Honda Forza 300 (2019)

Vlastník Forza300
Vloženo 13.8.2019
Aktualizováno 13.8.2019

Výborný skůtřík s velkým úložným prostorem. Dobrý poměr cena - výkon, i přes moderní design má analogové budíky.

První dojmy - Hned po vyjetí mi padla motorka skvěle do ruky (předtím jsem měl PCX), jen jsem byl trochu překvapený z vibrací čelního plexi při maximálním vysunutí v rychlosti nad 80km. Do této rychlosti není vysunutí potřeba - město. Při prvním zastavení na semaforu jsem zjistil, že je posez trochu vyšší než u PCX, ale rychle jsem si zvykl.

Motorku bych doporučil pro - Skůtr je vhodný do města i na delší trasy. K moři bych asi doporučil něco ještě většího , ale na cestování po republice v kombinaci dálnice a silnice mezi městy je dostatečný.

Doplňky na motorce - Originál zadní kufr s elektrickým zámkem - vejdou se do něj dvě helmy. Držák mobilního telefonu do nevyužitého závitu od zrcátka.

U Forzy mě zaujal moderní design s kompletním ledkovým osvětlením. Palubní počítač je skvěle nasvícen i při silném slunci a ukazuje všechny funkce jako v současných vozech. Momentálně mám najeto 2600km se spotřebou 3,3L převážně mezi obcemi s nejčastější rychlostí kolem 100km/h většinou se spolujezdcem. Jestli se mi na skútru něco nezdá, tak je to velké chvění plexi a pokud při nižší rychlosti pustím řidítka, přední kolo se rozkmitá, dle technika nízká hmotnost na předním kole. Při normální jízdě se to však neprojevuje. Brzdí to pěkně, už jsem si i proti své vůli odzkoušel ABS a motorka se chovala výtečně. Jednoznačně mohu tento stroj doporučit i na delší trasy, pohodlný posez, dlouhý dojezd, velký úložný prostor a včetně zadního kufru odvezete vše i na malé kempování.