Yamaha MT-07 (2019)

Vlastník TORAB
Vloženo 7.8.2019
Aktualizováno 8.8.2019

Je to moje první pořádná motorka. Jsem s ní velice spokojenej, je velice obratná, protože je lehká.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník)

První dojmy - Miluju na ní jak dravě kouká, proto jsem si ji vybral. Je to taková krásná holka na každý den, která vás v ničem nenechá.

Chtěl bych začít tím, že jak jsem již psal jsem nevyježďenej a motorka je v záběhu (cca 700km najeto), takže podrobnější recenze bude příští sezónu. Tak a teď k motorce.

Mám 35kw verzi, která se dá objednat přímo z výroby a odpadá zde starost kde přiškrit a neporušit záruku, jestli kupujete novou.
K jízdním vlastnostem, jak jsem již říkal, je lehká, takže obratná. I s tou 35kw verzí to jede (zkušený jezdec řekne, že moc nejede, ale mě zatím bohatě stačí :D). V zatáčkách se skvěle překlapuje ze strany na stranu, vede se překvapivě snadno.
Motor je zde řadový dcouválec s přesazenými ojničními čepy o 270 stupňů. Jede fakt dobře, bere od spoda. Docela papá a to s ním jezdím okolo 4 tisíc kratkodobě až 7 tisíc, po zajetí uvidím jak to bude se spotřebou když budu točit víc. Nevím čím to je (na servisní prohlídce po 1000km se zeptám ), ale motor občas z ničeho nic chcípne, většinou když se dojíždí na jedničku třeba ulici nebo do garáže a vymáčkne se spojka tak to chcípne, nebo na světlech. Ještě jedna chyba co mám k vytknutí je, že stojánek se nevrací na doraz (zkusím ať mi daj silnější pružinu :D).
Ke konci řeknu to, že tato motorka je opravdu super koupě. Některé díly jsou sice předmětem kritiky, třeba zpracování ovládacích tlačítek nebo úzká řídítka, mě osobně nepřijdou úzká (měřím 186cm). Ale za 170 tisíc nemůžete čekat všechno nejlepší, je to japonská motorka, která má prvotřídní kvalitu všech dílu, velice jemnou a přesnou převodovku, super motor, a já trošku titěrný páčky blinkrů přežiju :D.
TORAB