Suzuki VS 1400 Intruder (1987)

Vlastník Hanz.D.
Vloženo 10.8.2019
Aktualizováno 16.7.2020

Deník motorky
Nalezeno 40 záznamů

• Kapitola třicátá devátá: Bylo nebylo...

Bylo, nebylo… O další skvělé zkušenosti s fungováním jedné konkrétní stanice technické kontroly a bezvadné (ironie) práci ministerstva dopravy… Jak si všichni můžete přečíst v předchozích kapitolách v deníku, není to

Typ: Reportáž
    Vloženo: 24.11.2020
    Uskutečněno: 24.11.2020
  • Kapitola třicátá osmá: Těsnění nádobek spojky a brzdy

Po každé projížďce jsem si všiml několika kapek kapaliny na nádobce spojky. Otočení těsnění ani utažení šroubů nezabralo, tak přišla ke slovu nová těsnění na obou nádobkách. Přeci jen si zaslouží po 33 letech vyměnit. No

Vloženo: 24.05.2020
    Uskutečněno: 24.05.2020
  • Kapitola třicátá sedmá: Měření spotřeby

Abych zjistil, kolik si můžu dovolit najet na jednu nádrž, natankoval jsem odpoledne do plna a vyrazil na projížďku. Cílem bylo najet kolem 100km svižnějsím tempem a zjistit, kolik to žere. Ve vsi jezdím vždy předpisově

Vloženo: 08.05.2020
    Uskutečněno: 08.05.2020
  • Kapitola třicátá šestá: Dekorace

Co se starým motorem? Prasklý karter, přidřený na klice i válcích, prasklé kolečko v převodovce... No jo, ale na vyhození je to škoda, je to přeci jen celkem hezký motor. Takže po pitvě jsem ho složil prázdný a stříknul

Vloženo: 05.05.2020
    Uskutečněno: 05.05.2020
  • Kapitola třicátá pátá: Poprvé legálně na pumpě

Byrokracie je za námi a tak jsem mohl v klidu vyrazit na první legální jízdu. První metry vedly na benzínku, abych natankoval plnou. Pak už jsem se řítil okolní krajinou a zkoušel jak se motorka chová a jak vlastně jezdí

Vloženo: 25.04.2020
    Uskutečněno: 25.04.2020
  • Kapitola třicátá čtvrtá: Přihlášeno!!

Dnes vedla cesta n úřad. Jeden by si myslel, že všechno musí jít jako po másle, přeci jen to tam dělají každej den a mají praxi. Já: dobrý den, potřebuju přihlásit motorku. Úředník 1: Tak ukažte co máte... Jo to pujde

Vloženo: 24.04.2020
    Uskutečněno: 24.04.2020
  • Kapitola třicátá třetí: Konečně technická.

Dopoledne mi zazvonil telefon s informací, že technik zodpovědný za schvalování dovozů se specializací na motorky bude odpoledne přítomen a udělá si na mě čas. Po poledni jsem teda Suzinu naložil na vozejk a jelo se do

Vloženo: 23.04.2020
    Uskutečněno: 23.04.2020
  • Kapitola třicátá druhá: Značka a čekání na technickou

Dnes jsem si byl v obchodě vyzvednout objednanou značku. Rovnou jsem jí navrtal a napasoval na držák. Všechno vyšlo přesně podle plánu. Tak teď už opravdu zbývá jen ta technická a přihlášení. Kvůli koroně musím počkat až

Vloženo: 22.04.2020
    Uskutečněno: 22.04.2020
  • Kapitola třicátá první: Blembák

Volné chvíle mezi spánkem a odpočinkem trávím kreativně B-) Tentokrát jsem si řekl, že bych mohl předělat blembák ve stylu, jako jsem udělal nádrž. A tak jsem se pustil do broušení, lakování, broušení a ještě jednou la

Vloženo: 05.04.2020
    Uskutečněno: 05.04.2020
  • Kapitola třicátá: Pitva

Dnes šel pod kudlu starý, zadřený motor. S klikovkou nešlo hnout ani za pomoci metrové páky. Už po sundání hlav bylo jasné, že zadní válec nebude v pořádku. na okrajích spalovacího prostoru zadního válce byly místa, kde

Vloženo: 29.03.2020
    Uskutečněno: 29.03.2020
  • Kapitola dvacátá devátá: První jízda

Dnes bylo tak hezky, že by byla ostuda nevytáhnout motorku. Je sice bez značky, ale co už. Před technickou ji taky musím trochu otestovat a zjistit, jestli se mi za zatáčkou nerozpadne. Nerozpadla se, těch dvacet minut

Vloženo: 28.03.2020
    Uskutečněno: 28.03.2020
  • Kapitola dvacátá osmá: Držák značky a čidlo stojánku

Dnes bylo na pořadníku čidlo a držák značky. Základ držáku jsem zrecykloval z původního bočního uchycení. Malinko jsem ho naohýbal aby pasoval pod blatník a navrtal díry na osvětlení RZ. Z tlustšího hliníkového plechu

Vloženo: 22.03.2020
    Uskutečněno: 22.03.2020
  • Kapitola dvacátá sedmá: Reparát z lakování

Při předchozím pokusu o lakování to u předního blatníku a jednoho kastlíku neklaplo úplně dobře. Nakoupil jsem tedy ještě jednu sadu barev a laku a v průběhu týdne se šlo znovu na věc. Díly jsem znovu vybrousil až na ple

Vloženo: 21.03.2020
    Uskutečněno: 21.03.2020
  • Kapitola dvacátá šestá: Lakování

O víkendu začalo být pořádně teplo, pustil jsem se tedy konečně do většího lakování. Použil jsem dvousložkové barvy ve spreji. Práce s nimi šla celkem dobře od ruky, ale na předním blatníku a pravém podsedlovém kastlíku

Vloženo: 15.03.2020
    Uskutečněno: 15.03.2020
  • Kapitola dvacátá pátá: Základovka

Po tom, co jsem svářečkou zalátal prorezlý díry v předním a zadním blatníku jsem je jen narychlo vytmelil a spolu s bočníma kastlíkama stříkl dvousložkovou základovkou. S blatníkama nemá smysl se moc zabývat, je to dost

Vloženo: 08.03.2020
    Uskutečněno: 08.03.2020
  • Kapitola dvacátá čtvrtá: Přede jako kočka

Zapalování Ignitech nastaveno, karburátory seřízeny a motorka si přede jako kočka. Jen jsem zvědavý na spotřebu. Párkrát zatahám za plyn a z kapačky benzín mizí před očima. Uvidím, jak to bude pak v provozu. https://

Vloženo: 07.03.2020
    Uskutečněno: 07.03.2020
  • Kapitola dvacátá třetí: Nová naděje

Po potížích s chodem motoru se blýská na lepší časy. Zapalování od ignitechu zatím přineslo uspokojivé výsledky. Je to sice trochu overkill, ale vyšlo to levněji než použitá originální jednotka zapalování. Motor už běží

Vloženo: 04.03.2020
    Uskutečněno: 04.03.2020
  • Kapitola dvacátá druhá: Zoufalství a deprese

Takže jsem se zase po čase dostal k bastlení na motorce. Karburátory jsem vyndal z motorky, prošel je díl po dílu změřil hladinu a namontoval zpátky... Již po několikáté jsem nastavil podtlaky na karburátorech seřídil s

Vloženo: 09.02.2020
    Uskutečněno: 09.02.2020
  • Kapitola dvacátá první: Motorka na kapačce

Po včerejším laborování se zadním karburátorem jsem ho znovu zamontoval a vyzkoušel. Už neprotéká. NAplnil jsem tedy kapačku benzínem a jal se startovat. Motor chytnul celkem rychle a bez větších problémů. Akorát teda s

Vloženo: 01.02.2020
    Uskutečněno: 01.02.2020
  • Kapitola dvacátá: Provozní kapaliny

Dnes po práci jsem chtěl jen rychle našroubovat čerstvé svíčky a jít si po svých. Nakonec se to zase trochu zvrhlo. Jako první jsem tedy ty svíčky vyměnil. Pak přišla na řadu brzdová kapalina. Naplnil a odvzdušnil jsem

Vloženo: 31.01.2020
    Uskutečněno: 31.01.2020
  • Kapitola devatenáctá: Hrátky s drátama

Už včera jsem namontoval do motorky baterku a začal dokončovat elektriku. Vzhledem k pozdní hodině jsem to neřešil úplně do detailu, Stačilo mi, že světla svítí, klakson troubí a blinkry blikají. https://www.youtube.com

Vloženo: 26.01.2020
    Uskutečněno: 26.01.2020
  • Kapitola osumnáctá: Nová cívka a benzínový filtr

Náhrada za špatnou cívku dorazila a abych zároveň dokončil všechno pod levým kastlíkem, nastříhal jsem si pár benzínových hadiček a napasoval na ně filtřík. Od pumpy ke karburátorům je vedení benzínu kompletně nové, takž

Vloženo: 25.01.2020
    Uskutečněno: 25.01.2020
  • Kapitola sedumnáctá: Zase elektrika.

Další víkend a další předsevzetí, že tu elektriku konečně udělám. Takže...vzal jsem brzdový hadice a namontoval je, pak jsem nahodil ještě spojkovou... Do kabeláže se mi pořád ještě nechtělo. Z motorky jsem vykuchal be

Vloženo: 19.01.2020
    Uskutečněno: 19.01.2020
  • Kapitola šestnáctá: Lanka a skoro elektrika

V sobotu byly na řadě lanka karburátorů. Začal jsem doladěním plynové rukojeti, aby se na řídítku volně pohybovala, natáhl jsem lanka ke karburátorům a zapojil sytič a synchronizacní lanko mezi karbecema. Všechno vypadlo

Vloženo: 12.01.2020
    Uskutečněno: 12.01.2020
  • Kapitola patnáctá: Konečně ó-kroužky.

Konečně dorazily o-kroužky mezi kolinka karburátorů a hlavu válce. Čekání na ně bylo dlouhé, ale už můžu zase trochu pokročit. Zkoušel jsem ještě včera narychlo namontovat zadní karburátor, ale nepasoval kvůli elektromag

Vloženo: 06.01.2020
    Uskutečněno: 06.01.2020
  • Kapitola čtrnáctá: Drátování řídítek

Vzhledem k tomu že už přes čtrnáct dní čekám na dva o-kroužky abych mohl namontovat karburátory, jsem se prozatím pustil do ovladačů na řídítkách a s tím souvisejícího drátování. Koupil jsem si tedy ty nejmenší blinkry,

Vloženo: 05.01.2020
    Uskutečněno: 05.01.2020
  • Kapitola třináctá: Odpolední rychlovka

Odpoledne po práci jsem chtěl ještě něco málo udělat, jelikož nás vyhodili z práce dřív a měl jsem ještě chvilku čas, než mě přepadne večerní hlad. V šuplíku jsem našel nádobku na brzdovku ještě asi z projektu Triumph a

Vloženo: 02.01.2020
    Uskutečněno: 02.01.2020
  • Kapitola dvanáctá: Přepákování a drobnosti na rámu.

Po dopoledním bastlení na brzdách, vydatném obědě a dalším kole objednávání drobností na internetu, jsem zase zalezl do garáže. Na řadu přišel olejový chladič s držákem a trubkama. Co bylo ještě na trubkách ušpiněné chro

Vloženo: 01.01.2020
    Uskutečněno: 01.01.2020
  • Kapitola jedenáctá: Jak na nový rok...

Jak na nový rok, tak po celý rok... Jestli tohle je pravda, tak já budu celej rok dělat na brzdách :-D Konečně jsem dostal obutý kola od servisáka a mohl jsem začít s dalším krokem. Prvně jsem rozebral a vyčistil brzdič

Vloženo: 01.01.2020
    Uskutečněno: 01.01.2020
  • Kapitola desátá: Odpolední pérování

Po ranním zápase s motorem a rámem přišly na řadu přední tlumiče. Spodky jsou nabarvené a vyčištěné. Původní horní trubky vypadaly, že někdo s motorkou jezdil po štěrkovně přímo za kamionem, jak byly potlučené. Na fotkác

Vloženo: 22.12.2019
    Uskutečněno: 22.12.2019