BMW F 650 GS (2009)

Vlastník Lusev
Vloženo 31.7.2019
Aktualizováno 31.7.2019

Velmi lehká a obratná motorka s dostatečným výkonem, užasnou spotřebou kolem 4 l a pohodlnou cestovní pozicí

Yamaha MT-07: O dost dražší

První dojmy - Super váha a ovladatelnost oproti Suzuki V-strom 650, ale extra drahé díly a velmi svízelný přístup k některým částem motocyklu.

Motorku bych doporučil pro - Vybouřený jezdec i začátečník nebo žena, ale asi kdokoli kromě závodníka, jemuž bude scházet výkon a muskulaturní nebo agresivní vzhled

Doplňky na motorce - Padací rám, hlavní stojan a tři kufry.

Najeto jen cca 1000 km, ale úžasná ovladatelnost a lehkost motocyklu i s mými více než 100 kg. Výkon je jaký je, ale stačí, jen dlouhá a slabá jednička dělá při rozjezdech pode mnou trochu problémy a je třeba ji dost vytáčet, Pro dva na cestu trochu málo možná do 120 kg celkem a to by spolujezdec netrpěl. Díky kufrům úložný prostor dostatečný, ale na motorce samotné vlastně žádný.
V některých případech pro mě u BMW nešťastné řešení např. ovladače blinkrů, palivoměr a poddimenzované brzdy. Rovněž přístup k některým částem motocyklu např. baterka je zbytečně složitý, kdo chce vozit všechno nářadí?
Motocykl ještě neměl najeto 30000 km a už zcela zničený alternátor a problémy s tachometrem viz. fórum a spálená parabola, která je tradičním problémem. Ceny dílů u tak levné motorky jsou hodně předražené, ale co nadělám, jen kdyby se nekupily a BMW ukazálo více kvality. Měl jsem Jawu, Cagivu, Gileru, Suzuki a rozhodně zatím BMW neční nad nimi ve spolehlivosti.
Ideál je cesta i rozbytá nebo lehčí polňačka, ale cestování v jednom, bude taky super.

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 02.08.19 v 06:48

aha, tak potom rozumiem rozhodnutiu

Lusev
Lusev napsal 31.07.19 v 15:36

Protože F800GS je vyšší a mám problém s koleny, ale hlavně rozdíl v ceně u tohoto nájezdu byl velmi výrazný! Za cenu V-stromka (49 kw) s nímž jsem se nesžil (byl bez problémů, jen mi prostě nesedl) jsem pořídil F 650 GS Twin (52 kw) a jak píšu výkonově stačí oba, ale rozdíl váhový je hodně znát! Yamaha MT-7 Traccer (51 kw) mě stále láká, takže jsem asi typově na střední cestovní "endura"!
Jinak jezdím bez spolujezdce a většinou kolem 1000 km ročně, tak proč vyhazovat penízky, ale kdo ví, třeba přijde jiná nabídka a pokročím !?

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 31.07.19 v 13:55 10b.

a preco si nekupil F800ku?
Ak si mal V-Strom 650, tak moc nerozumiem prechodu na F650GS...
ale inac pekna motorka.. mal som V-Stroma, a teraz mam F800GS