Jawa 250/559 (1972)

Vlastník kzezula
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 14.4.2020

Jawa 250/559 Panelka z roku 1972. Splněný sen :)

Jawa 250/353 Kývačka: Víc se mi líbil vzhled panelky

První dojmy - První dojmy jsou asi zatím takové že ji mám doma a jsem spokojený. Teď už jen zprovoznit a popravit.

Motorku jsem si vybral protože po ní toužím delší dobu. Vždycky se mi líbila a obdivoval jsem ji na srazech. Akorát je problém sehnat ji s papirama, což se mi ale podařilo a z toho mám snad největší radost. Motorku se chystám zatím zprovoznit a ještě se letos svézt než ji uložím k zimnímu spánku a budu ji dávat do kupy. Lak je původní i s původníma linkama. Přes zimu ji rozdělám, zrenovuji kola, chromy a koupím nové výfuky.

Motorku mám kompletně rozebranou a začíná se pomalu dávat do kupy. Lak nechám původní (pouze jej rozleštím). Na jaře přidám nějaké fotky ze skládání a konečného výsledku

Motorku už mám doskládanou a zprovozněnou :) Zbývá mi koupit výfuky a doladit nějaké drobnosti a hurá na STK!

Ch0ze
Ch0ze napsal 30.08.19 v 19:10 10b.

Krasavice

kzezula
kzezula napsal 25.08.19 v 22:06

Díky moc za komentáře! Asi dám na Vaše rady a popravím pouze nezbytné a nechám v původním stavu

O.N.E.
O.N.E. napsal 25.08.19 v 21:08 10b.

Ahoj, dřív jsem byl pro renovace jako takové ale teď (asi jsem dostal rozum) jdu spíš cestou toho zachovani původního stavu. Třeba ikdyž motorku rozeberu do šroubků vyčistím a vrátím staré rezavé šroubky s 14 hlavou atd práce je tam stejně jak u renovace a pro člověka co tomu úplně nerozumí výsledek není až tak wauuuu jako u renovace ikdyž práce krom laku tam je doopravdy stejně tak i proto bych volil cestu zachovani tak nějak toho původního stavu.
Jestli chceš renovovat kup si šrot, zbytek na burze a pak ten wauuuu efekt bude ještě větší

Čadil
Čadil napsal 25.08.19 v 07:43 10b.

Targus
Targus napsal 24.08.19 v 20:05

Tak tys nabyl Jawku...
Člověče, tak nevím, jestli ti mám blahopřát ke koupi, anebo vyslovit upřímnou soustrast...

Každopádně je načase, aby sis rovněž dopřál slušivé montérky do postele a k nočnímu stolku dózu z broušeného křišťálu se Solvinou.
Vím, co píšu, kluk postupně dotahal do garáže čtyři fichtly, stodvácu kyvku a dvě 638. Budím se ze sna, mám nezvladatelné tiky a šílenou spotřebu Indulony na rozpraskané ruce.

S tvou motkou bych nedělal až na sedlo vůbec nic, krom záchranářských prací (plechy a ráfky, oboje jen zevnitř). A v rámci zvýšení spolehlivosti novou elektriku, jestli Vape, anebo mechaniku, ponechávám na tvém uvážení.
Hodně šťastných dojezdů domů, pokud možno v sedle téhle motorky a s funkčním motorem ti přeju.