Yamaha MT-09 (2017)

Vlastník zaaacek
Vloženo 8.8.2019
Aktualizováno 5.3.2020

Tuto motorku nejde moc výstižně popsat pár slovy. Je totiž ,až absolutně neskutečná a to jak ve svých mechanických vlastnostech ,tak i po stránce vzhledové.

Motorka koupena od Majk157 (Hradec Králové)

První dojmy - Hned při prvním usednutí na stroj mě potěšil vzpřímený posez, ze kterého mám rozhled co se děje kolem mě a přirozená poloha pro nohy a ruce. Vyjíždím, seznamuju se, ale všechno je tak nějak přirozené, takže během pár ujetých metrů zkouším kličkovat, abych zjistil chování motorky. Beru za plyn a směju se do helmy... ten zátah, ten podvozek, ty brzdy... neskutečný!

Motorku bych doporučil pro - Moto bych nedoporučoval absolutním začátečníkům, spíše zkušenějším jezdcům, kteří už mají pár tisíc km v rukách.

Doplňky na motorce - komplet výfuk Akrapovič, vyhřívané rukojeti, fly screen, tank bag, top case 39l, zásuvka na 12V, protektory motoru SW-Motech, protektory v osách kol, držák na SPZ s LED osvětlením od R&G Racing, přešité sedlo s gelovou vložkou od Rutan, zrcátka M-style, krátké lámací páčky, kryt chladiče

Výběr
O tomto stroji jsem si přečetl nespočet článků, recenzí a dlouhodobých zkušeností majitelů. Takže jsem měl při výběru velice jasno.
Moje motorka musela být min. rok 2017 (po faceliftu), musela mít modrou barvu (aby mi ladila s kombinézou) a nájezd tak cca do 10 000km.
Poslední půl rok jsem projížděl víceméně pravidelně inzeráty, ale 2017 moc nebylo a když už, tak v černé barvě :/ , byl jsem ale vytrvalý, nechtěl jsem nic uspěchat. Když jsem se vrátil po 2 týdenní dovolené do práce, při obědě projíždím inzeráty a hle... hned první, modrá krasavice, rok 2017, první majitel, nájezd 12 500, se spoustou doplňků, vzdálenost do 100km. Okamžitě volám a domlouvám termín prohlídky na další den.
Prohlídka
Okukuju, ptám se, ochmatávám ... poprvé sedám na moto a jedu se projet cca 8km, první dojmy již popsány: spousta výkonu, super ovladatelnost, skvělé brzdy a ten brutání zvuk...Už během jízdy jsem měl jasno, tohle musím mít!

Koupě a cesta
Druhý den jsem přijel znovu vyřídili jsme smlouvu, evidenčku, pojistku, přepis a hurá domů na motce. Bylo krásné počasí, domů cca 100km, takže jsem se rychle seznamoval. Cestou jsem to vzal přes úseky, které znám a rád jezdím (zatáčky u Kácova). Ani po ujetí cca 150km jsem nepociťoval únavu nebo nepohodlný posez, což se se srovnání s Hornetem 600 nedá říct, určitě k tomu přispývá i sedlo s gelovou vložkou.

Pár poznatků z cesty: krásně padá do zatáček, krásně ovladatelná v zatáčce, spíše se jí nechce moc vracet zpět (u Horneta to bylo obráceně), při přidání plynu na výjezdu vás vystřelí ze zatáčky, výborně fungující brzdy, už mě vylekalo i ABS, když mi skoro doma v jedné zatáčce do cesty málem vběhla srnka (naštěstí si to na poslední chvíli rozmyslela).

dekel
dekel napsal 06.03.20 v 06:30 10b.

Motorka je nádherná luxusná výbava MT09 je parádny adrenalin, ale v rozumných rýchlostiach. To sa dnes nenájde hocikde

Thoms_D
Thoms_D napsal 05.03.20 v 19:56 9b.

MT 09, skvělá volba. Moto po Majk157 neznám ho osobně, ale podle komunikace, super chlap, takže moto po něm, výhra.

Majk157
Majk157 napsal 15.08.19 v 06:21

Tak to jsem rád že je spokojenost!

zdalis
zdalis napsal 09.08.19 v 21:58 10b.

Brukev
Brukev napsal 09.08.19 v 19:09 9b.

Super stroj a hezky popsané ... jen -1 za ten kufr ... to je hrůza na tak pěkný motorce