Yamaha MT-07 (2018)

Vlastník meni10
Vloženo 10.8.2019
Aktualizováno 11.9.2019

Celkem dlouho jsem uvažoval co za stroj si koupit pro začátek a nakonec to vyhrála MT-07

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

První dojmy - Líbí se mi její lehkost, ovladatelnost a i jednoduchost, bez všemožných elektronických blbůstek (ABS nepočítám to je povinné). První dojmy byly, že si budeme rozumět a zatím rozumíme :)

Doplňky na motorce - SW-Motech - Padací protektory na rám
CNC páčky
Ermax sport plexi 26cm
Held tenda tailbag
Rolny a padák na na zadní a přední osu M-style

Jako motorkář začátečník jsem chtěl něco s normálním výkonem. Což MT-07 naprosto splňuje. Jezdím na ni jak delší trasy přes půlku republiky nebo do zahraničí, tak i velmi krátké po městě.
Ze začátku bolela prdel asi po 100 km kontinuální jízdy. A než se dala vytočit (nový kus) tak to nebylo moc záživné, ale aspoň jsme se lépe poznali.
Díky relativně úzkým řidítkům, nízké hmotnosti a rozumnému dávkování plynu, možné volnoběžné jízdě a dobré ovladatelnosti se na ní dá rozumě proplétat i městskými zácpami.
Motor je hodně hravý a snese toho hodně. Nejlépe je mu mezi 4500 a 9000 otáčkami. Ale dá se rád vytočit až k omezovači ale i zařadit vyšší stupeň a jet na pohodu a i bez podřazení krásně zrychluje.
Pod sedlo se vejde akorát lékárnička, serviska a protokol o nehodě, nic dalšího jsem nebyl schopen tam dostat
Na co si člověk musí docela zvyknout jsou titěrné ovladače obzvláště klakson je malý a hodně blízko blinkrům a sem tam se stávalo že pří dávání blinkrů jsem zavadil i klakson a zatroubil.
Zvuk z výfuku není sice při jízdě nic moc dá se pořešit koupí laďáku, ale když si vezmu cenu motorky a cenu výfuku nechám na každém jestli se mu to vyplatí. Já nad tím pořád uvažuju a stále nejsem rozhodnutý jestli koupit/nekoupit

meni10
meni10 napsal 12.09.19 v 06:53

Ahoj, mockrat diky. Slouzit snad bude dlouho. A kdyz ne me tak urcite nekomu dalsimu. Ale zatim se mi libi, tak si ji ponecham . ABS mi zatim sepnulo asi jen 2x, tak ho necham zapnute.

context
context napsal 11.09.19 v 19:11 10b.

Pěkná, přeji ať ti dlouho slouží a dělá jen radost a i to abs se dá vypnout