BMW Invelt (Praha 5-Stodůlky) - Příjemný motorkářský kolektiv a (zatím) poradili pokaždé dobře.

KTM 1290 Super Adventure R: Výška sedla
BMW R 1200 GS Adventure: Výška, váha a hlavně cena
Honda CRF1000L Africa Twin Adventure Spo: Prostě mě sedl styl GSa

První dojmy - Pohodlí jak blázen i když sedlo je dosti tvrdé. Síla neskutečná až se na ní opravdu bojím. Vzhled je prostě opravdu božský. Motorka skvěle padla do ruky, jakýkoliv úpravy budou spíš, že je chci a ne, že bych je potřeboval.

Motorku bych doporučil pro - Jako asi nejlépe nějakého líného cestovatele. Není motorka určena přímo do terénu, ale přesto určitě něco snese (šotolinu). Na jízdu v tandemu by tato motorka byla určitě taky skvělá.

Doplňky na motorce - Držák Topcasu, držák bočních kufrů, padací rám, držák mobilu, rozšíření zrcátek.

Hledal jsem nakonec obyčejné GSo, jelikož popravdě asi Adventura nevyužiju. Když jsem si šel pro 1200 GS LC do Stratosu, tak už nebyla. Byl jsem zklamaný a chtěl jsem se na nový stroj vyprdnout, ale otec mě řekl: ,,Pojeď ze srandy do Inveltu''. Tam měli vystavenou BMW R 1250 GS ve verzi HP. Sedl jsem si a prostě bylo. Další věc bylo podepsání objednávky. Řekli mě, že nebude hned. Dnem za dnem jsem seděl u telefonu a čekal. A Dočkal se!

Motorka je skvělá. Nezvyk pro mě byl s asistentem řazení, ale jakmile se s tím člověk sžije, tak prostě nechce nic jiného. Další věc byl onen motor. Fakt skvělej najel jsem zatím jen 7000 kilometrů a nevyužil jsem veškerý potenciál motoru. Jediné co je jisté, že pokuty se mě s tímto strojem nevyhnou.

Motorka díky silničním gumám se chová perfektně na zatáčkovitých silnicích. Když tam dam trochu univerzálnější gumy, tak to nějakou šotolinku určitě zvládne. Problém nastane asi u řidiče, to je střevo.

Motorku jsem prozatím upravil na základní cestovatelskou verzi. Jelikož každý doplněk cestovatelský je opatřen nesmyslně navýšenou přirážkou. Cestování je to co tuto motorku doslova charakterizuje, tak aby tak nevypadala je škoda.

Freeman
Freeman napsal 25.09.19 v 00:36 10b.

Tato verze je moc pekna Nekdy se cekani vyplaci a jak rikam a ridim se podle toho jiz par let, vse spatne je k necemu dobre, coz se vyplnilo i ve Tvem pripade :D
Tak at slouzi, nikdy nezklame a vzdy s kolama dole

Brukev
Brukev napsal 01.09.19 v 07:11 10b.

je to tak, krasne splněny sen! Verze HP je moc povedena... užívej