Harley Davidson FLHTCU Electra Glide Ultra Classic (2011)

Vlastník Maxikovič
Vloženo 29.7.2019
Aktualizováno 30.7.2019

Bylo třeba se posunout dál z Yamaha Midnight Star 1300. Výběr byl jasný, dlouho jsem se po HD díval. Ať tak nebo tak, je to prostě kus motorky s historií.

První dojmy - Těžký mastodont, který je o 100 kg těžší než Yamaha. Nicméně člověku učaruje ta spousta budíků, čudlíků a po nastartování ten úžasný zvuk Vance Hines. Všechno se klepe a člověk si připadá jako by měl zimnici, ale po rozjezdu se tohle zvíře stane ovladatelným a kultivovaným strojem

Motorku bych doporučil pro - Ideální na dlouhé cestování pro dva, ideální na nedělní vyjížďky s kamarády.

Doplňky na motorce -

Proč jsem si vybral tenhle stroj? Je to klasika, pohodlná a nádherná klasika. Dlouho jsem se rozmýšlel, jakou motorku koupit na delší cesty. Kawasaki Vulcan, HD Road King, Indian Sprinfield, to jsou klasiky, ale tohle je klasika klasiky...

Najeto ještě moc nemám, cca 1500 km. Z počátku respekt k váze, změně těžiště a výkonu. Každopádně je úžasný motor a převodovka. Motor si vezme snad každou rychlost a člověk nemusí neustále řadit. Pohodlný gauč na cestování jak pro řidiče, tak pro spolujezdce. Brzdy jsou odpovídající, žádné ostré brzdy a žádné brždění očima. Jen přední vidlice se dost propadne, ale s mojí 130 kg váhou se moc nedivím. Nerovnosti si motorka bere se samozřejmostí a v sedle se jen tak zlehka houpete. Úložné prostory jsou na jedničku. Nikam nemusím tahat blembák, prostě ho zamknu do kufru a hotovo. Do bočních kufrů ještě dokoupím tašky a za plexisklo taštičky na nezbytnosti a potřebnosti...žvýkačky, brýle...Skvělé jsou kapsy v revmaplechu, lékárnička, vesta, klíče...a jejich funkci jsem ještě plně nedocenil, protože po zavření mají hnát teplo motoru na nohy, což ve vedrech 30°C a více jsem fakt nevyužil.
Kde se motorka cítí nejlépe? Jedině na silnici, zatím si nedovolím jet po polní rozbité cestě, i když silnice ve středočeském kraji jsou většinou v té kvalitě polních cest. Ve městě je to trochu opruz. Zvykat si na nové rozměry, zejména šířku, ale jde to. Nicméně v těch vedrech stát v koloně aut nejde. S hora slunce zespoda hřeje motor a to dost. Ale to určitě ocením za chladnějšího počasí.

toša.
toša. napsal 15.10.19 v 22:03 10b.

super

Varo
Varo napsal 30.07.19 v 12:48 10b.

Přesně takovou jsem měl v hledáčku, ale vyhrála jiná (pro mne lepší), myslím motorku
Přeji hodně šťastných a bezpečných kilometrů.

Maxikovič
Maxikovič napsal 30.07.19 v 11:02

Už je to lepší?

zdravotník
zdravotník napsal 30.07.19 v 10:23 1b.

jasná 10,ale do mínusu, lepší recenzi jsem nečetl, fakt počteníčko!

Pabli
Pabli napsal 29.07.19 v 21:36 10b.

Máš to za 10