Honda CMX500 Rebel (2019)

Vlastník zimirekm
Vloženo 2.8.2019
Aktualizováno 6.5.2020

Od jara jsem si na ni myslel a ted me dostala. CB 500 F musela z domu Foto doplnim v budoucnu.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

Kawasaki Vulcan S (EN 650): Zbytecne velika, uz velke moto mam.

První dojmy - Vymena za CB 500 F, takze chvili jsem nevedel co s nohami. Malicko odlisna palivova mapa, jinak klasika-Honda je Honda.

Motorku bych doporučil pro - Ctu o tom, ze je pro holky. Jiste, oceni ho male postavy. Ja mam 185 cm a vubec mi neni mala. Je pro kazdeho, kdo nema potrebu neco dokazovat okoli, nejak se predvadet a jde mu o klidne pohodove svezeni. Proste pro lidi, co pocitaji zajice podel cesty, pockaji az jezek prejde silnici a neresi, ze jedou 80 a ne 180 :-)

Moto jsem chtel pro courani po okoli, takze takove vylety po obede. Na to se hodi skvele. Diky odlisne palivove mape, je v nizsich otackach lepsi nez sestricka CB 500 F. Ve vyssich otackach naopak ztraci. Jenze toto moto si nekupuje clovek kvuli rychle jizde. Proste 80km/h, cista hlava a koukani po okoli. Na dlouhe vylety ji nepouzivam, na to mam NC 750. A uprimne moc bych asi nechtel na ni jet 300 km v kuse. Dnes jsem poptal origo nosic v Honde a malem me trefilo. Je za “ pouhych” 11 tis. kc. V porovnani s jinymi origo doplnky na jine Hondy je to pekne predrazene. Za mensi castku jsem kupoval v Honde nosic i s kufrem na CB 500 F a rovnez na NC 750. Tak nechapu, proc na Rebela je to tak drahe. Sam Rebel stoji o 10 tis. vic, nez CB 500 F. CB je na tom lepe i jinak. Ma led osvetleni, pristrojovy stit ukazuje vice informaci. Navic ma imobilizer, stavitelnou packu predni brzdy, moderni spinaci skrinku a ulozny prostor, ktery je zamykaci. Do Rebela date mozna doklady; ale odemykani sedla je trochu zabava- sundat kryt, pouzit minci, vyndat imbus, odmontovat sedlo. No zkuste to treba v noci pri policejni kontrole Hold za styl se plati. Dalsi vec je, ze na Rebela nedate centralni stojan. Takze pokud pouzivate mozek a jste praktici, kupte CB 500 F-X-R. Pokud srdce a preferujete styl, kupte Rebela. Za me uplne nejlepsi je Rebel jako druhe moto. Jizda ve dvou nevim, vnimam to spise jako nouzova cesta. Za uvahu stoji sundat zadni sedlo a zadni stupacky. Pri manipulaci celkem trci hlavne leva zadni stupacka a clovek se casto bouchne do nohy. Upravy nemam v planu, necham to origo. Jedine probehla vymena zarovky H4 kvuli lepsimu svetlu.
Tak po nekolika dennim premysleni jsem se odhodlal koupit origo zadni nosic. Byl za nekrestanskych 10450.-kc. Nicmene jsem neobjevil zadny, ktery by se mi libil. Tedy krom cinskych serveru, ale to prenecham jinym... Pridelana mala kapsicka na povinnou vybavu. Chtel jsem zachoval funkci nosice, proto zespodu, viz foto.
Po cca roce jsem vymenil puvodni retez. Tal trochu zbytecne, tak trochu zamerne. Pouzil jsem zlaty s X krouzky s vetsi tuhosti a mensi ztratou vykonu. No a taky Rebelovi slusi.

nexus
nexus napsal 26.08.19 v 16:55 10b.

ta barva jí neskutečně sekne

kilix
kilix napsal 07.08.19 v 09:56 10b.

krásna motorka, nech to jazdí

dusan42
dusan42 napsal 05.08.19 v 14:14 10b.

Vítej Rebeláři, pěkné čtení, ať se daří a kolama dolů.

Pupi04
Pupi04 napsal 03.08.19 v 16:44

.. a pěkný komentář , hezky se to čte

Pupi04
Pupi04 napsal 03.08.19 v 15:34 10b.

Blahopřeji k volbě a k Hondě, Rebel je Rebel. Spousta pohodových kilometrů kolama dolu a vždy šťastný návrat