renocar_unor

Honda X-ADV (2018)

Vlastník riseh
Vloženo 4.8.2019
Aktualizováno 24.7.2020

Takový malý, rychlý náklaďák..

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Již čtvrté moto, super přístup prodejce

Honda Integra: Chtěl jsem bezklíč.

První dojmy - Po přesednutí z Sh3stovky, je to neohrabaná těžká kra.a, na kterou si ale rychle zvykneš a nebudeš chtít jen tak slézt.

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo nemusí být všude první.

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky, horní deflektory, držák kufrů Givi, přídavné šlapky Aliexpress...

• Po výborných zkušenostech s chytrým klíčem od Hondy (Sh300),jsem chtěl něco co nebude tolik skákat bude to skútr a trochu i pojede. Rozhodoval jsem se mezi integrou a x-adw. Bezklíč vyhrál (i když cena je divočina..). Při prvním motání po městě jsem se zhrozil váhy,proti lehkým sh-čkům, ale po měsíci provozu, natočení 2500km (dovča ve dvou), x-adw dlouho zůstane. Automat je super, mamča si nestěžuje při přejíždění nerovností. Koupil jsem držáky bočních kufrů original Givi (na sh300 jsem vymyslel a udělal …). Již při koupi jsem nechal dát originál vyhřívané hefty (když už tak už…). Pořídil jsem přídavné stupačky (Aliexpress, Honda to je cenová divočina.) Namontoval držák na telefon RAM. Po přesvědčení že má otevřená 5letá Nolanka není vhodná na tento stroj jsem koupil nové blembáky od LS2 překlápěcí, (i pro mamču) je to teď o něčem jiném ani Plexi nebude třeba jiné (chtěl jsem vyšší). Nolanka se vešla pod sedačku, preklapecka LS2 je dost obr, (velikost L) nevejde se. Nolanku jsem zatím nevyhodil, je obouchaná ale oblíbená a na Prahu stačí.
• Nosnost 177kg dle příručky se mi zdá málo, jinak super stroj. Počítal jsem zatížení ve dvou při týdenním toulání po Šumavě a i s oblečením to bylo tak cca 230kg. Hybrid (ani skútr ani motorka...) to zvládl na výbornou. Jo a spotřeba 3,65/100 když to jede ve dvou po dálnici do 120, po okreskách jsem se dostal i na 3,2... Po skoro ročním provozu žádná závada nebyla. Hondice startovala jezdila bez problémů. Na Hondy stránkách jsem v zimě objevil podle VIN svolávačku na problém ECU. Odvezl jsem do servisu na Jarov (tachometr 6700), kdy po týdnu výměnili nějaké čidlo DCT.
• První problém přesně po roce, měl jsem najeto cca 11000 km. (ještě že je to v záruce). Při cestě za Cerhovicemi přestalo řadit, měl jsem mód S2, po odstavení cca 10minut zkouška, řazení se chytlo, dojel jsem za Beroun cca 27km v módu D a při vytočení přes 3tis ot. zase přestalo řadit. Odstavení na vychladnutí cca 10min, domu dojezd na manuál nepřesáhnutí 2500 ot. Výměnu senzoru jednotky DCT provedli na Jarově již dříve při 6750km. Na cizích fórech problém teploty probírají, kdybych to nečetl, tak představa tu těžkou krávu tlačit domu...Tak kdyby měl někdo problém s řazením tak nechat chvíli ochladit a pak to snad dojede...a zůstala svítit žlutá kontrolka motoru. Odvezl jsem moto zase na Jarov. Po 14dnech vráceno, výměna čidel převodovky a kabelů, při svolávačce se to asi nepovedlo… Nechal jsem udělat rovnou prohlídku 12000km. Přetěsnili tekoucí přední vidle ( v záruce, prohlídka oleje atd. 3200.-). Po vyzvednutí byly docela pařáky, tak jsem parkoval na sluníčku a vytáčel při jízdě motor, jestli to zas někde nezdechne. Vypadá že záhada je odstraněna.
• Po dlouhém vybírání jsem koupil boční kufry. Chtěl jsem hliníkové, ale po zvážení hliníkových jsem vzal plasťáky od Givi TRK33. Přesahují řidítka o cca 10cm, a ve skutečnosti vypadají dost bytelně. Na Sh 300 jsem měl Givi E21 a někdy to nestačilo(mámě se fén nevešel…). Zátěžovou zkoušku jsem dělal odborně, v každé piksle se vezlo 15 kousků plnotučných a bez problémů. Držák telefonu, (používám jako navigaci), jsem řešil RamMount od Sunnysoftu. Měl jsem vyzkoušeno na Sh3stovce akorát jsem koupil držáček nad display (Aliexpress) a na to novou kuličku.
Další vychytávka je od Givi-kufřík na nářadí, je to namontované ve vnitřku rámu držáku bočních kufrů. Vejde se lepení, ňáké to nářadí, vesta a další bordel co jsem vozil pod sedlem. Sjednotil jsem klíče od bočních kufrů s tímto. Topcase otevírám servisním klíčem Hondy.
Pořídil jsem deflektory, zatím jenom horní (originál Honda - za kus ohnutého plexi ranec) a vypadá že fakt fungují, bez deky nefouká tolik na kolena.
Jinak k jízdním vlastnostem. Jezdím celý rok. S dekou Tucano Urbano se dá i v-10, když tedy není sníh a ledovka (samo jen na krátko). Všechny skútry co jsem měl stály vždy venku pod plachtou, baterku jsem nikdy nevyndaval, dobíjí se pouze jizdou. Déle jak týden to však nikdy nezahálí.
Jede to, brzdí to. Není to žádný trhač asfaltu a já už nejsem žádnej brousič stojánků. Na dálnici se dá povolená rychlost držet i ve dvou. Když jedu sám tak se i divím co se z toho dá vymáčknout. No a rádoby závodníci se s tím při módu S3 dají při rozjezdech pěkně pozlobit.
Využití v terénu, no polňačky má holka za sebou zvládá s přehledem (ani mamče necvakaj zuby), ale v terénu (Stříbro Svatého Petra) jsem ještě nebyl, tak nějak bylo by mi to líto ji trápit, když nemusí..To tlačítko G tam je a funguje, si to dokáže pěkně hrábnout, ale mám rád klídek a ona snad už to taky pochopila?
Jestli bych koupil znovu toť otázka. Líbí se mi Afrika, ale v automatu je o skoro 50 dražší (taky vyšší), potřebují převážet hodně krámů a jelikož jsem zlenivěl a už šaltpáku nechci, tak asi x-adv zůstane…hlavně brzdy jsou na řidítkách což už mám po 4 letech na S-hačkách v palici dobře uložené.

ottoson.k
ottoson.k napsal 04.07.20 v 01:19 9b.

pěkný, máš ji pěkně vyšlechtěnou

Guga
Guga napsal 24.05.20 v 09:10 10b.

Moc pěkně vymazlená a super recenze uživatele
Přemýšlím o ní do budoucna také, až mě zdraví nedovolí jezdit na tom mém skútru

riseh
riseh napsal 01.01.20 v 13:30

Tady je odkaz na ty kryty "blastrů" https://m.aliexpres...il2mobilesitedetail. Namontoval jsem poté co jsem blbě zastavil a válel se na zemi...Přišlo rychle a montáž bez problémů.

zraptor
zraptor napsal 31.12.19 v 10:21 10b.

Nádherná hračka taky mám takovou... Poradíš, kde sehnat ty rámy rukojetí, jak chrání kryty rukou?
Díky a užívej!!!

JawaDawe
JawaDawe napsal 22.09.19 v 10:52 10b.

Super! Blahopřeji a pěkný popis. Vítej v klubu?