BMW R 1100 GS (1997)

Vlastník HuntE
Vloženo 25.8.2019
Aktualizováno 9.7.2022

Chybělo mi cestovní enduro, tak GS bylo hlavním favoritem.

Triumph Tiger 900: důvod neuveden

První dojmy - První svezení pro mě bylo dost náročné. Nemohl jsem si zvyknout na řadící páku, která byla hodně nízko a řazení bylo hodně tvrdý a "humpolacky".

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka, který ví co chce. Ví že chce něco projet, nejezdit jen sám, ale i s batůžkem a to vše v pohodlí. Nesmíte od 1100 GS očekávat nějaké rychlostní rekordy na to tahle motorka prostě není.

Doplňky na motorce - Padací rám, vyšší plexy, dvojité světlo i

Během prvního víkendu, kdy jsem si ji přivezl jsem na ni najel cca 300km.
Velký, pohodlný, cestování nebude problém a tři kufry zaručí dostatek prostoru pro vybavení.
Sundal jsem během prvního dne topcase, a začala se o hodně lépe ovládat. Pravděpodobně kromě zvýšení těžiště měl vliv i na aerodynamiku.

Velmi se mi zalíbilo rozdělené sedlo pro řidiče a batůžek. Sundání obou dílů sedla jde velmi snadno po otočení klíčkem v zámku v zadním části motocyklu.
Při sundání zadní části sedla vznikne velký rovný prostor kam se dá uložit i velký pytel s granulemi pro psa, nebo je z něj dobrý jídelní stůl.

Mám za sebou na GS dvě sezóny a teď nás čeká třetí před kterou jsem nechal udělat:
V 95tkm
- Velký servis s výměnou spojky a vnitřkem převodovky.
- Výměna všech kapalin včetně brzdové kapaliny.
- Výměna plexy za větší v trochu modernějším vzhledu.

Za ty dvě sezóny jsem z něj téměř neslezl. A vyzkoušel jsem si na něm opravdu všechny druhy počasí od vedra, přes kroupy, deště až po mráz a sníh. Nikdy mě nikde nenechala a všechno zvládla bez problémů a hlavně bez pádu. S kamarádem jsme jezdili i po staveništích a v terénech kam GS už úplně nepatří.

Do budoucna bych rád ještě vyměnil blastry s hliníkovými vzpěrami okolo celé rukojeti. Druhou výměnu, kterou bych rád udělal jsou blinkry za nějaké, které vypadají trochu moderněji. V neposlední řadě v rámci pohodlí bych rád nechal přepracovat obě části sedla. Na tom, které mám se již projevil nášup 95 tisíc kilometrů.

HuntE
HuntE napsal 11.10.19 v 15:29

Jojo od Plzně. Já ji měl za bukem tak jsem pro ni jel takřka okamžitě co jsem ji objevil...

up11OO
up11OO napsal 08.10.19 v 21:10

Zdravím,pěkný kousek je od Plzně?tento kousek jsem chtěl,ale bydlím 350 km,tak jsem hledal něco míň daleko...super mašina ať dělá radost jak mě ta moje

up11OO
up11OO napsal 03.10.19 v 23:22 10b.

Zdravím a blahopřeju k R 1100 GS