Jawa 350/638 (1988)

Vlastník Ivan-LM
Vloženo 25.8.2019
Aktualizováno 25.8.2019

Klasická JAWA 350 zo svojimi prednosťami a nedostatkami. Motorka na ktorej jazdil asi každý.

Jawa 350/634: nebola v ponuke pekná za rozumnú cenu

První dojmy - Prvé dojmy sa opäť nekonali. Kúpil som si ju ako motiváciu na urobenie vodičáku na veľkú motorku. Pred kúpou som v živote nesedel na veľkej motorke a netušil som ako sa na tom radí. Skúsenosti som mal len z mopedu Stadion. Pri kúpe som si ju dal naštartovať, zvuk sa mi páčil, predávajúci mi ju bol ochotný doviezť po vlastnej osi až ku mne domov, tak sme sa dohodli. Keď som konečne po pol roku, s čerstvým vodičákom na ňu sadol, tak som bol prekvapený z toho brutálneho výkonu :-).

Motorku bych doporučil pro - pre srdciarov

Doplňky na motorce - plávajúci kotúč z modelu 640
vape
padáky
maska okolo svetla
nosič - vlastná výroba
kufrík

V podstate som chcel veterána čs. výroby s vyšším výkonom ako Stadion. Staršie Jawy a ČZ-ty typu pérák, kývačka, panelka boli buď v šialenom stave, alebo za šialené prachy.
Napriek tomu, že bola motorka vo veľmi peknom stave, trávil som v garáži zhruba toľko času ako na ceste. Veď som si ju aj kvôli tomu kúpil.
Čo sa týka jazdných vlastností, pokiaľ si človek uvedomuje na čom ide, tak sa to dá.
Vlní sa to, výkon bez rezervy. Ale na druhej strane má ten kus železa svoju dušu.
Chod motora je v podstate zmes náhodných výbuchov.
Cestovať sa s ňou určite dá(cestovať sa dá aj pešo), ja som ju mal skôr na vyvetranie hlavy po okolí. Najlepšie jej sedia okresky, možne nejaký ľahší terén. Veď bola v podstate na to aj stavaná.
Čo sa týka nejakého servisu, v podstate všetko je opraviteľné doma, ceny dielov sú s v porovnaní s novšími motorkami skoro zadarmo.

Po piatich rokoch a prechode na Hondu Transalp som ju predal. zbytočne na ňu sadal prach v garáži, tak nech robí radosť niekomu inému.

Čadil
Čadil napsal 27.08.19 v 15:15 10b.

jiřus69
jiřus69 napsal 26.08.19 v 13:09 10b.

Tak přesně tenhle typ i barevné provedení jsem si v 17ti koupil v Mototechně za první úspory ze studentských brigád. Dýchla na mě nostalgie Ať ti dobře slouží, jako sloužila kdysi mě

dasturm
dasturm napsal 25.08.19 v 20:01 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 25.08.19 v 18:56 10b.