Suzuki VS 1400 Intruder (1987)

Vlastník Hanz.D.
Vloženo 10.8.2019
Aktualizováno 16.7.2020

Vloženo: 23.04.2020, Uskutečněno: 23.04.2020, Zhlédnuto: 21x

Dopoledne mi zazvonil telefon s informací, že technik zodpovědný za schvalování dovozů se specializací na motorky bude odpoledne přítomen a udělá si na mě čas.
Po poledni jsem teda Suzinu naložil na vozejk a jelo se do nedalekého městečka na technickou. Začátek probíhal trochu rozpačitě, když technik nemohl najít typ motorky v databázi, aby si vytáhl základní údaje. Pral se s tím asi dvacet minut, ale nakonec vše dobře dopadlo a začala samotná kontrola. Prvně jsme prošli všechny úpravy, které se musely samostatně zkontrolovat, schválit a zapsat. Takže kontrola zadních tlumičů, stupaček, řídítek a brzdových hadic. Vše se musí doložit nějakým dokumentem od výrobce nebo certifikátem. Následovalo focení všech těch dílů a celkově i motorky. Pak už se šlo klasicky jako u nás. Kontrola světel, rychlá zkouška brzd a celkově prohlídka, jestli z toho nikde nic neteče. Nechal si to i nastartovat. V Německu se u motorek měří i emise, ale až od roku výroby 89. Moje je naštěstí 87, takže tahle disciplína se mě netýkala. No a na závěr přišlo papírování. které trvalo asi půl hodiny.
Výstupem jsou čtyři stránky, které jsou potřeba k přihlášení na úřadě. Celá ta sranda stála 164,99 Europeněz (trochu dražší, jelikož se jednalo ještě o dovozovou technickou, motorka je z Holandska).
Zítra to snad vyjde s úřadem, dostanu papíry a budu moct legálně zajet natankovat.

callowsick (463) napsal 24.04.2020 v 06:24

Sleduju tenhle seriál a v tuhle chvíli bych nejradši zatleskal
Super story a pěkná motorka

1 reakce

Hanz.D.
Hanz.D. 24.04.2020 v 08:47

Dekuju!

ondrej-ek (12) napsal 23.04.2020 v 23:36

Tahle story by se měla jmenovat "Aťtostojícotostojí". Jinými slovy, i kdybych byl jediný koho jsi pobavil, stálo to za to.10 b.

1 reakce

Hanz.D.
Hanz.D. 24.04.2020 v 08:46

Ani jsem netusil, ze to tu nekdo mimo Trucka a Spyka pravidelne sleduje.
Dekuju.

• Kapitola třicátá devátá: Bylo nebylo...

Bylo, nebylo… O další skvělé zkušenosti s fungováním jedné konkrétní stanice technické kontroly a bezvadné (ironie) práci ministerstva dopravy… Jak si všichni můžete přečíst v předchozích kapitolách v deníku, není to

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.11.2020
    Uskutečněno: 24.11.2020
  • Kapitola třicátá osmá: Těsnění nádobek spojky a brzdy

Po každé projížďce jsem si všiml několika kapek kapaliny na nádobce spojky. Otočení těsnění ani utažení šroubů nezabralo, tak přišla ke slovu nová těsnění na obou nádobkách. Přeci jen si zaslouží po 33 letech vyměnit. No

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 24.05.2020
    Uskutečněno: 24.05.2020
  • Kapitola třicátá sedmá: Měření spotřeby

Abych zjistil, kolik si můžu dovolit najet na jednu nádrž, natankoval jsem odpoledne do plna a vyrazil na projížďku. Cílem bylo najet kolem 100km svižnějsím tempem a zjistit, kolik to žere. Ve vsi jezdím vždy předpisově

Vloženo: 08.05.2020
    Uskutečněno: 08.05.2020