Jawa 250/559 panelka (1972)

Vlastník kzezula
Vloženo 24.8.2019
Aktualizováno 18.2.2024

Jawa 250/559 Panelka z roku 1972. Splněný sen :)

Jawa 250/353 Kývačka: Víc se mi líbil vzhled panelky

První dojmy - První dojmy jsou asi zatím takové že ji mám doma a jsem spokojený. Teď už jen zprovoznit a popravit.

Motorku jsem si vybral protože po ní toužím delší dobu. Vždycky se mi líbila a obdivoval jsem ji na srazech. Akorát je problém sehnat ji s papirama, což se mi ale podařilo a z toho mám snad největší radost. Jawička je původem z Maďarska a vzhledem ke staří nebyl stav úplně nejhorší. Vypadá že se na ni průběžně jezdilo než že by stála v kůlně. Motorku se chystám zatím zprovoznit a ještě se letos svézt než ji uložím k zimnímu spánku a budu ji dávat do kupy. Lak je původní i s původníma linkama. Přes zimu ji rozdělám, zrenovuji kola, chromy a koupím nové výfuky.

Motorku mám kompletně rozebranou a začíná se pomalu dávat do kupy. Lak nechám původní (pouze jej rozleštím). Na jaře přidám nějaké fotky ze skládání a konečného výsledku

Motorku už mám doskládanou a zprovozněnou :) Bylo potřeba udělat výbrus, který mám od pana Padalíka. Motor jsem poskládal a je ve fázi zajíždění.

Motor má naběhané po vybrůsu necelých 1000km a jízda na motorce je parádní. Objel jsem s ni zatím 3 srazy a nikdy mě nikde nenechala a vždy jsem dojel domů. Opravdu když chce člověk na chvíli vypnout, tak není nad to když nakopnu panelku a vyrazím…

cmiral
cmiral napsal 14.02.24 v 19:07

Jako známý hnidopich říkám dopadlo do dobře, gratuluji je pěkná

6573
6573 napsal 28.11.20 v 22:18 10b.

...pěkná,pěkná

jawatar
jawatar napsal 23.11.20 v 17:34 10b.

Ch0ze
Ch0ze napsal 30.08.19 v 19:10 10b.

Krasavice

kzezula
kzezula napsal 25.08.19 v 22:06

Díky moc za komentáře! Asi dám na Vaše rady a popravím pouze nezbytné a nechám v původním stavu